ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

~sp~ דקסטר 612 סוף עונה ~sp~ [הכותרת נערכה]

מאת: סיון
פורסם בתאריך: 19/12/2011

הרגע סיימתי לראות ואני ממש המומה אז סליחה מראש על ההשתפכות המטורפת... אבל: (אזהרת ספויילר מטורף ליתר ביטחון)

דב גילתה!!!!!!!!!

כלומר, מהרגע שהפסיכולוגית רמזה לדב שהיא מאוהבת בדקסטר הייתה לי הרגשה שמשהו ענק חייב לקרות כדי שהסדרה לא תצטרך להתמודד עם זה. כבר בפרק הקודם הרגשנו (במיוחד בסצנת החלום של דב) שלמרות ההכחשה יש משהו בכך שלדב יש קראש על דקסטר (ואפילו אמרתי לעצמי שהיי - זה לא נורא גם ככה בטח זה יעבור לה) הרגע שהיא הודתה לפני הפסיכולוגית שהיא מאוהבת בו עשה לי רע... אני מאוד אוהבת את הדמות של דב אבל איך הסביבה תגיב? איך אפשר להתאהב באח שלך? מודה - זה פשוט מוזר לי ...
אוקיי. עכשיו שהוצאתי את זה - מההתחלה. סצינת הפתיחה בה דקסטר ניצל על ידי סירה בשם "מילגרוס (נס)" הייתה קריצה ברורה (אפילו יותר מדי ברורה) לציר האלוהי העונתי ולמרות זאת היו חייבים להוסיף את האישה שאומרת לו שהוא בר מזל ושאלוהים הציל אותו וכו'. ההחלטה שלו להניח לטרוויס לאחר הכמעט פיצוץ ואז טביעה שלו הייתה לי הגיונית - הוא היה בטוח שהוא לא ירצח עוד ואין הרבה שהוא יכול לעשות לגבי זה. אבל מה לעשות ששכחת שהארנק שלך נמצא (איכשהו...) אצל טרוויס ויש לו קצת בעיית דיור (מסקנה - בשנייה שרוצח סדרתי יוצא מדירה המשטרה קופצת בתיאום מושלם לפספס אותו. הם מצליחים לפתור שם רציחות במיאמי??). נראה שבכל עונה הסכנה מתקרבת יותר ויותר לפתחו של דקס.

בו זמנית דב עושה לו עינייםו ונאבקת להישאר ממוקדת בבעיה השולית של רוצח סדרתי תוך חפירה (תמיכתית הפעם) מלה גוורטה. בטיסטה סוף סוף מעיף את קווין (המיותר. כל כך מיותר) ואנו נשארים עם התקווה שלא נצטרך לראותו עונה הבאה.

טרוויס חוטף את הריסון (המתוק להפליא בתלבושת אריה שלו!) ואבא בא להציל אותו. דקס מזייף את הזרקת הסם ומצליח להכניע את המטורף הדתי החביב שלנו.
בזמן שלדב יש התגלות שלה - דקסטר מקיים דיאלוג עם טרוויס (מודה - לא ממש הייתי מרוכזת כי הייתה לי הרגשה שמה שקרה- עומד לקרות) והנה דב נכנסת לה בדיוק כשדקסטר תוקע לטרוויס סכין בלב.לא ציפיתי. לא ראיתי את זה אפילו קורה. נראה כאילו 2 ההנחות הבסיסיות של הסדרה הן:1. דקסטר רוצח אנשים (כן, לפעמים תוך חוסר זהירות ו"מזל" יוצא דופן) ו2. דב לא יודעת כלום מהחיים שלה.והנה - שמטו לה (ולי..) את הקרקע מתחת לרגליים. איך היא תקבל את זה? מחזיר אותי לעונה השנייה שדקסטר דמיין את שלל תגובותיה להצהרתו שהוא רוצח סדרתי...
http://www.youtube.com/watch?v=AMvrxavI2AA
העובדה שהסצינה הזו היא קומית מראה עד כמה היו הכותבים בעונה השנייה רחוקים מלעשות את זה באמת. והנה 4 עונות אחרי...
העונה מסתיימת ב"גוד!" - רק הולם.

השאלה היחידה היא... איך מחכים עכשיו 9 חודשים?!?

דיון (13)