ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

-ספוילר- סוף עונה 6

מאת: רונן
פורסם בתאריך: 19/08/2011

סיימתי עכשיו להשלים את העונה ודעתי חלוקה.
מצד אחד ניכר שרצו לבנות סיפור רקע חדש, עם עלילה מתמשכת מעבר לעונה, אולי אפילו בדומה לקו האפוקליפסה. כאילו שחשבו אם כבר עשינו גן עדן וגיהנום נשאר להתעסק רק עם האמצע.. ואחרי סיום העונה אני ממש לא מרגיש שמיצו את קו העלילה הזו. אז מהבחינה הזו אחלה.
אבל מצד שני לעומת העלילה הסוחפת (יחסית לסדרה..) של האפוקליפסה והטוטאליות שלה, החזרה פה לקו עלילה (בחלק מהעונה) של ציד מפלצות "כמעט" אקראי, כמו בעונות הראשונות, לא היה מוצדק מבחינתי, או לפחות לא הוגשם במלואו עם המיתולוגיה החדשה. מעט מדי יצורי אלפא, וקל מדי לתפוס/לענות/להרוג אותם (לרוב גם בסדר הזה). החלק השני, אחרי שלסאם הוחזרה הנשמה היה איטי מדי וחלש מדי. ההשוואה בין קילר לסאם לסאם האפטי רק מחזקת את הרצון שהקילר יחזור ולא הנמושה הרכרוכי המוכר. אם כבר אתם רוצים 'לבגר' את הסדרה ולעשות אותה יותר קודרת - הוא משתלב מעולה.

הסיום, עם קאסטיאל שהופך לאל ו ----ספוילר---- העובדה שהוא לא יחזור כדמות ראשית בעונה הבאה, השאיר אותי מול המרקע שואל "זהו?" זה הביג באג העונתי? קאס הופך לאלוהים וכולם בוהים בו בעיני עגל? גם אם היו סימנים מטרימים לזה לאורך כל העונה, לא הופתעתי יותר מדי. עדיין למרות הכל הדמות שלו לא קיבלה מספיק זמן כדי לההפך לעגולה מבחינתי. ככה שנותרתי אדיש. מקווה שישתפר/יסחוף יותר בעונה הבאה, ושאולי זו תהיה העונה האחרונה.
כמה פעמים לאורך העונה הזו תהיתי אם לא הייתי צריך לעצור בסוף העונה הקודמת. היו פרקים וקווי עלילה שהוכיחו שלא והיו הרבה יותר שהוכיחו שכן.
ואגב - מה הקטע של המיתולוגיה של הסדרה הזו שכל היצורים/מפלצות הם דמויי אדם?? גם שמתייחסים לפיניקסים ולדרקונים, זה סוג של דמוי אדם. תקציב והכל, הייתי רוצה לראות אותם מתפרעים קצת (כמו עם הפיות/חייזרים. רק יותר טוב).

דיון (0)