ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

מילה גסה - דוקו. על "איכילוב"

מאת: WaxLion
פורסם בתאריך: 11/04/2013

שמתי לב שלא מדברים פה הרבה על טלוויזיה דוקומנטרית. וכשיס דוקו הוא הערוץ היחיד שאני עוד ממש צופה במכשיר הטלוויזיה בשבילו, וכשהוא מעלה סדרה חדשה מאוד מושקעת הגיע הזמן לדבר עליה.
אז לפי דעתי 'איכילוב' מעולה. הפרק השני אפילו טוב מהראשון. הם לקחו סיפור מסגרת מוכר לכולנו (מי יותר ומי פחות), שנשחק למוות בטלוויזיה המתוסרטת. אבל הם מציגים אותו באור הרבה יותר אנושי ומציאותי עד כאב. נכון, יש ביקורות על כך שכל הרופאים שנבחרו לסדרה צעירים ונראים טוב - לא ברמה של שחקני טלוויזיה, אבל פחות משקפי מציאות.
אבל מה שקורה איתם, זה כבר סיפור אחר. הגניקולוגית ממש לא מפרפרת בין הנוירוכירורג והפלסטיקאי - היא עסוקה מדי בניתוח דחוף (ומפורט למדי, לתשומת לב חלש). גם כשאנחנו מקבלים יחד איתה רגע של אושר בצורת לידה מוצלחת ויצירת חיים, יגיע מיד עוד רצף של לידות מוצלחות שיזכיר לנו שהרגע הכל כך משמעותי לאדם אחד, הוא אחד מבין 30-40(!!) רגעים במשמרת של רופאה.
העייפות, הצפיפות וגם רגעים קטנים של הגשמה שעולים מהסדרה מכריחים אותך לחשוב, להתמודד עם המציאות.
וכמו כל דוקו טוב (וביס דוקו באמת יש המון כאלו, מינוס הסרט על ביונסה...) הוא משתדל לא לנקוט עמדה. לא לתקוף את מערכת הבריאות הציבורית, לא לצודד במאבק הרופאים. להציג לך תמונה של זמן ומקום שאם נרצה או לא גם אנחנו נתגלגל אליה בשלב מסויים בחיים.

שורה תחתונה- מומלץ, מומלץ.

דיון (1)