ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ספרטקוס, מה נסגר? (נטול ספוילרים)

מאת: מיקה
פורסם בתאריך: 20/03/2012

צ'מעו, אני לא יודעת אם זה רק נדמה לי, אבל משהו בעונה הזו (והאמת? גם בזו של לפניה) מרגיש לי בלתי נסבל מבחינת הסקס והאלימות.
תגידו, מיקה, זה ספרטקוס. הסקס והאלימות הם חלק מהעניין! ואני אענה מייד - נכון, אתם צודקים. ובעונה הראשונה זה לא הפריע לי. אז למה עכשיו כן?
אולי רק נדמה לי שזה נהיה מוגזם, אולי זה תמיד היה ככה, אבל אולי זה בכלל לא משנה. אני לא מצליחה לראות שום צורך בכל העירום וכל סצינות האורגיה וכל האובר דרמטיזציה של האלימות. זה באמת נטול כל צידוק. הבנו, יו קנואו?
הבנתי שרומא העתיקה היתה עולם אלים ואכזר ומנוכר ודוחה - ותודה לאלוהים שלא נולדתי אז - כרומאית או כשפחה - או שאם כן, אז אני לא זוכרת כלום מהגלגול ההוא. בחיי שהפנמתי את זה עוד בעונה הראשונה, ושם זה הרגיש לי רלוונטי. משהו שצריך כדי להבין את הלך הרוח.
אבל שמישהו יסביר לי בבקשה איך כל מריחת הזמן בבתי זונות שלא קשורה לעלילה, איך כל הקלוזאפים על חלקי גוף ערומים ועל זיונים בכל צורה וצבע הם חלק אינטגרלי מהעלילה?
כלומר, אני מבינה למה זה רלוונטי שג'ייסון (ספוילר עקרוני לסרטי "יום שישי השלוש עשרה" למיניהם) ירצח בני נוער חרמנים כשהם באמצע זיון. זה הקטע של סדרת הסרטים ההיא, אז ככה זה קורה. אבל תארו לכם שבמקום להגיע לעיקר - שני בני טיפשעשרה מתפשטים ושוכבים, ג'ייסון משפד אותם תוך כדי - ודי בהתחלה - זה היה לוקח דקות ארוכות וקלוזאפים מיותרים על כל הסקס?
ככה מרגישה לי ספרטקוס, במיוחד בעונה הזו. חופשי היה אפשר לצמצם בכל פרק לפחות רבע שעה מיותרת של ציצים וזיונים ואלימות גראפית חסרי פואנטה ורק לתת מזה על קצת המזלג, שלא נשכח חלילה עם מי אנחנו מתעסקים.

~סינית~

דיון (25)