ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Legend Of Korra

מאת: תומר
פורסם בתאריך: 29/04/2012

מישהו רואה?
למי שלא מכיר, Legend Of Korra היא סדרת ההמשך לAvatar: The Last Airbender, ובקצרה ממש, שתי הסדרות מתרחשות בעולם פנטזיה בו קיימים benders - אנשים המסוגלים לשלוט באלמנט אחד (מים/אוויר/אש/אדמה), להזיז אותו ממקום למקום ולעשות מהלכי קונג פו מגניבים. בנוסף, קיים האוואטר, האדם היחיד שיכול לשלוט בכל ארבעת האלמנטים. בכל דור יש אוואטר אחד, והוא לבדו יביא balance to the force וישמור על השלום וההרמוניה בעולם, וכל הדברים האלה.
שתי הסדרות הן סדרות אנימציה של ניקולודאון, אבל מפורסמות בנגישות שלהן גם לקהל יותר בוגר.
את הסדרה הראשונה ראיתי כולה, למרות שהייתי צריך להתאמץ לא מעט להשהות את רגשי ה"אוקיי, אני לא ממש מתחבר למה שאני רואה כאן על המסך, אבל זה לילדים, אז למה אני מצפה". לעומת זאת, בינתיים יצאו ארבעה פרקים בסדרה החדשה, והיא הרבה יותר מוצלחת.
בסופו של דבר, אני לא יודע אם הייתי ממש ממליץ על אווטאר. אולי אם למישהו יש הרבה זמן פנוי והוא רוצה משהו פנטסטי וקליל. מצד שני, האגדה על קורה לגמרי שווה צפיה, אבל לא בטוח כמה יעריכו אותה מי שלא מכיר את הסדרה המקורית (זה בערך כמו לראות את אנג'ל בלי להכיר את באפי) .

ספוילרים מכאן לסוף של אווטאר, ואם אתם רוצים לראות את האגדה על קורה בלי לדעת עליה כלום, אז גם, לא לקרוא.
~sp~

אם להשוות בין שתי הסדרות, מה שאני אוהב בקורה (הסדרה), זה שהיא לוקחת כיוון הרבה יותר אישי מאווטאר. אווטאר היא סדרה על הchosen one, שגורל העולם על כתפיו, והוא בחור ביישן שצריך ללמוד לקבל את הנטל שלו. אווטאר היא סידרת מסע אפית, שלמרות שהיא לוקחת כיוונים לא שגרתיים פה ושם, היא נוסחתית בסך כל.
קורה, לעומת זאת, היא הרבה יותר סדרה בסגנון של גיבורי על מאשר סדרת באפי. אני חושב שמה שמרענן כאן, זה שהעולם כבר לא ממש צריך את האוואטר. המלחמה הסתיימה, והעולם לא בדיוק צריך מושיע. מה שאומר שאם קורה רוצה לעזור, זה בגלל שהיא כמו ספיידרמן, יש לה כוח והיא מבינה שהכוח שלה יחודי והיא יכולה להשתמש בו כדי לעזור לאנשים, אבל היא לא חייבת - ולא כמו אאנג, או באפי, שפשוט אין להם ברירה.
וככה, הסדרה קורה פשוט לא כל-כך אפית, והרבה יותר קל לדעתי להזדהות עם הדמות הראשית שלה, כי היא מציגה יותר רגש, יותר מגרעות ויותר נקודות חוזקה מאשר אאנג.
דבר נוסף, בחלק מהפרקים יש דברים שגורמים לי להרגיש את זה שזו סדרה לילדים. אבל תמיד יש גם דברים שמאזנים.

ספוילרים עד פרק 4.
~sp~

למשל בפרק הראשון, חשבתי לעצמי "הנה עוד סדרה שבה הגיבור יכול להרוס חצי עיר בזמן שהוא נלחם בנבל, ולא יעשו לו כלום". לשמחתי, הם פשוט שברו את הקלישאה הזאת, וזה היה נהדר.
בפרק האחרון, היו כמה דברים שמאוד אהבתי - הבגרות של קורה בזה שהיא לא רצה להלחם באמון (בהתחלה לפחות), האמבוש של העיתונאים שגרם לה להסכים בכל זאת, הסיבה שבגללה אמון לא לקח ממנה את הבדינג, ואת השיעור ב"איך ספונסרינג עובד".
מה שלא אהבתי זה הצירוף מקרים המופלא בו בחורה יפה אינטיליגנטית ופנויה פשוט דורסת אותו במקרה ויש לה בדיוק את האבא שהוא צריך שיממן את הקבוצה שלו. מצד אחד אני אתאכזב אם לא יסתבר שהיא תכננה את זה מראש. מצד שני, אני גם אתאכזב אם היא עובדת מוסווית של אמון, כי זה ירגיש לי טיפשי וברור מדי, ולעשות את כל זה רק בשביל להיות הספונסר של הקבוצה.. זה יותר מדי מאמץ. הדברים הראשונים שהזכרתי די גרמו לי להעריך את הפרק בכל זאת, אבל זה פעם ראשונה בסדרה הזאת שאני מרגיש שמזלזלים בי, ו.. זה מוריד מהם קרדיט בעיני.
דבר אחרון שאני אציין שאהבתי, זה הפורמט של city of adventure, שכל הפרקים מתרחשים בעיר אחת ממש גדולה ומגניבה. אני אשמח שזה ישאר ככה, למרות שאני בספק שבמשך שתי עונות (כרגע) הם ישארו במקום אחד.

~.sp~

בכל מקרה, אם מישהו עדיין כאן ולא ראה את הסדרה, אני לגמרי ממליץ. היא הולכת לכיוון שסדרות פנטזיה לילדים לא הולכות אליו, והיא מספיק צינית אבל גם אוהבת-אנושות בשביל להיות מעניינת.
~recom~

דיון (6)