ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ביקורת על בית המצוירים

מאת: amittv
פורסם בתאריך: 24/09/2011

Drawn Together, "תוכנית המציאות המצוירת הראשונה", הייתה עבורי אהבה ממבט ראשון. הסדרה עוסקת בשמונה דמויות החיות יחדיו בבית דמוי בית האח הגדול, כשכל אחת מהן היא פארודיה על דמות או ז'אנר מעולם האנימציה: הנסיכה קלרה מבוססת על נסיכות דיסני, ולדור סוק-באט מבוסס על בובספוג מכנסמרובע ועל סטימפי מרן וסטימפי, פוקסי לאב מבוססת על דמות מג'וסי והפוסיקאטס, זאנדיר פ. ויפלבוטום מבוסס על לינק ממשחקי הנינטנדו האגדה של זלדה, תות בראונסטיין מבוססת על בטי בופ, ספאנקי האם מבוסס על דמות מסרטון פלאש, לינג-לינג מבוסס על פיקאצ'ו מפוקימון וקפטן הירו מבוסס על סופרמן.

על אף הרייטינג הגבוה הסדרה בוטלה לאחר שלוש עונות ו-36 פרקים. שלוש שנים לאחר מכן יצא סרט מצויר המבוסס על התוכנית, בכיכובם של דמויותיה, העוסק בביטולה.

ההומור בסדרה הוא וולגרי, שחור, שנון, סאטירי ופוגעני, בדומה להומור של סאות' פארק אך אף יותר קיצוני ממנו, לטעמי. באופן כללי, קל לי להשוות את Drawn Together לסאות' פארק. שתיהן סדרות מצוירות של Comedy Central ושתיהן נוגעות בצורה הומוריסטית בנושאים אשר הינם טאבו עבור שאר הסדרות בטלוויזיה, אך בעוד שסאות' פארק עושה זאת לרוב בצורה ישירה יותר, כשהגיבורים נמצאים באינטרקציה עם מושאי הלעג, ב-Drawn Together גיבורי הסדרה עצמם הם מושאי הלעג.

בארה"ב אין זה תקין פוליטית לצחוק על מיעוטים, ובתוכנית זו הדמויות הראשיות אשר מייצגות נכונה את החברה האמריקאית לועגות על המיעוטים עצמם. הדמות ההומוסקסואלית מגחיכה אלמנטים בקהילה ההומולסבית, הדמות השחורה מגחיכה אלמנטים בקהילה האפרו-אמריקנית, וכו' וכו' לגבי נשים, גברים, אסיאתים, שרירנים, בעלי עודף משקל, יהודים, נוצרים ומוסלמים.

בדומה למופע הסטאנד אפ של כוכבת אחרת של Comedy Central, שרה סילברמן, ההומור ב-Drawn Together יכול להראות כאילו הוא גזעני ולא סובלני, אך בעצם הוא מעודד סובלנות כלפי השונה, כי בעולם ה-PC ניתן לצחוק רק על מי שדומה לך ובכך מורחקות קבוצות שונות אחת מהשנייה.

אני ממליץ בחום על Drawn Together לכל מי שנהנה מסוג ההומור הזה, ולאוהבי סאות' פארק בפרט. לי, בכל מקרה, התוכנית הזו סיפקה שעות רבות של הנאה.

דיון (0)