ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

המירוץ למיליון ישראל 204 - אני על סף יאוש. אתמול פרשתי לפני הסוף

מאת: נ
פורסם בתאריך: 07/11/2011

אני בדרך כלל לא אוהב את הבכי מסוג "הסדרה האמריקאית יותר טובה" אבל מה לעשות? הגירסה הישראלית מבזה ומשפילה את המתמודדים ומזלזלת באינטיליגנציה של הצופים ובזמן שלהם. ההשוואה לארה"ב היא לצורך רפרנס. לא לצרכי קנאה.

במה נתחיל? במריחה? למה אותה כמות זמן שבמרוץ האמריקאי לוקח כ 40 דקות לשדר אותו, נפרש בגרסא המקומית על פני שתי תוכניות בנות כשעה וחצי (ללא פרסומות!! תודה מקס)? מה עוד יש לספר שלא סופר? למה צריך לראות את כל הנסיונות של כל המתמודדים? זה משעמם ונמרח.

הגירסה הישראלית הרבה יותר "מינית" כלומר לא סקסית אלא סקסיסטית. מכירים את המוטות בלונה-פארקים, שאם אתה עובר מתחתם, אתה לא יכול להכנס למתקן כי אתה צעיר מדי? נראה שמישהו עשה כך על מידות החזה של המתמודדות, ואז אסר עליהן ללבוש בגדים. למה הן צריכות להיות כל הזמן בבקיני? את מה זה משרת? האם מישהו בהפקה שמע באיזה קורס שיווק שסקס מוכר ואז נרדם בהמשך השיעור? מה היה הקטע של אמבטיית השוקולד? איזו פנטזיה חולנית של מי מהמפיקים זה סיפק?

הליהוק גם הוא נוראי בעיני אבל אני מבין שזו נקודה במחלוקת. אישית אני לא חושב שהמועמדים הטובים הם העילגים והמטומטמים ביותר. לא באתי לראות פריק שואו. אני רוצה לראות קצת יותר איכות בטלוויזיה שלי. מתמודדים שמסוגלים לדבר שני משפטים בלי שגיאות זו התחלה טובה.

הבעיה הבאה, אני מאמין, שורה לתקציבים. אני מבין שזו הפקה מאוד יקרה, אבל הטיסות והמעברים הם לב ליבו של הפורמט. בואו נראה עוד מקומות, טוב?

אבל החלק החמור ביותר מבחינתי הוא חירחורי הריב והזדון בין הזוגות. זה מגעיל אותי ברמות על וזו הסיבה שמעולם לא ראיתי תוכניות כמו הישרדות. אני מתעב תוכניות כאלו. המרוץ למליון האמריקאי כמעט לא עוסק בזה ואפשר לבלוע את הגלולה כשזה קורה פעם בכמה עונות. אבל כאן זה העיקר: סיבוב פרסה שבו כל המתמודדים מצביעים בכל פרק! במקום פעמיים בכל העונה ע"י זוג אחד בלבד. מה זה מוסיף? משימה שבה המתמודדים מתמודדים אזוג מול זוג, ועוד משימה בעלת אופי אלים?! נפלתם על הראש? הרסתם כל מה שיפה בפורמט! גועל. כל הרעיון הוא מאבק בעצמך מול אתגרים קשים, לא מול המתמודדים האחרים. זה בדיוק מה שהופך תחרות בריאה לתחרות פרועה ורעה.
חבל מאוד שלא לומדים כאן לקחים חיוביים. הרי רק הקיץ שודר ריאליטי אחר, גם הוא שונה לעומת המקור. הריאליטי הזה השיג שיאי רייטינג ובפרק הסיום שלו צפו 50%!. אני מדבר על מאסטר שף, שלקח לי בערך 10 דקות לכבות את הטלוויזה מול פרק אמריקאי אקראי. אני לא מתבייש לאמר שהייתי אחד מ50 האחוזים שצפו בגרסה הישראלית. ולמה זה? בדיו בגלל שהם עבדו הפוך ממה שמתואר למעלה. אחד המתמודדים אפילו אמר: "אנחנו מתמודדים מול השופטים, לא אחד נגד השני" וזו התורה כולה, ובגלל זה המירוץ למליון הישראלי כל כך גרועה.

דיון (4)