ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

אלקטרז - פרק הבכורה הכפול. ספויילרים.

מאת: Saturn
פורסם בתאריך: 17/01/2012

הסדרה החדשה של ג'יי ג'יי אברמס עלתה לשידור אתמול בפרק כפול. בגדול הסדרה עוסקת בעוד תעלומה על כמה מאות אסירים שנעלמו בשנות ה-60 מכלא אלקטרז בין לילה וכעת הם מתחילים לצוץ בסן-פרנסיסקו בלי שהזדקנו ביום ובלי שום מושג מה קרה להם אבל הם עדיין ממשיכים בדרכם הקרימינלית.

הסדרה מתמקדת ברבקה מדסן, בלשית במשטרה שבמהרה עולה על האסיר הראשון שחוזר ובסופו של החלק הראשון היא מגוייסת ע"י איש ה-FBI לאתר את האנשים האלה שאחר כך שום מוכנסים למאסר בבית-כלא סודי.

אני מבטיח לכם שלפני שתשתעמו מהתיאור, התוכן ישעמם אותכם לפני. לאחר סיום הפרק השני כבר הרגשתי שאין ממש טעם לראות יותר ושלא לא הולך לצאת מהסדרה הרבה. הבנו את השטיק.

לקחו את כל המרכיבים החלשים מסדרות קודמות של אברמס ומסדרות פופלריות אחרות וערבבו אותם לכדי מקשה בנאלית וחסרת ברק. התעלומה הגדולה והפלאשבקים מאבודים, כל פרק עם האסיר התורן מסדרות פרוצדורליות, שותף משונה לשוטרת וכו' וכו'.

צץ אסיר, עושה קצת בלאגן, קטעי פלאשבק משהות האסיר באלקטרז שלא תורמים במאומה, תופסים את האסיר. בטח כל כמה זמן יזרקו איזה עצם בנוגע למי אחראי להעלמותם, איך לא הזדקנו, ידפקו איזה טוויסט פה ושם כדי שנגיד OMG וכאילו נכסוס את הציפורניים לפרק הבא.
אפשר לכתוב את הסדרה בעיניים עצומות. אולי הדבר היחיד שיכול להיות תמריץ זה שהסבא של השוטרת היה אחד מהאסירים (ולא שוטר כפי שסיפר לה) והעניין שהיא רודפת אחר סבה הצעיר שגם הרג את השותף הקודם שלה.

הארלי מ'אבודים' משחק את הפרטנר החדש של השוטרת, וגם פה מדובר בדמות די מיותרת. איזה היסטוריון של אלקטרז ששולף פרט מידע על האסיר כשצריך כדי להמשיך בחקירה. ואיך לא, אם השחקן שמן נעשה אותו עובד בחנות קומיקסמשחקי וידאו וניתן לו להזכיר את קול אוף דיוטי להראות איזה בקיאים הכותבים!

המעברון הזה לפני כל יציאה לפרסומות פשוט מעצבן.

כראה אראה לפחות את הפרק הבא כדי לראות כיצד הסדרה מטפלת בסיומי הקליף-האנגרים שלה.

הסדרה לא עוזרת במאומה לשינוי האדישות שלי בנוגע ליצירותיו של אברמס. אני לא מבין את ההייפ שהסדרות החדשות שלו מקבלות כאשר כמעט אחת אחרי השנייה נכשלות ולרוב מדובר במוצר ממוצע.

דיון (14)