ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

דעה על עונה 4 + חדשות על הסדרה (ספוילרים)

מאת: מירו
פורסם בתאריך: 24/02/2013

עכשיו סיימתי לצפות בעונה 4. חייב לומר שהיא הייתה נוראית. רודי, שבעונה הקודמת היה עבורי תחליף דל לניית'ן התגלה כיחידי מבין המיספיטס שבאמת סמפטתי, והפרקים שהתמקדו בו היו החזקים ביותר העונה. למעשה אני אפילו יכול לומר שקצת שכחתי שהוא בא להחליף את ניית'ן כי הוא שוחק ונכתב באופן ראוי וגם הוא היה הדמות היחידה מהעונות הקודמות שעוד נראתה בעונה זו, אז הוא היה נקודת אור עבורי.

ג'ס ופין שבאו להחליף את אלישה וסיימון בהתאמה - ג'ס עוד מילא, אישה חזקה וקשוחה, פחות מעצבנת מכפי שאלישה הייתה בהתחלה, אבל עוד לא ממש שבתה אותי כמו שאלישה עשתה בעונה ה2 כשהתגלה הצד הרגיש שלה. על פין אין מה לדבר - שחקן ודמות מעצבנים (ואני חייב לומר שמהמקום הכי שטחי ורדוד - הוא ממש מעצבן אותי גם במראה שלו). לסיימון היה את אווירת הWEIRDO שהלכה והתפתחה לאורך הסדרה עד לאחת הדמויות הכי מרתקות שם, ופין לעומתו הוא ילד קטן, שקרן, חרמן בצורה מגעילה (ולא מצחיקה כמו ניית'ן/רודי) והכוח שלו עד לעונה האחרונה היה עלוב. הולם. תחליף זול מדי לסיימון.

על אבי אין מה לדבר. נראית כמו סבתא או דודה שלהם, וכל הסיפור שלה פשוט לא מספיק מעניין אותי. מצד שני, הביאו אותה להחליף את קרטיס שהיה הדמות הכי מעצבנת עבורי בקאסט המקורי.
אלכס - השייך לא-שייך הזה היה בעל תעלומה לא מעניינת, שהתפתח למניאק מעצבן. אם לפחות יהפכו אותו אחרי ההשתלה לנבל אמיתי, ולא כזה שמת אחרי פרק, אולי היה טעם בכל זה. אחרת הוא ממש מעצבן. לא מתקרב אפילו לסת'.

וכאן החלק העלילתי - כל העונה הזו הרגישה לי כאילו עברנו מדרמה קומית עם אלמנט מד"ב/פנטזיה חזק לטלנבולה. איפה השימוש בכוחות? השימושים הקטנים הנצלניים של הדמויות או אפילו כדי לקדם את העלילה. אני חושב שזה קצת נשכח וזה כאילו כביא להתעסקות מוגברת בדמויות הלא מעניינות במקום להפוך אותם למעניינות דרך זה. הרי הסערה הביאה לכל אחד כוח על פי "הרצון העמוק ביותר שלו" - למה לא הציגו/הסבירו כל אחד מהכוחות של החדשים כמו שהסבירו את כוחות הקודמים? איפה הרקע שלהם? איפה בכלל היה שימוש של כולם (ואלכס ואבי כמובן לא נחשבים) מלבד בפרק האחרון?? אני חושב שהחיזוק הכי משמעותי לדעה הזו באה ממהשורה שפין אמר בפרק האחרון - משהו בנוסח "אנחנו צריכים להתחיל להשתמש בכוחות שלנו יותר". לפחות הכותבים מבינים שזה היה גורם משיכה משמעותי. סקס וקללות יש גם בסדרות בריטיות אחרות. זה המד"ב שהפך את זה למהנה, ובייחוד היחס אליו. בעונה הזו זה הלך לאיבוד.

ופה החדשות - למרות הירידה המשמעותית ברייטינג, של כחצי מכמות הצופים, הסדרה תחזורה לעונה 5. אני מקווה שכעת אחרי ה"REBOOT" כשכל הדמויות החדשות מבוססות, נראה קצת יותר ממיספיטס של פעם, כמו שהפרק האחרון קצת הזכיר.
בנוסף, יש דיבורים של היוצר על רעיון שלו להוציא לאור סרט שיתבסס על הפרמיס של הסדרה וישלב דמויות עבר (הידד!) והווה (חלש יותר). הוא לא מוכן היה לחשוף פרטים נוספים בשלב זה.

אני מאמין שלסרט הם יצליחו להחזיר כמו מכוכבי העונות הקודמות, וזה כבר יהיה סיבה להאמין.....

דיון (6)