ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

משחקי הכס פרק 209 - דיון עם התייחסות לספרים (ספ')

מאת: sickboy
פורסם בתאריך: 29/05/2012

אחרי שהחברים ב-HBO פתחו את הכיס והפיקו את הפרק הכי מושקע והיקר (אני מניח) בסדרה, ההרגשה שלי היא של אכזבה. אמנם אני מרגיש שמגיע להם ברכות על הניסיון, אבל בסופו של דבר הם לא הצליחו לספק החוויה האפית והמגבלות של ההפקה גרמו לכל העסק להיראות כמו חלטורה.

האפקטים של הוויילדפייר הירקרק והספינות הבוערות היו עשויים היטב, ועל ההלבשה והתפאורה מגיע להם (כרגיל) ציון של 10 מתוך 10, אבל בסופו של דבר זה לא נראה ולא הרגיש כמו קרב המוני של אלפי משתתפים אלא כמספר דו ספרתי עלוב של ניצבים שמתרוצצים על הסט. אני מודה שאני לא איש מקצוע אז אין לי מושג איך עושים את זה או אם זה בכלל אפשרי (אני רוצה להאמין שכן), אבל הייתי רוצה לראות אותם לוקחים את מה שיש להם ובאמצעות קסמים קולנועים לגרום להם להיראות כאלפים. לצערי זה לא צלח להם והתחושה הייתה של קטטה רבת משתתפים ולא של קרב אפי.

בצד החיובי היה אפשר להרגיש את נוכחותו של מרטין (שכתב את התסריט לפרק) בטקסטים של הדמויות. גם המשחק, בעיקר של סרסי, ברון ושל הכלב, היה מדוייק ומוצלח. בכלל הכלב הוא הדמות האהובה עלי בספרים והרגשתי שבסדרה הוא לא מקבל את הכבוד הראוי, בין היתר בגלל ליהוק לא מוצלח, הפרק הזה לטעמי החזיר קצת מהכבוד שמגיע לו. גם עצם זה שכל הפרק התרכז סביב קינגס לנדינד ולא היה צורך לדלג בין העלילות השונות, אפשר להביא לידי ביטוי צדדים בדמויות שבדך כלל הלכו לאיבוד בסדרה או לכל היותר נשאר מהם רק רמז, שהצופים שלא קראו את הספרים מפספסים לחלוטין.

לסיכום, אני מרגיש שנעשה מאמץ ראוי וטוב שכך, אבל בסופו של דבר התוצאה לא משביעת רצון. זה רק מדגים בעיני למה ספרים לעולם לא יאבדו את מקומם בעולם, בספרות אין אילוצי תקציב, מגבלות צילום וכו'.

דיון (12)