ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

דוקטור הו, עונה 6, פרק 10, הנערה שחיכתה (ס')

מאת: לה לה
פורסם בתאריך: 12/09/2011

כהקדמה, אני אומר שאני לא הולכת לנטפק יותר את כל הסיפור עם החטיפה של מלודי. אני הולכת להחליט מעכשיו שהסיילנס קפצו לביקור שמיד שכחתי ואמרו להם שהכול בסדר ושהם לא צריכים לדאוג בקשר אליה יותר מדי. אחרת אין יותר מדי היגיון בהתנהלות של אף אחת מהדמויות, וחבל, כי סוף סוף הגיע מה שחיכיתי לו, פרק סטנד-אלון טוב עם תחושה של הרפתקה וטיול בעולמות חדשים, ואני לא רוצה להרוס אותו לעצמי. אז עכשיו לפרק עצמו, בלי נטפוקים.

אני סאקרית של סיפורי אהבה קיטשים כשהם עשויים טוב, וסיפור האהבה של רורי ואיימי הוא סיפור אהבה יפיפה. זה גם פותח דלת להמון סיפורים שלא סופרו על הטארדיס עד עכשיו. פעם ראשונה שמסתובב שם זוג מתפקד ומאוהב, ויש המון דברים שאפשר לעשות עם זה.

השבוע, הדוקטור לקח צעד אחורה וזוג האוהבים קיבל הרבה זמן מסך. מה שאומר ששניהם היו צריכים לסבול די הרבה השבוע. אני חייבת לשבח את שני השחקנים, שעשו עבודה מצויינת. קרן גיליאן הצליחה במשהו שיכל בקלות להפוך למגוחך, איימי המבוגרת אמנם לא יכלה להראות יותר מדי הבעות פנים, עקס עומס באיפור, אבל היא עדיין הצליחה להיות דמות מאוד שונה ועם זאת בעלת קשר כלשהו לאיימי הצעירה, עם חיתוך דיבור שונה ואפילו הליכה ויציבה שהשתנו לחלוטין. ארתור דארוויל הצליח גם הוא להראות היבטים חדשים בדמות שלו שלרוב הוא לא היה צריך להתמודד איתם, והצליח. רורי הכועס נראה מאוד כועס ואני מקווה שימשיכו את התהליך שהוא עובר בפרק.

היה מעניין לגלות כמה כוח וחוכמה מסתתרים באיימי, ואני חושבת שקיבלנו רמזים מאוד עבים לצורה שבה הולכת להסתיים העונה, כשהדוקטור מסביר שאיימי היא המועמדת המושלמת לשנות את העתיד, וגם מציין שידיעת העתיד יכולה לאפשר שינוי שלו. היה מעניין לראות גם כמה איימי המבוגרת הזכירה את הדוקטור בגישה, בצורה שבה היא הובילה את איימי הצעירה ורורי אחריה וגם כי היה לה מברג קולי. מגניב.

סוף הפרק היה עצוב ומרגש, וגם ציית לחלוטין לאופי של הדמויות. רורי עם אהבה ענקית ודילמה בלתי אפשרית, איימי עם הניתוח המדויק של הסיטואציה שבה היא עצמה נמצאת, וההפצרה שלה ברורי שלא לפתוח את הדלת.

אז היה פרק עצוב ומרגש עם תחושה של טיול והרפתקה, עם הרבה פיתוח של הדמויות ועם רמזים לעתיד. אני לא יכולה לבקש הרבה יותר מזה מהדוקטור. כן יירבו.

דיון (6)