ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

והיא רק משתפרת (בוס 106)

מאת: שיח רחב ועץ גבוה
פורסם בתאריך: 26/11/2011

אם אחרי שניים-שלושה פרקים עוד קשה היה לראות לאן "בוס" החדשה של קלסי גרמר הולכת, עכשיו הכיוון ברור, ומשובח. דרמה פוליטית חזקה, ששמה דגש על האפור והניואנסי, ונכנסת לנבכי הפוליטיקה האמריקאית, אך עושה את זה בצורה סוחפת ומרתקת.

היא בונה דמויות מענייניות, מורכבות, ומשחקת איתן כהלכה, כשבראשן עומד ראש העיר קיין, דמות מצוינת ומלאה צדדים אפלים (ושוב שווה לציין, גרמר בטוח גורם לבריאן קרנסטון וג'ון האם ללא מעט חרדות עם תצוגות המשחק שהוא מנפיק).

חשוב להגיד שהסדרה לוקה במספר מחלות ילדות, כמו גם ברצון גדול מדי להיות הגרסה הפוליטית של הסופרנוס (לפחות הם נתלים באילנות גבוהים), אבל בסך הכל, מדובר בטלוויזיה טובה מאוד, ובסדרה החדשה הכי טובה שיצא לי לראות העונה.


מכאן, ספוילרים עד פרק 6 (כולל):


וחייבים לתת קרדיט למהלך המבריק עד כה של הסדרה. לבנות את האוצר זג'אק כדמות חיובית, לחבר אליו את הצופים עד לרמה שהם רוצים בהצלחתו, ואז לסובב אותו אל מול קיין. בכלל, הסדרה מצליחה לשחק בנאמנות של הצופים בצורה לא רעה. כי בעצם, אנחנו רוצים שקיין יישאר בתפקיד, אבל למה? הוא רק מנסה לטייח מעשים שניסה לטייח בעבר וצצו שוב, על חשבון התושבים. הוא נאחז בכיסאו בעקשנות, עושה את כל מה שאנחנו שונאים שפוליטיקאים עושים, ואנחנו עדיין איתו. לגרמר יש חלק לא קטן בעניין הזה. ועדיין, העולם שבונה הסדרה לא משאיר אותנו בטוחים באהדה שלנו כצופים, ואת זה מצליחות לעשות רק הסדרות הגדולות באמת.

אני מקווה שהסדרה תצליח להמשיך בקו הזה, לתקן את מחלות הילדות, ולא לבחור עכשיו בטוויסטים צפויים ובפתרונות קלים עד סיום העונה.

דיון (0)