ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Fringe 4X14 ~sp~

מאת: דורון ז
פורסם בתאריך: 04/03/2012

סוף סוף השלמתי את כל הפרקים ששודרו, ועכשיו שיש הפוגה של כמה שבועות עד לפרק הבא, רציתי לדבר קצת על מה שלמדנו:

- רק כדי להבהיר, כל מה שאנחנו רואים בעונה הנוכחית, אלה יקומים 3 ו-4? בהתחלה חשבתי שאלה יקומים 1 ו-2, בהם צפינו במשך 3 עונות, פשוט אחרי שה-Observers החליטו לא להציל את פיטר מטביעה. חשבתי שברגע שכולם ייזכרו בפיטר, זה יהיה הבית בשבילו. אבל באיזשהו שלב, פיטר הפך להיות אובססיבי ל"לחזור ליקום שלו", ולא ממש הבנתי מה שונה בין היקום שלו (1, ה"כחול") ליקום הזה (3, ה"צהוב"), חוץ מהנוכחות שלו. אני מניח שעצם היעדרו של פיטר יצר את יקומים 3 ו-4, שהם נפרדים לגמרי מהקודמים...

- בפרק הזה הסבירו לנו סופית שה-observers הם בני אדם מהעתיד, שבאו להציץ מקרוב בהיסטוריה. אחד מהם (ספטמבר) בטעות הסיח את דעתו של וולטרנט מלמצוא לפיטר תרופה, וזה גרר את כל הסדרה למעשה, מהחטיפה של פיטר ע"י וולטר, ועד המלחמה בין היקומים. מעניין שספטמבר אמר, שה-observers הם אפשרות אחת מני רבות של העתיד, כלומר, הם שייכים רק לאחד מהיקומים המקבילים, ויכול להיות שרק את היקום הזה קריטי להם להחזיר למסלול. מה שלא ברור לי, זה למה ספטמבר אמר שכל כך חשוב שפיטר יחזור לאוליביה של יקום 1 (ה"כחול"), בעוד שליתר ה-observers לא אכפת בכלל אם פיטר יימחק. השושלת שלו ושל אוליביה באמת חשובה לעתיד, או שזה סתם כי ספטמבר יותר רגשני מחבריו העתידניים?

- באופן כללי, אני נהנה מהעונה, ואהבתי במיוחד לראות את הצדדים החיוביים יותר בדמויות שעד היום הוצגו כנבלים (וולטרנט ופוליביה) או סתם כדמויות שטוחות (הסוכנת פרנסוורת' מיקום 2).

דיון (16)