ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

אז, מה רואים אחרי "הסמויה" ?

מאת: סטרינגר
פורסם בתאריך: 20/10/2011

היי לכולם ומוצאי חג שמח,
אני חדש פה - מקווה להמשיך להשתתף ולכתוב.
רכשתי לפני כמה חודשים את המארז המלא של "הסמויה", סדרה שחיכיתי כמה שנים לראות אותה : התאפקתי כשלא היה לי הוט, חיכיתי בסבלנות למארז מלא (במחיר שפוי), נמנעתי מספוילרים ובעיקר מחברים עקשנים שטוענים שזו ה-סדרה הכי טובה, אפילו יותר טובה מהסופרנוס אהובתי.
בנוגע לעימות הזה טרם הכרעתי, אבל החוויה של הצפיה בסדרה היא פשוט יוצאת מגדר הרגיל. אין ספור שבחים כבר הורעפו עליה באתר (מודע לכך שהגעתי באיחור של כמה שנים ;-) ) וכולם בהחלט נכונים. העונה האהובה עלי היא כנראה העונה הרביעית והדמות האהובה די ברורה מהכינוי שלי.

אם כך, יש לי שתי שאלות.
שאלה ראשונה - במה צופים לאחר מכן ? אני אוהב לקנות מארזים שלמים של סדרות ולצפות בהן מההתחלה עד הסוף, לפי הקצב שלי ובהתאם - לאהוב או להתאכזב. אימצתי את השיטה הזו לאחר האכזבה המרה שהייתה לי מהעונה האחרונה של "אבודים", לא להאמין שחיכיתי 6 שנים בשביל זוועה כזו :-`
לפחות אם הצפיה נמשכת על פני כמה חודשים אפשר להבליג :-)
סדרות שכרגע התחילו הן לא אופציה מבחינתי, אני לא צופה בצפיה ישירה או מוריד וגם צפיה בטלויזיה פחות נגישה עבורי (אלא אם כן יש סדרה חדשה שמתחילה בימים אלו בהוט). אני מכוון יותר לסדרות שרצות כבר כמה שנים, שיש להן כמה עונות בDVD שאפשר לרכוש ואם הסדרה נגמרה ויצא כבר מארז מלא - מה טוב. סדרות הדרמה האהובות עלי ביותר - הסופרנוס, המגן ,אוז והסמויה. אני אוהב את העיסוק בחוק ופשע, אבל מהצדדים הפחות "פופולריים" שלו - מאוד מתעניין דווקא בהצגת עולם הפשע, המבנה החברתי, הכניסה לעולם, האפשרויות שנמנעות.. סדרות משטרה "רגילות" או אפילו סדרות משפט כמו הפרקליטים, CSI, בוסטון ליגל וכו' לא מושכות אותו במיוחד - ממצה אותן די מהר.
האם יש עוד סדרות בסגנון שכדאי לראות? צפיתי בשתי עונות של "ילדי האנרכיה" והיא גם הייתה לטעמי. את העונה השלישית פחות אהבתי ובנקודה מסוימת כבר הפסקתי לצפות, אבל היא נמצאת כרגע בראש סדר העדיפויות שלי. יש עוד סדרות בסגנון? שמציגות את הקונפליקטים של חוק ופשע בצורה טובה, מעניינית ו"לא שגרתית"?
תודה מראש על ההמלצה.

ולמי ששרד את החפירה עד כה, שאלה כללית בנוגע לסמויה - למה, באמת למה, כ"כ הרבה אנשים אוהבים את עומאר ליטל? אוקי, אין בעיה, הוא אחלה דמות. אבל מאיפה הקונצנזוס לגבי זה שהוא *כזו* דמות טובה?
אשמח לתגובות :)

דיון (17)