ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

טרה נובה - פרק הפיילוט ~sp~

מאת: ספייקי
פורסם בתאריך: 27/09/2011

האמת היא שאני באמת לא רואה כל כך טעם לסמן "ספוילר" על הכותרת, משום שמבחינתי מדובר בסדרה שאין בה יותר מדיי עלילה שדורשת סימון כזה. למען האמת, אני לא חושב שיש מה לספיילר. אתה פשוט בטוח שהפרק הבא יסתיים כאשר כל המשפחה מתאחדת לצפייה בכוכבים, או לשירי קומבייה סביב המדורה, אף בנאדם לא ייטרף ע"י דינוזאור רעב (בכל זאת, סדרה לכל המשפחה), כמו כן אף אחד לא ייפצע באופן משמעותי, וגם אם זה יקרה - הוא יחלים באופן מלא עד תחילת פרק הבא.

סטיבן שפילברג לקח על עצמו פרוייקט גרנדיוזי ושאפתני, לאחד את "אבודים" של ג'יי-ג'יי אברהמס עם סדרת סרטי "פארק היורה" שלו ושל מייקל קרייטון ז"ל. עם זאת, ההיבריד המוזר 'טרה נובה' לוקה בחסר בולט, כאשר הוא נעדר לחלוטין ממורכבות ומבגרות של כל אלמנט עלילתי הגיוני כלשהו, ובניית עולם אינטיליגנטית. במקום זאת, הוא מעדיף לרתום את עצמו אל מחוזות הקיטש המסורתי, תוך כדיי הסתמכות מכוונת על אפקטי ה-CGI (שלא נראים כאלה משהו, אני חייב לציין). ככה לא בונים סדרת קאלט!

'טרה נובה' (על סמך הפרק הראשון) היא סדרה דלה עלילתית, בעלת דמויות שטחיות ובנאליות ודיאלוגים בעלי טקסט צפוי ממרחק של לפחות 85 מיליון שנה. גם ההתעקשות של מפיקי הסדרה (ואני מניח ששפילברג ביניהם) להנמיך את הסדרה, כך שהיא תהיה בעלת Apeal לילדים + שיבוצה של הסדרה בשעה 20:00 בערב בערוץ מיינסטרימי כמו FOX, סוגר את הגולל לגבי כל תקווה שהסדרה הזו תתעלה מעל מחוזות הדרמה לכל המשפחה. אפילו במונחים של סדרת מד"ב היא לא ממריאה.

מאכזב מאוד בינתיים.

דיון (19)