ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

רקוויאם לעשב של השכן @ספיילרים לעונה האחרונה ולסדרה@

מאת: WaxLion
פורסם בתאריך: 14/10/2012

אז בקול ענות חלושה ווידס הלכה לעולמה.

הדרך הכי טובה לדעת כמה נקשרת לסדרה, היא לראות את התגובה שלך כשאנשים אחרים מלכלכים עליה.
וכמה לכלכו על העשב בשנים האחרנות, ובצדק. הצד הקומי כמעט ולא הצחיק, הצד הדרמטי כמעט ולא ריגש, כשהיא ניסתה לזעזע היא לפעמים סתם הגעילה (ננסי אשכרה שכבה עם אחיה של בעלה המת באמצע הרחוב, בדיוק איפה שהוא מת. וחשבנו שכבר ראינו כל צורת ניאוף אפשרית במשחקי הכס), וגם אם תצמידו לי אקדח לראש אני לא אוכל לתקצר לכם את מהלך העלילה בשנים האחרונות (למרות שיר הפתיחה המצוייר).

גם אני כבר לא חיכיתי לה כל שבוע, השלמתי פרקים באיחור, או שדילגתי על חלקי עונות.

אז למה בכל זאת, אני מרגיש צורך להגן עליה כל פעם? ולמה אני טיפה עצוב על סיומה?
אני חושב שזה בגלל הדבר המסויים שיצא מהעשב של השכן, ופרץ דרך לסדרות אחרות אחר כך: הסדרה קיבלה חיים משל עצמה.
העלילה והדמויות לא התפתחו לשום כיוון שמצופה מסדרה מוסרטת להתנהג, הם פשוט המשיכו את חייהם. התוצאה לא תמיד הייתה מוצלחת, אבל היא הייתה כנה ומשוחררת.
והיא לא עשתה את זה בהתרסה - יש הרבה סדרות שבמכוון שוברות נורמות טלוויזיונית, אבל רק לצורך קבלת תגובה הפוכה (כמו למשל לייצר הפתעה אצל הצופה), אבל הם עדיין היו מוגבלים בינם לעצמם.
סדרות כמו "בנות" חייבות לה לפי דעתי הרבה.

וכמובן יש גם את הרגעים הקטנים שבהם היא הייתה פשוט מעולה. הדולרים בבריכה, הכלב והבוהן, הרבנית הנימפומנית, נאום הנחשים במטוס, ההבדל בין פטיש למקל קריקט, וסבתא אחת שפשוט לא מוכנה למות.
אולי געגועים לסדרה לא יהיו לי, אבל לפחות כמה זכרנות טובים.

דיון (12)