ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הייתכן שהפמליה הסתיימה בשקט?! (או שהשארתם לי את הכבוד? ;-))

מאת: trilliane
פורסם בתאריך: 13/09/2011

לפני שאפתח בספויילרי סיכום, אציין לטובת מי שטרם צפה בפרק האחרון לא לחתוך בכתוביות כי יש עוד קטע בסופן.

דיסקליימר: מכיוון שצפיתי הערב ברצף בפרקים 7 ו-8 אתייחס לשניהם יחד.

זהו, ומעכשיו ספוילרים לסיום הסדרה, קישטה!
~sp~~sp~~sp~~sp~~sp~~sp~~sp~~sp~~sp~~sp~

תשמעו, זה נגמר. האמת? היה די קצר...
במיוחד העונה האחרונה (ת'כלס, היא כמו הראשונה).

הפרק המסכם היה כנראה התסריט של סרט הטלוויזיה ההולמרקי של דרמה: סאפי.
מצד אחד אני חובבת הפי-אנד, למה להכחיש; מצד שני, זה היה קצת הרבה קיטש.
(לא יודעת למה יוצאים לי משפטים מחורזים, זה באמת לא מכוון; אשתדל לא להגזים).

זוכרים שבתחילת ימי ערוץ 2 המסחרי הייתה לחיים טופול תכנית בשם "חיים יסדר"?
מישהו התבדח על כך שזו הייתה דרכו לסדר עבודה לבני משפחתו... :*D
אז הפרק היה "וינס יסדר". וינס סידר:
לעצמו חתונה ממש מהר, נקווה שהנישואין יחזיקו יותר;
לטרטל להתעשר ולהיות מיליונר;
לאריק ולסלואן לשוב ולהתחבר; (בפעם ה... מי סופר?)
לדרמה לשחק בסרט באמצעות מתן בסתר;
מזל שלא הוא גרם לארי להתפטר ועם אשתו להתפשר...

וביתר פירוט, עכשיו ברצינות:

אריק:
כמה צפוי - סלואן בהיריון. ברגע שהיא אמרה לאריק שהוא גרם לה ליותר מצער (או מה שזה לא היה שהיא אמרה שם במשפט לפני) היה ברור שזה מה שהיא הולכת לספר לו. תסריט קלאסי... והיה גם די ברור שכך או כך הם יהיו יחד, כי הוא אובססיבי לגביה, והם ה"רוס ורייצ'ל" של הסדרה. גורלם נחתם כבר מזמן, וברור שכל המהמורות בדרך הם רק סוג של טלנובלה מתוחכמת שבסופה הם יהיו יחד, כאילו דה. עכשיו נשאלת השאלה האם הוא יתוודה או לא על כך שעשה סקס עם מלינדה (יש לי תחושה שכן. אם כי לא באמת אכפת לי).

גם השלב שבו וינס היה זה שגילה לטרנס שהיא בהיריון היה די צפוי... כל סדרה צריכה דמות שתגלה להורי ההרה לפני שהיא תספיק. איפה ראיתי זאת לאחרונה? בפרייז'ר כמובן (אצלי זה לאחרונה, אני צופה לראשונה בכל הסדרה). חוצמזה השלב שבו טרנס התעצבן היה די מפחיד, וכשהוא אמר ל-E שהוא הולך להרוג אותו לגמרי האמנתי לו (היי, הוא היה אלכס דה לארג' כשהוא היה צעיר... אולטה-ויולנס לצלילי לודוויג ואן, ריספקט!). מלקום מקדואל הוא ליהוק מוצלח (לא חכמה גדולה, יש לו טייפ-קאסט קבוע של נקניק בן זונה), פרט לעובדה שהוא ממש לא נראה כאילו יש קרבת דם בינו לבין סלואן (אבל בקטנה; הרי גם אדריאן נראה כמו אחיו הצעיר של ג'ון סטמוס ולא של קווין דילון).

דרמה:
אין הרבה דרמה... אז וינס קנה לו את הסרט, נו טוב. מצד אחד סוף סוף מצליח לו, אפשר לפרגן, ומצד שני, נשאר לוזר נצחי שאחיו המצליח קונה את הצלחתו (מילולית). בעיקר הצטערתי שהוא היה די אנמי בשני הפרקים האחרונים... לפחות זרקו לו שורה משעשעת לפני העלייה למטוס.

