ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

דם אמיתי, עונה 4, פרק 9 ~sp~

מאת: ArielC
פורסם בתאריך: 22/08/2011

~sp~לפרק~sp~

כמה נקודות:

- הסיפור עם התינוק של מרלין נגמר בצורה די עלובה ומהירה. רק בשבוע שעבר חשפו לנו את סיפורה הכואב של אותה רוח מזמרת, ומיד לאחר מכן הביאו פתרון בזק שאין בו מתח אמיתי או תרומה אמיתית לדמויות (כאילו לא ראינו את אנדי בלפור מסומם לפני כן ואת מרלין צועקת ובוכה).
- כצפוי, ג'ייסון וג'סיקה הפסיקו להתכחש לייצר. אבל למה במכונית? אין לכם בית? (טוב, את השאלה הזו אפשר להפנות לרוב סצינות הסקס בסדרה. קשה לשכוח שסוקי וביל עשו את זה פעם ליד הקבר של סבתא שלה)
- סוקי מעצבנת מרגע לרגע: כשהיא לא חולמת חלומות דביליים היא הורסת תוכניות לאחרים. ו-being הפוסטמה שהיא, אין לה מושג מהאינטרסים האמיתיים של דבי.

אבל הנקודה שהכי עיצבנה אותי היא הפספוס השיטתי בדמותה של אנטוניה. מה שאהבתי ברוב פרקי העונה הוא שלא היו פה מחנות מובהקים של טוב ורע אלא סיפור מעניין עם 2 צדדים שהטענות של שניהם, בסופו של דבר, לגיטימיים. אי אפשר להתווכח עם זה שרוב הערפדים הם רוצחים ושאנטוניה מנסה לפעול לטובת האנושות ומצד שני, אי אפשר לומר שהם לא מנסים להשתלב בחברה ולשאול האם הרג של כולם הוא הפתרון.

אבל המגמה שהתחילה והגיעה לשיאה בפרק הזה הרסה את הרעיון המעניין הזה. כיצד? הפכו את אנטוניה לרעה. תוך פרק אחד היא הפכה לחוטפת של אנשים שכבר לא מעוניינים בהשתייכות למחנה שלה, ולרוצחת בדם קר שאין לה בעיה מוסרית לרצוח כמה מאבטחים כדי להוכיח נקודה מסויימת לעולם. וברגע שלוקחים מהדמות את הלגיטימציה המוסרית שלה, יש להניח שזמנה קצוב (זה ממש לא ספויילר, סתם השערה). וזה מעצבן אותי כי הדמות שלה הייתה יכולה להיבנות בצורה מעניינת הרבה יותר, ולא להתדרדר לסתם עוד סוג של רשע עונתי עלוב.

מה אתם אומרים בסוגייה, ועל הפרק בכלל?

דיון (26)