ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

כוכב נולד גמר עונת העשור!

מאת: חיימון
פורסם בתאריך: 05/09/2012

אז הנה הגענו לגמר הגדול, ואמנם רשמתי כבר מילה או שניים על העונה -
http://www.tve.co.il/forum/?id=61165
אבל הנה פוסט ההמשך לסיכום עונת העשור של כוכב נולד.
כיאה לקשת גם אם משהו לא הלך כל כך חלק מבחינת נתוני רייטניג שהם רצו או מבחינת היענות הקהל להצבעות הם דאגו לגרום לכל בית שני בישראל לצפות בגמר כוכב נולד כי צריך לשמור על היוקרה באמצעות אלפי פרומואים , דיבורים, ראיונות, שידורים שבהם העונה מוזכרת כדי לגרום לכולנו לבוא ולצפות בפינאלה.
ההתחלה של הגמר היתה כרגיל מבטיחה, לי אישית חיפה הרגישה כמקום יותר קטן מבגמרים הגדולים שראינו מרבד אנשים גדול יותר ומרשים יותר. אך עדין זה היה מכובד ויפה לכל הדיעות. שוב כמו בכל גמר הרגשתי שהשופטים תקועים באיזה חור במקום להיות יחסית קרוב לבמה לדעתי זה המקום הטבעי להם כמי ששפטו והיו אחראים ישירים למה שראינו על המסך.
עדין כשראיתי את שלישית הגמר הבנתי סופית כמה התוכנית התנתקה מלייצג את הטעם האמיתי של רוב הציבור. איכשהו מאה הקלאסיקות והסינון המזויף לדעתי של תחילת העונה הביאו לנו שלישיה קצת צולעת .
אז עד כאן המילים הקשות שנאמרות רק כי ההפקה של האירוע ומה שבא בהמשך הערב הוכיח את מה שאמרתי עד עכשיו , האירוע ככל שהעמיק נעשה מעניין יותר וגדול יותר כיאה לתוכנית דגל וסוף הורגשה אווירת כוכב נולד של העונות הקודמות וזה התחיל עם השילוב המעניין של אייל גולן ומירי, המשיך (בקטנה) עם משה (שהיה על פלייבק נוראי), ועלה בחזרה עם גידי גוב שנתן הופעה לפנים כיאה לגמר בשידור חי ... שם כבר משהו התחיל להתעורר . השיא של הפגנת הכוח וההתרגשות של עשור שחלף בעצם גם עלי כי זה לא רק 10 עונות של כוכבים נולדים אלא עשור של שירים שנולדו מתוך התוכנית , עשור של שירים שנגעו בי אישית ושירים רבים שמעלים איתם זכרונות מתקופות מדהימות ופחות בחיים שלי אישית... כן ככה עברו להם גם עלי עשר שנים.
נינט הראתה כמה (עדין) היא גדולה - למרות הדחף שלה לעשות דברים שלא מתאימים לה כיום. (לדעתי כי יותר קל לברוח ללא מוכר להכשל שם ולחזור מאשר לתת לנו מה שאנו מצפים ממנה ושבסוף ימאס לנו)
שירי, שי - מקום שני ושלישי הוכיחו שפעם התוכנית היתה מגה להיט שאפילו אם היית בשלישיה זה היה הספיק כדי להפוך אותך לכוכב .
סקעת, מויאל ... האדירים...
ועוד ועוד... תוך כדי שהם עשו קטעי שירה קצרים היה אפשר לשמוע לפי תגובות הקהל מי באמת חדר להוויה הישראלית של המוסיקה שלנו ומי נותר מאחור. היחיד שהורגש לגביו רגע מביך בכל פעם ששמעתי אותו היה ז'קו אייזנברג (ואולי גם קצת אצל סעדו) ....אבל זה היה מפגן כוח ענק שהעמיד לכולנו בפרצוף כל ניסיון להספיד את התוכנית הזו שמדובר במפלצת עם פז"מ, או במותג שעונת עשור גרועה לא תשבור אותו ושכנראה נראה גם עונת ה 20 ... אישית כבר התחלתי לדמיין את האיחוד אחרי עשרים שנה ...

ואחרי האיחוד הבאמת מרגש הזה חזרנו למציאות של העונה נוכחית של 2 מתמודדים שלא ברור מה עשו שם, אחרי שרואים את כל כוכבי העשור מבינים שברובם המוחלט היה משהו יותר חזק מאיתן ואור גם יחד. התוצאות אגב היו נורא צמודות דבר שרק מחזק את הטענות שלי שאין כאן מנצח אמיתי מישהו שהפך לקונצזוס .
ולסיכום על 2 מתמודדי הגמר ככה הם מצטיירים לי אישית :
איטן - יוצר שירים מאד מוכשר שצריך עוד להתפתח אבל בלי יכולות ווקליות שמצדיקות את ההגעה לגמר כוכב נולד.
אור טרגן - מצטער לא יודע על מה צדי מדבר לא ראיתי שביב של כריזמה או משהו מיוחד שיגרום לי לרצות לראות אותו על המסך שוב. כאילו הוא נבחר מחוסר ברירה או מתוך עבודת שיווק מאד מוצלחת מצד המשפחה והעיר הרצליה...
* שניהם מוכשרים אבל לא מי שציפיתי לראות בגמר כוכב נולד עשר.
ובזה אני אסכם. השואו והגמר היו מעולים אבל העונה והמתמודדים נראו לי תלושים מתמיד.

דיון (1)