ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

משחקי הכס, עונה 2 פרק 1 (ספויילרים לפרק, ללא ספרים)

מאת: שגיש
פורסם בתאריך: 04/04/2012

פרק פתיחה איטי אך יסודי, מכין את הקרקע להתרחשויות העתידיות:

- סרסיי מאבדת שליטה על ג'ופרי, שסובל משגעון גדלות, ולא מבין או משכיל להתנהג בהתאם למצב המדיני המורכב שבו הוא נמצא. בזמן שבתי האצולה הגדולים נמצאים במלחמה, הוא עסוק בשעשועי יום הולדת, התאכזרות לנתינים ובשיפוץ אולם הארמון. הוא כלל אינו מבין שהכס שלו בסכנה, כשאמו מתייחסת ל"תביעתו לכתר" הוא נחרד, והיא סוטרת לו בפומבי ומערערת את מעמדו.

- מעבר לחומה אנחנו שומעים על מאנס ריידר, שמקבץ ומכין צבא, עליו אומר המקומי, ש"כשאתה בצפון יש לך רק כיוון אחד לצעוד בו" ומכין את הקרקע לפלישה או מלחמה; כל זאת מבלי להזכיר את המהלכים הלבנים שהטילו אימה על העונה הראשונה, על אחת כמה וכמה כשהקיץ הגדול הגיע לסופו וכשהרוחות הקרות בדרך.

- בזירת המלחמה אין התפתחות משמעותית, ונדמה שבתי האצולה רוצים לסיים את הלחימה וללכת כל איש לכיוונו (האמנם?). רוב מציב תנאים בלתי סבירים לכאורה, בשעה שהוא משולהב על ידי גרייג'וי לרתום את אביו וצבאו למטרה. גם המחשבה על חבירה לרנלי, האח הצעיר של רוברט ברתיאון, שבינתיים הכריז על עצמו כמלך, היא אופציה צבאית מבחינתו אליה הוא שולח את השגרירה היעילה ביותר שלו - אימו לבית טאלי.

- בצפון עושה רושם שהנתינים לבית סטארק נעשים חסרי מנוחה וקטרנים. בראן מתקשה להתמודד עם הדרישות והטון שבו מציגים האיכרים את המלחמה שרוקנה אותם ממשאבים ומכח עבודה, ועוד לקראת החורף המתקרב ובא.

- בינתיים מעבר לים הצר אנחנו נחשפים לראשונה למצוקות שאחרי התפכחות טקס האש, בשעה שדינרייס ואנשיה לכודים בציה ושממון, המזון והמים והכוחות אוזלים, ואין די בדרקונים כדי להושיע אותם. מעניין לראות לאן זה יתפתח, ובכלל, איזה תפקיד ישחקו הדרקונים בשלב זה של המשחק, כשהם רק איום פוטנציאלי שצריך לשמור ולהגן עליו (האמנם יכולים לקחת לה אותם? רק היא עמידה בפני אש)

- והשחקן החדש והמשמעותי, כך נראה, הוא סטאניס בראתיאון, שרק הוזכר בעונה הראשונה ורק עתה מופיע לראשונה. הוא עזב את ארמון המלוכה בעונה הראשונה לפני שהרוחות התלהטו, והודעתו של נד מצאה את דרכה אליו. עכשיו הוא נחוש לטעון את הכס שמגיע לו בזכות, חרף כוחו האסטרטגי הדל יחסית. לצדו עומדת כוהנת חדשה ומפתיעה, האשה באדום, שמעל לכרזימה מפגינה גם את כוחה כשהיא מראה עמידות לרעל שמהלומד מנסה להחליק לה למשקה (אותו היא גומעת בהתרסה ואבן האודם שלצווארה בוהקת).

מחכה בקוצר רוח לפרקים הבאים
נא לא לשלב שום מידע מהספרים ללא אזהרת ספויילר בולטת!

דיון (1)