ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

"תנוחי" עם מיטב הביצ'יות הטלוויזיונית בישראל שעושות קאמבק

מאת: ספייקי
פורסם בתאריך: 13/04/2012

מישהו ראה את זה כבר? צפיתי בפרק הראשון באינטרנט (השידור האינטרנטי היה מחריד, עם פרסומות כל 3 דקות שנכנסו באמצע משפט. לא להתקרב!) ...מה אני אגיד?

רעיון נחמד, ביצוע לא משהו בכלל.

זאת היתה אמורה להיות קומדיה, אבל חוץ מאיזה שני קטעים חביבים לא זכור לי שממש געיתי בצחוק מתגלגל.

הבעייה המרכזית של הסדרה (על פי פרק הפיילוט, כן?) הוא פוטנציאל תסריטאי לא ממומש. למעט קטעים בודדים, ישנה הרגשה שאם אורי גרוס או שירי ארצי היו מתאמצים טיפה יותר, הם היו מצליחים לייצר סיטואציות אמינות יותר, שגם אם גרוטסקיות - היו מצליחים לשפוך קצת יותר אור על הדמויות הותיקות. לדוגמא - הדמות של צופית גרנט - מה מביא מישהי שעל פי הסדרה המקורית שלה מנהלת ערוץ חדשות "רציני", לתור בעצמה אחר אייטם רכילותי על ספינת פאר? גם אם יש לזה הסבר מספק, זה נראה קצת מאולץ. וברוריה פסקל (אוולין הגואל) - כבר הייתה שם סצנה חביבה עם אמה המרשעת (רבקה מיכאלי) שנראתה כמו סגירת קצוות נוגעת ללב, רק בשביל שהאמא תתפרץ שנייה אחר כך אל ערב ההתרמה ותשיר איזה שיר וולגרי על מנת להביך את הבת שלה בכוח, אחר כך להתגרות בביתה וכאילו לצפות ממנה שתדחוף אותה מהסיפון, רק בשביל האפקט העלק-קומי של העניין.
לא אהבתי בכלל. אפשר היה לטפל בסיטואציות האלה אחרת.
אחר כך, התירוץ העלוב לדחוף את כל הדמויות האלה אל סירת הצלה אחת גם כן היה עשוי רע מאוד. וכאשר הסירה נגעה במים, וקולה של הקפטן של הספינה (פרידה מ"האח הגדול") הכריז כי הסערה חלפה (wtf? הסערה לא חלפה כלל) וכי הספינה תמשיך בדרכה ליוון-הקסומה - אבדה פה כל הפואנטה, משום שסירת ההצלה עדיין מחוברת לספינה... 8-*

אניוויי - נראה לאן זה יתפתח, כי הפוטנציאל לקאלט בסגנון "אחד העם 1" קיים. השאלה היא האם הוא גם ימומש.. על פי הפרק הראשון לא הייתי עוצר את נשימתי.

דיון (3)