ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

American Horror Story episode 6 ~sp~

מאת: ספייקי
פורסם בתאריך: 11/11/2011

הסדרה הזאת לא מפסיקה להטריד, אבל לפחות סודות הבית והדמויות ההזויות שדרות בו מתחילים להיחשף.
אז באמת כל האנשים שמתו על אדמת הבית נשארים שם משום מה, וויולט היא מדיום ולכן היא יכולה לראות את כולן. לא ברור עדיין אם גם בן ו-ויואן הם מדיומים, או שכל מי שנכנס אל פתח הבית יכול לראות את הרוחות המתגוררות בו. אז טייט רצח באמת את כל התיכוניסטים הללו ב-94' בסצנה המהווה הומאז' לרצח המפורסם בקולומביין ב-99', ואחר כך חוסל ע"י כוחות המשטרה, אבל נראה שעכשיו הוא לא זוכר את אלו שרצח. או שמא הוא פשוט מדחיק.

סצנת הרצח עצמה היתה פשוט מזעזעת ומטרידה, אבל עדיין מטריד אותי יותר שבשניות בהן טייט הרוצח צועד בספרייה, ממש לפני שהוא מחסל את תואמת-אבריל-לוין, הסצנה התחילה להרגיש לי כמו משהו שיצא מ'קיל ביל', ומשום שהקטע הזה היה שקט גם ככה - התחלתי לפזם להנאתי את השריקה המפורסמת מהסרט. כמה נחרדתי שבדיוק אז גם טייט התחיל לשרוק את אותה השריקה בדיוק! 8-*

אחר כך ג'סיקה לאנג ממשיכה להדהים במשחק מרגש ומהוקצע, כאשר באמצעות המדיום (שמתם לב לעקיצה של אליסון דובואה? Z-D ) היא אומרת לאדי המתה שהיא עדיין אוהבת אותה ומתגעגעת אליה. אדי לא נפטרה על אדמת הבית, ולכן היא לא תשוב בתור רוח (וחבל), אבל זה נתן לנו להבין את הדיכוטומיה שבין הנשמות המקוללות שנשארו בבית לבין אלו שנפשם שלמה, והם מתו מוות 'טבעי' (כלומר - לא רצח מזעזע) שלא על אדמת הבית, כך שנפשם ממשיכה הלאה. נחמד.

עלילת הפיגי-פיגי היתה מבריקה. אומנם לא ברור לי כ"כ מה היא היתה אמורה לשרת ברמה הכללית, אבל רק בשביל להדגיש את האירוניה שקיימת לפעמים בחיים, היא עדיין היתה שווה.

לגבי התינוק של רוזמרי, סליחה ויויאן - זאת אולי העלילה היחידה בסדרה הזו שאני לא ממש אוהב. היא נראית בנאלית במיוחד, וסצנת אכילת האיברים כבר כל כך ממוחזרת (פלאשבק ל'טרו בלאד' עם מריאן, טרה ואכילת הלב). עם זאת, ישנה כנראה סיבה מדוע מוירה וקונסטנס רוצות שהתינוק יוולד. אולי הוא זרע השטן שמסמן את סופו של הבית הזה? או סוף העולם? מי יודע...
:-)

דיון (4)