ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

עונה 2 פרק 9 ספוילרים (המתים המהלכים)

מאת: Jaguar
פורסם בתאריך: 20/02/2012

הסדרה מתחילה לתפוס כיוון שמוצא חן בעיניי מאוד.

בפרק הנוכחי חזינו בהמשך האירועים של הפרק שעבר, ריק, גלן והרשל בבר בעיירה לאחר שהרגו שני אנשים שניסו להצטרף אליהם לחווה. לורי המטומטמת שיצאה להחזיר את ריק (הגיוני), לבדה (הכי מתבקש), מבלי להגיד לאף אחד (למה מה היא שייכת למישהו?). המתח המתגבר בחווה.

יש כמה עלילות שלא מעניינות אף אחד, כמו דריל וההיא עם השיער הקצר עם סיפור האהבה המתממש שלהם לא באמת מעניין וההתנהגות של שניהם השתנתה לחלוטין על מנת להכניס "מתח" לסיפור. ילדה מספר 2 (לא, באמת. מישהו יודע איך קוראים לה או פרט כלשהו עליה? אפשר היה להכניס בול עץ שנדקר משביב עץ וזה היה כנראה יותר מעניין. ואיפה אח שלה?) שנכנסה לשוק לאחר אירועי האסם.

אבל האירועים בעיירה עם השלישייה הראו את הפוטנציאל הנהדר של הסדרה כשמופיעים בה מתים מהלכים (מעניין מאיפה הם קיבלו את הרעיון להכניס אותם. זה לא כאילו הסדרה אמורה לעסוק בהם או משהו), והמתח שנוסף לעניין עם כנופיית החיים היה ערך מוסף. כמובן שאי אפשר בלי החלטות טפשיות של ריק, שהרג 2 אנשים 5 דקות לפני שהוא החליט שאי אפשר להפקיר פצוע חסר רגל בשטח לאחר שהוא ירה עליהם.

הכותבים משום מה לא השכילו להשתמש בתאונה על מנת להרוג את לורי, למרות שנראה לי שהם עושים עבודה גאונית אם המטרה היא להשניא את דמותה עלינו. כמובן שזה שיין שמציל אותה (לא לפני שהיא עושה באדיקות כל מה שרשום בספר 'מה לא לעשות כשיש מסביבך זומבים, מחזר עצבני ואת בהריון?' . כולל לא לדקור זומבי שרק הראש שלו בתוך שבר בחלון עד שהוא תופס אותה בשיער. כולל לצאת מהרכב בלי הנשק כדי שעוד זומבי ינסה לתפוס אותה מאחור לפני שהיא חוזרת לרכב להשתמש בו. כולל ללכת לכיוון העיירה ברגל כדי להביא את ריק. כולל להאמין לשיין שמשקר לה ואומר לה שריק חזר למרות שממה שידוע לנו, יש דרך אחת אל ומן החווה.) ומחזיר אותה לחווה בעזרת שקר.

עד כאן העלילה הזדחלה באופן הרגיל לסדרה, אל הכיוונים הצפויים ולא אמינים, ורק הבימוי והאקשן בפרק הצליחו להחזיק אותי מעוניין. אבל 5 הדקות האחרונות שינו את כל הקלפים וכרגע זה נראה שהכותבים החליטו להמר ולכתוב סיפור מעניין. אנדריאה מתייצבת במחנה המצודדים בשיין, אומרת לדייל ששיין הציל את החבורה יותר פעמים מאשר ריק ואף מכניסה לשיין לראש שהוא זכר האלפא של החבורה. לורי לעומת זאת (וכאן נכנס עניין ההימאסות של הדמות הזו), מחממת את ריק כשאומרת לו ששיין מאמין שהיא שלו והילד שלא נולד הוא שלו ושהוא חושב שריק לא יכול להגן על החבורה.
נהדר!
בעולם פוסט אפוקליפטי, רוב הסיכויים כי בני האדם יחזרו להרגליהם הסקסיסטים בהם הגבר הוא החזק. הפרק הבא הולך להיות מעניין (או שלא, יהיה נורא מצחיק אם הם ימסמסו את העניין הזה וייתנו לנו עוד סיפור אהבה).

דיון (14)