ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

~sp~ True Blood 5X02

מאת: ArielC
פורסם בתאריך: 19/06/2012

~sp~

לפעמים סדרות מגיעות לשיא מסוים שאחריו כבר ברור לכולם שגם אם ימשיך להיות טוב, זה כבר לא יהיה טוב באותה המידה בדיוק. אני זוכר שהרגשתי ככה בעונה הרביעית של באפי, שהייתה באמת מעולה - אבל אחרי אירועי העונה השלישית אני לא רואה איך היא הייתה יכולה להתעלות על עצמה, בהתאם לנסיבות התסריטאיות (לפי רבים, אגב, התשובה ניתנה בעונה החמישית).

אני לא יודע מה רוב האנשים חשבו על העונה הרביעית של "טרו בלאד", אבל לפי דעתי היא הייתה הטובה ביותר בסדרה. עלילת מארני ואנטוניה וכל הנושא העונתי של ה"מכשפות נגד ערפדים" לגמרי עבד. הפרקים היו מעולים, התסריט הרגיש מהודק ועם כיוון, ובכל פרק שעבר לא יכולתי לחכות עד לפרק הבא. הרגשתי ככה מהתחלת העונה, ממש מהפרק הראשון - שכבר בדקות הראשונות שלו הכיל את אחת הסצינות היותר מרשימות של הסדרה בה סוקי וסבא שלה בורחים מעולם הפיות.

אחרי הפרק הראשון של העונה החמישית משבוע שעבר, שדי דשדש במקום, הייתה לי תחושה שהסדרה לא תצליח להתעלות על עצמה. אבל בניגוד למצב בעונה הרביעית של "באפי", אחרי הצפייה בפרק השני של העונה הזו די נראה לי שהיא הזו הולכת להיות פשוט משעממת.

קודם כל, טארה: שום דבר מפתיע, כמובן. קצת משוגעת ובמשפט היחיד שאמרה הצהירה על שלא תסלח להם לעולם. אני לא יודע איך היו צריכים לעשות את זה טוב יותר, רק שזה לא הצליח לגעת בי, ובקושי לעניין.

כל הסיפור של הפוליטיקה מאחורי ה"רשות" ורצון הערפדים להתקיים בשלום עם בני אדם, כבר סופר בעבר כמה פעמים בכמה צורות. זה חזר על עצמו, גם אם בהקשרים קצת אחרים. גם ה"טוויסט" שבו אריק וביל גילו לחברס שראסל בחיים לא היה מפתיע. לפי טקס הדמים שהיה בניהם חשבתי שאולי יקרה משהו מעניין באמת. איפשהו אפילו קיוויתי שיחיו את גודריק איכשהו, אבל לא. שלחו את לונה לחדר. אני לא בטוח לגמרי מה קורה לה שם, אבל אני צריך להכיר אותה קצת יותר כדי שיהיה לי אכפת.

הלאה - הפלאשבקים על ההיכרות בין פאם לאריק. העובדה שהיא הייתה זונה לפני שהתערפדה קצת מזכיר לי את זה של דרלה ב"באפי" ו"אנג'ל", אבל אני דווקא אומר את זה כדבר טוב. זה יכול להתפתח לכיוון מעניין כלשהו, גם עם קצת פיהקתי הפרק.

והיו עוד כמה עלילות לא מרתקות - יחסי ג'ייסון והויט, ג'סיקה שלכאורה מתמקחת עם נולאן על התחת של ג'ייסון, אמה שנשארת חמודה גם בצורות אחרות והבעיות של טרי וארלין. וסוף הפרק כמובן, שהשאיר אותי עם "איכס" במקום "וואו".

שורה תחתונה? אני אמשיך לצפות בתקווה שזה ישתפר, אבל אני מצפה לעונה בינונית. לרוב כשעונה מתחילה רע, היא גם נשארת כזו. הפרק הזה הוא אחד המשעממים שהיו עד כה. ואני מתגעגע למארני. !love!

דיון (40)