ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ביקורת על באפי קוטלת הערפדים

מאת: matank1994
פורסם בתאריך: 13/03/2012

סיימתי לראות באפי לפני כמה חודשים -התאהבתי -ולכבוד 15 שנה (ושלושה ימים) -הביקורת שלי

לתייג את באפי תחת ז'אנר מסוים זה פשוט אבל לסדרה, לרגישים שביננו באפי תגרום להזיל דמעה (יותר מאחת), את חובבי האקסטרים והאדרנלין היא תדביק למסך אחרי עוד קרב, בעלי הדמיון המפותח, חובבי הפנטזיה, פשוט יתמוגגו מהמקוריות של הבאפיוורוס, ובעלי חוש הומור - כבר מזמן על רצפה מתפקעים מעוד משחק מילים שנון או "סתם" בדיחה (צינית ומרירה כמו שצריך!!).

אבל לא רק, באפי גם מצליחה להשיג את "הגביע הקדוש" של כל מדיה באשר היא -להעביר מסר, להשאיר את הקוראים/ צופים אם משהו לחשוב אליו גם אחרי הסוף. באפי מצליחה (לרוב) לדלג (בקלילות!!) על כל המכשולים שכרוכים בהעברת המסר -ההטפה, חזרות מיותרות על אותו פרינציפ, קלישאות דביקות וכו' -הישג נדיר למדי

גם באפי לא מושלמת (עלילה פשטנית, העונות לא כולן באותה רמה) אבל ביחס לסדרות אחרות (גם בז'אנר הפנטזיה/מד"ב וגם מחוץ לו) היא יותר ממושלמת ,אני ראיתי לא מעט סדרות מהשנים האחרונות ואני לא זוכר אפילו סדרה אחת!! שהצליחה גם להצחיק אותי גם לרתק אותי וגם לתת לי משהו לחשוב עליו (האוס כמעט עברה, אבל בשלב מסוים החלה למחזר את עצמה). בסדרות החדשות יותר, יש אולי דגש על עלילה מורכבת (שהופכת לנוסחתית יותר ויותר ככל שעובר הזמן) אפקטים חדשניים יותר, אתרי צילום מרהיבים יותר, אבל איפה חוש ההומור? איפה המקוריות? איפה הערך המוסף?

גם בפרקים הגרועים ביותר, העונות החלשות ביותר מגיע הפרק/הרגע שאתה פשוט מבין זו סדרה מסוג אחר! תמיד (כמעט תמיד לפחות) מגיע הרגע (שהגדרה היחידה שלו -היא רגע ג'וס ווידוני כזה או פשוט רגע גאוני) שבו אנחנו מופתעים לחלוטין מאוד כיפוף של חוקי הז'אנר מאוד אמירה שתישאר איתנו הרבה אחרי שהפרק יגמר.

החיסרון היחיד האמיתי של באפי -הוא העונה השביעית שהיא פשוט נוראה מחרידה ומזוויעה בכל צורה אפשרית (יחסית לעונות הקודמות, אם אתה ממלמל מהר-"יש אנשים שרואים טרה נובה" אז עוד אפשר להתמודד) כמו שלפדרר הגדול מכולם יש את נדאל אז לבאפי יש את העונה השביעית ולמרות זאת אני עדיין אוהב ומעריץ את שניהם!

ותודה כמובן לגדול מכולם, הגאון של הטלוויזיה, מלך הפנטזיה והמד"ב - ג'וס ווידון ולשחקנים הנפלאים, סמ"ג שעושה עבודה נפלאה ולכל חבורת הסקובי הנהדרים לאחד ויחיד ספייק -הערפד הגדול מכולם וכמובן לכל הרשעים הנפלאים שעשו את העבודה בצורה יותר מושלמת -ספייק, דרוסיליה ואנג'לוס, גלורי, ראש העיר ופיית' דארק וילו והטריו המעולים!!

דיון (1)