ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Barney/Never, ספויילר ללואי, עונה 3 פרק 6

מאת: ניר בוסקו
פורסם בתאריך: 08/08/2012

איזה סדרה קסומה. כבר הבנתי בעונה הקודמת שאני לא כאן כדי להתגלגל מצחוק (בשביל זה יש את הסטנדאפ שלו), ושלא תבינו אותי לא נכון יש פרקים שאני אכן תופס את הבטן ונחנק מצחוק ויש פרקים שאני סתם מחייך ויש פרקים שמכניסים אותי לדיכאון של כמה דקות. וזאת בדיוק היחודיות של לואיס סי קיי, הוא מוציא ממני תגובות אותנטיות לחלוטין.

ולענייננו, אני אוהב שהפרקים מחולקים לשניים, זה לפעמים יותר הולם את היכולת של לואי לספר סיפור קצר, קצת כמו המערכונים שלו. לכאורה לא היה קשר בין הסיפורים אבל היה קו דק שקישר בינהם לדעתי, הרגישות האין סופית של הג'ינג'י המניאק.

ברני - א. רובין וויליאמס, וואו, פתאום קלטתי שלא ראיתי אותו שנים, כלומר הוא כל הזמן מוציא סרטים מתפשרים וגרועים, אבל ככה, עם הזקן הצרפתי והרוך בעיניים, מאז סיפורו של וויל האנטינג לא חוויתי אותו בעוצמה כזאת, שחקן שבשתיקה שלו אמר המון. ב. האינטרקציה שלהם היתה מושלמת, הזיק הערצה שהיה אפשר לחוש מלואי כלפיו והחיבור של שני קומיקאים אמיתיים בלתי מתפשרים היה מדוייק. היה יפה לראות שהמקום שבו שני הפרסונות נפגשו היה סביב החמלה, הפחד האוניברסלי מלמות לבד, שאף אחד לא יבוא ללוויה שלך. ושוב הכל סוריאליסטי וחשפניות בוכות ושיר פרידה מחרא בנאדם הופך להיות הזוי אבל מרגש באחד. וזהו, הם נפרדים להם בהבטחה שהראשון שמת השני בא אליו, פשוט,קטן וכנה.

never - לא הצלחתי להחליט איך כותבים בעברית... כבר מתחיל בנקודה רגישה, אנחנו זוכרים את נוור (?) עוד מהאסיפת הורים, ילד דחוי ומסכן והפעם מבינים גם למה, הוא פסיכי, ואמא שלו אומרת לו שהוא ימות מכל דבר, גם היא פסיכית. ולואי, הוא עם השמנמנות והבוטות שלו לא מסוגל להגיד לא, כבר תכנן יום כיף עם הבת שלו אבל הרחמים שלו חזקים יותר, שוב חמלה, הוא לוקח אותו הביתה ולמרות שהבת שלו נועלת את עצמה בחדר והוא זורק לו את השטיח מהחלון, הוא עדיין בספק אדישות ספק חינוך משוחרר, מאמץ את הילד. גם ברגע השיא (אולי של הסדרה בכלל כהרגע הבוטה ביותר) בו ילד שמן יושב באמבטיה מלאה בשלשול, הוא מוצא את הכוחות לטפל בזה בכבוד.
בכלל מכל הסדרה עד כה יוצא שהוא פשוט דמות אבהית טובה מאוד...
השיחה בינהם על הספה בסוף היתה מושלמת, אני אחטוף את האש, אני אנקה את החרא אבל אני גם אגיד לך את האמת ילד, ככה לא יאהבו אותך, ואני גם מוכן לקחת על זה אחריות אז אם תרצה לדבר אני כן, שוב, כנה, אמיתי ומרגש.

אז שוב, שני קטעים שונים לחלוטין ששוב מבהירים כמה הבן אדם פשוט מיוחד ואמיתי, גם אם לפעמים זה נראה שיש קטעים שעוברים אך ורק דרך המסננת של המחשבות שלו, כלומר הם בכלל לא נעשו בשבילנו או כדי שנבין פשוט ככה הוא חושב, זה חלק מסוד הקסם שלו..
אני לא יודע מה יש בסדרה הזאת, היא פשוט צובטת לי במקומות הנכונים, עוד לא נתקלתי בתופעה כזאת, אני לא בטוח שזה הנאה, זה יותר החיים.

דיון (0)