ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

משחקי הכס ~sp~ 2X04 (ללא ספוילרים לספרים!)

מאת: דורון ז
פורסם בתאריך: 24/04/2012

תסלחו לי על השרשור החדש לפרק, אבל ברגע שראיתי שבשרשור השני יש דיון בספרים, התרחקתי ממנו כמו מאש. אי אפשר להתחיל לברור שם איזו תגובה בטוחה לקריאה ואיזו לא...
בקיצור, מי שרוצה לדבר על הסדרה בלבד, זה המקום :-D

- היה מצחיק לראות את שני החיילים הפשוטים מדברים על הדמויות הראשיות (בסגנון ה-trope http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/LowerDeckEpisode).
- רוב מתעניין באיזו מרפאת בשדה הקרב. ולמרות שהוא תמיד נוקט בעמדה המוסרית נגד ה-bannermen שלו, היא עדיין מתייחסת אליו כאל מחרחר מלחמה הרסני. די בטוח שהוא ימשיך לרדוף אחריה, ואני מנחש שזה יוביל לצרות עם המיועדת שלו, מהפרק בו איפשרו לו לחצות את הגשר.
- רוב והצבא שלו ממשיכים להצליח בקרב, וממש מבעס לדעת שבכל רגע יכולה להגיע אליו הודעה שאנשי הברזל תקפו בצפון, ולא תהיה לו ברירה אלא לעזוב את הלאניסטרים ולחזור הביתה אל קרב קשה, כפרים מושמדים, ותושבים שלא ממש יאהבו את "מלך הצפון" שלהם.
- ג'ופרי מחליט להיות אפילו יותר נבזה מהרגיל - מעניש פיזית את ה"מלכה" שלו סנסה, ומוציא אגרסיות אפילו על הזונות שטיריון שולח לו כמתנת פיוס. אהבתי לראות של"כלב הציד" יש גם צד אנושי - כשטיריון מבקש שמישהו יכסה את סנסה בבגדיה הקרועים, הוא הראשון שנענה (למרות שבד"כ הוא ממש לא מקבל פקודות ממנו).
- טיריון סוחט את הפילגש של סרסי כדי שירגל אחריה. עמוד שדרה של מדוזה יש לבחור הזה... לא פלא שסרסי רוצה את ג'יימי בחזרה. ;-)
- בייליש בא עם ההצעה שלו לקאט - סנסה (ולטענתו גם אריה) תמורת ג'יימי. נראה שקאט נוטה להסכים.
- בייליש מציע לרנלי עסקה מסוימת לגבי מעלה המלך, אבל לא ברור מהי בדיוק. לא סביר שזו עסקה שבאה מטיריון, אז כנראה שבייליש שוב מתכנן לבגוד.
- גם בייליש וגם החיילים הפשוטים של הלאניסטרים יודעים על הנטיות המיניות של רנלי, אז כנראה שזה סוד די ידוע.
- הקאליסי ואנשיה סוף סוף מגיעים למקום בטוח, ככה לפחות זה נראה בינתיים. יכול להיות שהם רוצים את הדרקונים שלה, אבל גם יכול להיות שהבכיר שערב לה באמת מכבד אותה בתור "אם הדרקונים".
- אריה הופכת למשרתת של טייווין לניסטר, (שזה גאוני בעיני). איך הוא ידע שהיא ילדה? אני לא חושב שהוא זיהה אותה, אולי הוא סתם חד אבחנה. בכל מקרה, אני מת לראות מה יקרה שם, ואם טייווין ירוויח מקום ברשימת השנאה של אריה.
- רנלי וסטאניס דיברו, אבל עושה רושם שהקרב ביניהם בדרך. כמובן, אלא אם כוהנת האור תעשה משהו שיביס את רנלי עוד לפני הקרב.
- וכמובן, הפרק הסתיים ברגע הפנטזיה הכי מובהק שראינו עד עכשיו בסדרה. מילא הלכים לבנים או דרקונים (שאת שניהם ראינו מעט מאוד), אבל פה יש איזה ילד צללים שמתגשם מתוך עשן מבין רגליה של כוהנת, לא בדיוק משהו שציפיתי לראות... 8-*

דיון (81)