ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

דם אמיתי עונה 4 פרק 11 ~sp~

מאת: ספייקי
פורסם בתאריך: 05/09/2011

הפרק הכי טוב העונה, ללא שום ספק.
בניגוד לפרקים האחרונים, שמדי פעם הרגשתי ירידה במתח ובסספנס, הפרק עצמו היה כולו פקעת של מתח ועצבים (טוב, למעט הסצנה ההזויה של אנדי וקלודין-ג'וניור), והוא עוד הצליח להסתיים בצורה מותחת, אומנם צפוייה מעט אך מאוד מתבקשת.
נתחיל עם הדברים שאהבתי בפרק:

- כל המתח המתגבר לקראת הסיום הגורלי וסופה הגשמי של מארני, כולל שחרורה לחופשי של אנטוניה. למה לא יכלו לתת לנו יותר פרקים כאלו?

- רוב הדמויות המרכזיות נמצאות באותה אפיזודה, באותו לוקיישן, ואף אחד לא יודע באיזו תחנה תעצור רכבת ההרים הזאת.

- חזוס מציל את היום, וסופסוף מוכיח שיש לו משקל משמעותי על העלילה (ד"א הוא נראה
ממש יפיוף כשהוא שכב לצידו של לאפייט בסצנה האחרונה).

- שאר הדמויות (אלסיד, סאם, לונה, דבי, מרכוס) נמצאו באפיזודה שונה, שהגיעה גם כן לסופה. חבל שלא ראינו קצת יותר שייפשיפטינג/הפיכה לאנשי זאב, אבל אני מניח שעם כל
הכשפים, הפיות והבלאגן של האפיזודה הראשית, הם ניסו קצת למתן את האווירה
באפיזודה 'ריאליסטית' יותר.

- המשחק המצויין, כרגיל של פיונה שואו. אני ממש אתגעגע אליה ואל מארני המחורפנת שלה.

- הגילוי המפעים שג'ו מנגליאנו יודע לשחק(!) מי היה מאמין...

- ביי דבי. אומנם התחלת להיות מעניינת לקראת הסוף, אבל שוב פעם ירית לעצמך ברגל :)
אולי גם מדבי אפשר לצפות לסיום אלטרואיסטי (סטייל טומי) בעונה הבאה?

- פאם ממשיכה לתת את הטאץ' הקומי (גם כשהיא לא מתכוונת), כאשר היא לא שמה זין על
סוקי ומנסה לפוצץ לחתיכות את המג'יק-בוקס.

אוקיי. עכשיו לדברים שפחות אהבתי:

- הסיום המעט אנטי-קליימטי של מארני ושל אנטוניה. נכון, אנטוניה 'שוחררה לחופשי', אבל
נראה שכל זה היה קל מדיי (מבחינתה של אנטוניה). פתאום לא היתה התייחסות למה אנטוניה חושבת לגבי הנקמה שלה בערפדים, האם היא עדיין שונאת אותם? האם היא הבינה שמנקמה גרידא לא ניתן להגיע לקטרזיס אמיתי? האם היא סולחת להם? סולחת למארני?
אני יודע שאנטוניה לא היתה דמות משמעותית, אבל עדיין הפריע לי שלא קיבלנו התייחסות לזה. במקום זאת, אנטוניה פשוט נשאבה החוצה, נתנה לנו פוזה של מאריה מגדלנה והתפוגגה. מאכזב קצת. אחר כך, הרצח של מארני. מוצדק או לא מוצדק, לאחר שאנטוניה נעלמה, מארני חזרה להיות מכשפה חובבת חסרת כוחות. אז במצב כזה היא לא היתה מזיקה במיוחד, וניתן היה להסתפק בלכלוא אותה בבית משוגעים עד סוף ימיה. במקום זאת ביל פשוט הוציא אותה להורג, וזה היה דיי מזעזע. בעיקר זיעזע אותי שאף אחת מן הדמויות האחרות לא ראתה את זה שאריק פשוט תלש לרוי את הלב או ביל ריסס בכדורים אישה לא חמושה - כמשהו פסול. בסופו של דבר, מכל הסיפור הזה יצא שערפדים הם עדיין ביריונים, ועדיין מסוגלים לעשות מה שבא להם. קצת מעפאן כל הסיפור.

- כישורי המשחק הלא משהו של אנה פאקווין התבטאו בעיקר בסצנה בה היא כמעט נשרפת... הרגיש לי קצת כמו סדנאת משחק כושלת "תשחקי אותה מפוחדת!" (שחקנית בלונדינית-וואנבי מקפצצת באי-נוחות). וואלה?

- עלילת אנדי והפייה החדשה. למה זה טוב ולמי אכפת?? עכשיו הפיונת תחזור בחזרה הריונית עם בייבי-פיונת בבטן, אריק ישתה אותה למוות ואנדי יקבל עלילת אבא חד-הורי. מיותר כל כך.

דיון (14)