ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

אימפריית הטיילת - פרק סיום העונה ה-2, ספויילרים.

מאת: Saturn
פורסם בתאריך: 13/12/2011

יהיו שידברו לזכות הפרק אחרי הסצנה האחרונה. יהיו שיגידו שמדובר במהלך אמיץ בשונה משאר הסדרות, במהלך שמשנה לחלוטין את הצורה של הסדרה - והם יהיו צודקים במידה.

אבל אני לא יכול להסתכל על ההחלטה האמיצה הזו כאשר מירב הפרק התמקד על החלטה פחדנית של הכותבים. מאותה סיבה שפרק סיום העונה של ילדי האנרכיה היה לא טוב, כך גם זה.

הכל היה כנגד נאקי, כל העדויות והראיות כדי לשלוח אותו לכלא לזמן רב. אבל בשתי הפרקים האחרונים הכותבים פעלו כדי להציל את נאקי בדרכים הכי מלאכותיות וגרועות.

היי! נזכרנו ברצח של ואן-אלדן מהעונה הראשונה, קטע שהיה מטומטם אז ובלי הרבה פואנטה, בוא נוציא את זה מתהום הנשייה כדי שהוא לא יוכל להעיד במשפט! איזה מזל שלנאקי יש את המשרת השחור הזה שנכח במקרה ויגיד לו. זה לא שנאקי אפילו ניסה למצוא 'לכלוכך' על ואן-אלדן.

היי! בוא נחתן את נאקי ומרגרט כדי שנוכל להפעיל את חיסיון בעל-אישה! אז מה אם המחשבה על חתונה לא עלתה לנאקי כל העונה. וכמובן מרגרט שמדברת גבוהה גבוהה אבל ממשיכה בשלה. אוי, החיבור שלו עם הילדים למי אכפת משאר הדברים שהוא עושה.

(אגב מרגרט, דמות איומה שהפרק הזה שם את המסמר האחרון בה. איזו צביעות. ולא, זה שהיא מעבירה את חלקת האדמה לכנסייה לא פוטר ממנה שום דבר. לא ייאמן איך הם הורידו את הדמות באסלה העונה הזו).

היי! בואו נשתמש ברצון של ג'ימי ליישר את ההדורים כסיבה שהוא יחזור לעשות את העבודה השחורה של נאקי ולהפיל את כל האשמה ולהפנות את כל העדים כלפי איליי.

נו באמת.

אז כן, אפשר לדבר לחיוב על החיסול של נאקי את ג'ימי. על ההחלטה האמיצה, על כך שניסיון ה making amends של ג'ימי לא צלח כפי שהוא צולח בסדרות אחרות והוא מצא את מותו בדם קר. אבל כל נקודות הזכות של המהלך הזה מתבטל לאור ההצלה של נאקי.

ולעזאזל, זה לא נקודת זכות. ג'ימי,אימו וריצ'ארד היו הבסיס של העונה, את הסטוריליין של ג'ימי הערכתי יותר. מערכות היחסים בין ג'ימי ואימו ובינו לריצ'ארד היו עמודי התווך של העונה הזו - החלקים עם הדמויות האלה לא בהכרח היו 'מהנים' במשמעות הפשוטה, ואני לבטח לא התלהבתי מלא מעט מהסצנות האלה, אבל הם היו הדברים המעניינים והמסקרנים ביותר, בהעדר מילה טובה יותר.
ולהרוג את ג'ימי, בשביל מה? כדי לצייר את נאקי כבן-אדם יותר נלעג ו'רע'? כאדם שלא פוסח להעניש כל מי שבוגד בו? ששם את משפחתו לפני הכל? Blah.

To the lost.

דיון (3)