ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

דם אמיתי, עונה 4 פרק 10 ~sp~

מאת: ספייקי
פורסם בתאריך: 29/08/2011

אוקיי, וואו. פרק טוב עם כמה תפניות עלילתיות בלתי צפויות Z-D.

נתחיל עם זה שאני מרגיש קצת לא נעים לגבי טומי. נכון, לא סבלתי את הדמות שלו (למרות שהשחקן חמוד!) והחלקלקות התחמנית שלו כאמתלה ל"היו לי חיים מחורבנים", אבל הסצנה בה טומי גוסס על השולחן במחסן של סאם, כשהוא כאילו "משלים עם גורלו" או מבקש למות כדי לכפר על חטאיו וסאם מחזיק לו את היד ומתוודה שהוא אוהב אותו היתה ממש מרגשת ועצובה. או שאני פשוט רגשן מטבעי וסצנות כאלו תמיד גורמות לי לדמוע.
קצת הפריע לי בהתחלה שסאם נראה מנותק ולא ממש מיהר להפגין רגשות, או רצון בסיסי להחיש את אחיו הפצוע לביה"ח לאחר שהבין שאין שום ערפד באזור שיוכל לתת לו V, אבל בהתחשב בכל מה שעבר עליו ועל טומי, אני מניח שזה היה דיי מתבקש.
ומאוחר יותר סאם חדור נקמה ורצון לחסל את מרקוס, מה שגם עולה בקנה אחד עם הדמות שלו ובסה"כ נראה כי זוהי התפתחות עלילתית טובה ומתבקשת. מקווה שהסוף של מרקוס יהיה מהיר ואכזרי, כי ממש אין לי כוח אליו כרגע. ושייקח איתו גם את דבי המטורללת, ככה על הדרך - אין לי כוח לעלילת 'דבי בהריון ממרקוס, אבל מספרת לאלסיד שזה ממנו', בואו נגמור כבר את מה שסוקי היתה צריכה לסיים בעונה הקודמת!

סוקי והערפדים - קצת הפריע לי שסוקי הצליחה לבטל את הכשפים של מארניטוניה ככה בהינף יד וזעקת "No more!" בכל אופן, הכשפים של אנטוניה נראים חזקים למדי, וסוקי היא רק שמינית-פיה (או משהו כזה), אז מאיפה הכוחות האדירים האלו לעצור את המכשפה העוצמתית?? ואם כך - מדוע מארניטוניה לא סימנה את סוקי כמטרת חיסול מס' אחת? הבחורינה הזו לא מפסיקה להפריע לה :*D

אין ספק שהטוויסט של העונה הגיע מאוחר מדי, אבל טוב שהגיע - מארני בעצם עבדה על כולנו, כאשר חשבנו לתומנו שהיא הדמות הפאסיבית והנחמדה, רודפת הצדק שנרדפה ע"י רוחה הנקמנית והרעה של אנטוניה, הסתבר שההיפך הוא הדבר - מדובר בפסיכית רצינית שנפל בחלקה לתעל את רוחה של אנטוניה על מנת להשיג נקמה לא רק בערפדים, אלא גם בבני אדם שונים אשר עשו לה את המוות כל חייה. אז למעשה, אנטוניה היא הנפש בעלת המוסר והיא מזועזעת מפעילותה חסרת הרחמים של מארני.
השיחה בין שתיהן הזכירה לי מעט את שיחת בן/גלורי בעונה 5 של הקוטלת החביבה עלינו, כאשר 2 נשמות למעשה נאבקות במוסריות הפעולה של כל אחת מהן, כאשר המנצחת ממשיכה לקיים את הגוף. כאן אמנם מארני ואנטוניה מתחלקות באותו הגוף, אך אין ספק שהסדקים בנכונותה של אנטוניה להמשיך בקו הפעולה האכזרי של מארני לא יאריך ימים והיא תנטוש לבסוף את פונדקאיתה ותותיר אותה לגורלה.

יש עוד, אבל אני נאלץ לקצר כרגע מפאת זמן.. אמשיך להגיב בהמשך.

דיון (13)