ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Doctor? Doctor Who? (ס' לעונה 6, פרק 8)

מאת: לה לה
פורסם בתאריך: 29/08/2011

הדוקטור חזר! !love! ועוד יש לו זמן בכל ההתרחשויות לשים חליפה ומגבעת!

עכשיו בקצת יותר פירוט ופחות פאן-גירליות מביכה:

הדוקטור חזר בפרק מוצלח, גם אם לא מושלם, שנראה כאילו תפקידו העיקרי היה לתת לנו קצת תשובות. עכשיו אנחנו יודעים מי הם הסיילנס ויודעים בערך מה הם רוצים (להשמיד את האנטי-כרייסט של הדת שלהם, הדוקטור), אנחנו יודעים הרבה יותר על ריוור והכי חשוב, סוף סוף קיבלנו תשובה לשאלה שמציקה לכולם מאז תחילת העונה ה-5, מי זאת מל. מי היא חברת הילדות המסתורית של רורי ואיימי מהכפר, זאת שצצה שם מדי פעם, כשהדוקטור בא לבקר, ומנסה להרוג אותו? אה, רגע, מל כנראה הייתה בכלא או סגורה בחדר המנהל בכל פעם שבה ביקרנו בכפר, כי אנחנו מעולם לא פגשנו אותה.

מצד אחד - להדביק דמות לתוך ההיסטוריה של הדמויות זה טריק תסריטאי נלוז, אבל מצד שני - כן היה נחמד לראות את איימי ורורי הטיינאיג'רים, ואני חושבת שהידיעה שמלודי פונד כן גדלה עם ההורים שלה, איכשהו, היא דרך לרכך את המכה שרורי, איימי והצופים קיבלו. לי היה עצוב מאוד לגלות שמלודי פונד שאבדה בסוף הפרק הקודם לא הוחזרה כמה דקות אח"כ לידיים האוהבות של ההורים שלה. החטיפה הצליחה. פיסת המידע הזאת שקיבלנו בפרק היא עצובה כל כך, שמזל שכמה שניות אח"כ מל מתגלה כריוור ומתחילה להתרוצץ ברחבי גרמניה של 38 ולהפשיט אנשים. ברור שיש לה כמה מסרים סותרים במוח שנלחמים זה בזה, זה גם הגיוני מאוד בהתחשב בעובדה שהיא גדלה גם עם איימי ורורי וגם עברה שטיפת מוח ואימונים ע"י הסיילנס, ועוד יותר הגיוני בהתחשב בעובדה שהיא פוגשת את האמא השנייה שלה, הטארדיס.

אני משערת שבמשך הפרקים הנותרים נזכה לראות אותה מנסה להלחם בעצמה עוד קצת. מעולה. השינוי בין שתי השחקניות ששיחקו את אותה הדמות הוכיח כמה אלכס קינגסטון היא מלכה וכמה קל להפוך דומת לגמרי שולתת לדמות מעצבנת במיוחד. בזמן שמל הייתה מעצבנת ומתלהבת, ריוור הייתה אדירה גם בתור צעירה מבולבלת.

לגבי העלילה עצמה - לא היה ממנה יותר מדי. הרע של הפרק היה משעשע ומופרך לגמרי, כיאה לדוקטור. ברור שכל מטרתו הייתה להעביר מידע, אבל זה בסדר, הנוגדנים שעל הספינה היו מספיק מוצלחים כדי להצדיק כל דבר.

בסה"כ, נהניתי. לא פרק מושלם אבל כן פרק שנהניתי ממנו מאוד. טוב לראות שמופט יודע שאנחנו לא באבודים ומתחיל לענות על שאלות.

דיון (11)