ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

שובר שורות 5.08 (סיום החצי-עונה) ~sp~

מאת: מאור
פורסם בתאריך: 03/09/2012

וואו, איזה פרק סיום מצויין ו...הולם. יותר מכל שאר פרקי סיום העונות של שובר שורות, הוא הרגיש כמו פרק סיום עונה "קלאסי".
היה חצי-עונה מצויין, לדעתי, אבל דחוס. הרגיש לי כאילו הם לקחו סיפור שהם בכיף היו יכולים לספר ב-13 פרקים ודחסו אותו לשמונה פרקים, והיו כמה רגעים שבהם הרגשתי שהריצה הזאת קדימה קצת מפריעה לתגובה הרגשית שלי לחלק מהדברים שקרו. ובכל זאת, פרקים מצויינים. מההתרשמות שלי לפי הפרקים עצמם, הכותבים השתדלו לבנות את שמונת הפרקים האלה כעונה מלאה, ולא כחצי עונה. קצת קשה לי לדעת איפה אני ממקם אותה ביחס לאחרות אם כך, אבל כרגע ברור לי בוודאות שאהבתי אותה יותר מאשר את הרביעית וכנראה פחות מאשר השנייה.

מונטאז' החיסול של החבר'ה של גאס היה ממש מחריד ומצמרר, אז לא כל כך אהבתי אותו. אני לא חושב שזו אשמת הבמאית - שעשתה בפרק עבודה מעולה לדעתי - כי לא הבימוי הפריע לי, אלא האלימות והאכזריות. מצד שני, הם היו די מתבקשים.

וכמובן, הסיום היה מדהים. זה היה די ברור בתחילת הסצינה שהאנק יבין משהו, אבל לא עליתי על הדרך בעצמי. לטעמי, הכותבים לא היו יכולים לעשות את זה באופן מוצלח והולם יותר ובעיתוי טוב יותר. הגילוי היה כל כך מתבקש וציפינו לו כל כך הרבה זמן, שאני מסיר את הכובע בפני הכותבים שהם מצאו את הדרך הפואטית והיפה ביותר לבצע אותו.
למרות זאת, מאד התאכזבתי שהם שמו בסוף את הפלאשבק. אחרי שאת החזרה של הסרטן (אם הבנתי נכון) הם עשו בצורה כל כך עדינה ומוצלחת, התבאסתי שאת הסיום שהיה יכול להיות יותר חזק ומוחץ הם מתחו ולעסו עם הפלאשבק שקצת הוציא מזה את העוקץ.
(אגב, לא ממש אהבתי את הרעיון שהספר הזה בילה בשירותים, אבל גיליתי שיש אנשים שבאמת עושים את זה. איזה מנהג נוראי)

דיון (31)