טרטל:
הלוזר השני בחבורה, התפתח עם העונות וניסה לפתח עסקים משלו, בכל פעם פתח עסק ונכשל כי המזל לא האיר לו פנים. אבל עם הזמן הוא הצליח יותר (גם בתחום הרומנטי) ועדיין בכל פעם שהצליח הגיעה הנפילה. בעונות האחרונות הוא רזה מאוד ועבד במרץ, כבר לא היה הבחור שרק מעשן גראס כל היום ומחפש זיונים, ועדיין התסריטאים לו עשו לו חיים קלים. ואז, בסוף הסדרה, במקום להראות שפעם אחת באמת מצליח לו, הגיע הדאוס אקס מכינה, והציל את היום: וינס לא מכר את המניות ואף קנה את אלה של טרטל, אז מזל טוב, אתה מיליונר! נכון, הוודקה הצליחה הרבה בזכות טרטל, ועדיין, לא אהבתי את הפתרון. :-`

וינס:
הוכיח גם הפעם שאף בחורה לא יכולה לעמוד בחיזוריו... אני מבינה שהוא הרשים אותה, אני מבינה שהיה להם קליק מטורף, אבל חתונה תוך 24 שעות?! באמת? 8-* צר לי, לא קניתי. וינס, שבמהלך הסדרה שגל כמות מכובדת של בחורות מתמסד בבת אחת מול הבחורה הראשונה שעשתה לו קצת חיים קשים? עוד קלישאה... נגיד שהוא באמת מאוהב, נגיד שהוא החליט שהוא רוצה להתחתן, יאללה, נזרום עם זה; חתונת בזק אמנם מתאימה לאופי האימפולסיבי שלו, אבל זה ממש לא מתאים לאופי של כלתו כפי שהוצג במהלך העונה. הסדרה מסתיימת בכך שהוא טס להתחתן (לפני E!) עם דמות שבקושי הכרנו (נו טוב, גם הוא :-P), ובנוסף הוא מוותר על שושבינו הנאמן ושולח את E במטוס נפרד עם סלואן והם (כנראה) לא יהיו בחתונה? WTF?!

לויד:
גם הוא, כמו דרמה, היה די מחוץ לתמונה בפרקים האחרונים, אבל אהבתי מאוד כשהוא סיפר לארי שהוא ההשראה שלו ושהוא לא יכול בלעדיו... (אחרי כל ההתעללויות!). חוץ מזה השלב שבו ארי הסביר לו שהם ממש לא אותו הדבר היה כתוב טוב ושעשע אותי ביותר. אני מניחה שהוא יסתדר; ואולי גם ינהל את וינס, מי יודע? קצת התבאסתי שלא הזמינו אותו לחתונה. לא יפה. :-P

ארי AKA "איש משפחה":
ממש פרגנתי לו להיות עם דיינה גורדון, הם היו חמודים יחד, והיא הייתה הרבה פחות דרמטית וקריזיונרית מגברת ארי (לא דמות חביבה עליי במיוחד, והיא גם רזה מדי, אם יורשה לי). אבל היה ברור לי שזה לא זה... הוא היה הרוס מהגירושין. אהבתי את השיחה שלו עם דיינה, שאמרה לו שהיא עצובה אבל לא כועסת, וגם הסבירה לו שאשתו לא מקבלת ממנו משהו שחשוב לה (כאילו דה?!). הייתה לי תחושה שהוא עומד לעזוב את העבודה... וגם אהבתי את השיחה עם הילדה (כמה שהיא גדלה! מי זוכר שפעם חגגו לה בת מצווה?). אגב, מי זוכר שבעונה הראשונה היו לארי שלושה ילדים? השלישי התאדה... :-^

גם כאן היה לי ברור שהיא תיאלץ לסלוח לו, הוא יחזור על ארבע ("תהיה גבר, תשפיל את עצמך!") והם יסיימו את הפרק בטיסה לפריז ולא בשיחה עם הילדים. ממש לא ברור לי מה יש להם לעשות בפירנצה; זה רעיון טוב לחופשה (וגם משתלב נהדר אחרי פריז, אם הם כבר באירופה) אבל שנה?! נראה לי שאחרי שבוע ארי כבר היה מטפס על הקירות... הוא וורהוליק, אין מה לעשות. לכן אהבתי את השיחה בסוף הפרק, זו הייתה תוספת מרעננת ששברה קצת את עודף הקיטש וגרמה לי לחבב אותו קצת יותר.

חוץ מזה, סוף פתוח זה מעניין, מה רע? אם ירצו להמשיך יעשו איזה סרט (הם דיברו על הרעיון באחד הקומנטריז של עונה 7) ואז נוכל לראות מה עלה בגורל גיבורינו. האם ארי יחזור לעבודה? האם אשתו תתמודד עם זה? (נראה לי שכן, אני חושבת שמהר מאוד הוא יימאס גם עליה, במיוחד אם הוא יטפס על הקירות ויחרפן אותה). האם בתו של ארי תהפוך להיות סוכנת נחשקת? האם וינס ומה-שמה יתחתנו באמת, או שיקרה משהו ברגע האחרון? האם המטוס יגיע לפריז או יבצע נחיתת אונס באי בודד? האם הם באמת יעברו לניו יורק או יישברו ויחזרו ל-LA? האם טרטל יצליח להשקיע את כספו כהלכה או ששוב יפול על הפנים? האם דרמה יזכה לשבחים על הסרט או יפשל עם הפה הגדול שלו ויסתכסך עם איזה מפיק בדרך? למי יהיה דומה הילד של E ושל סלואן? האם לויד יהפוך לשמרטף הבית שלהם? אח, יש כאן חומר לפיצ'ר וחצי לפחות!

דיון (6)