ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

פרק 12 - הכי טוב העונה, והכי טוב זה הרבה זמן (ספוילרים)

מאת: מנטוס
פורסם בתאריך: 13/04/2013

ספוילרים כמובן

סוף סוף פרק טוב. ממש טוב. אני חושב שמה שגרם לו לעבוד באופן המשובח ביותר עד כה בעונה זה השימוש במעט דמויות, ומיקוד העלילה בהם. לא עוד שני לוקיישנים עיקריים על שלל דמויותיהם ודמויות המשנה (באמת מתישהו קרול צריכה למות. ויפה שעה אחת קודם. ואנדריאה השנואה עוד לפניה). מעט דמויות, מעט קווי עלילה, זומבים וגור במידה הנכונה, המשך יפה של מה שקרה בתחילת הסדרה, ואיך הדמויות ואנו כצופים התפתחנו מאז.
אני חושב שאחד הדברים שהכי פוגעים בסדרה בעונה הזו היא שלל הדמויות שכולן מקבלות שורות פה ושם אבל לא ממש תורמות לעלילה. והנה כאן בפרק זה של חזרה לעיירה שבה הכל החל, ומפגש מחודש עם מורגן מהפיילוט, אפילו קארל לא היה מעצבן, והפרצוף הזועם של מישון קצת חייך. בקומיקס היא אחת הדמויות היותר טובות ומעניינות, ובסדרה היא כמו פלקט שחור כועס (מאוד בלאקפולטיישן, טרנטינו-איש, אבל לא בצורה טובה לדעתי). בפרק הזה סוף סוף נותנים לה קצת רכות ועגלגלות כדמות וזה נפלא.
גם המבט על התרמילאי שרוצה עזרה ואיך הקבוצה מתעלמת ממנו (באופן קיצוני מאיך שריק היה מתנהג בעונה הראשונה), ומה שקורה לו בסוף היה יפה. הקבוצה רק לוקחת את תרמיל הציוד שלו ולא חושבת עליו פעמיים. למעשה אף אחד מהם לא מדבר אפילו על לחשוב אולי לעזור לו. זה מראה כמה ריק השתנה ואנחנו, בהתאמה לעולם הפוסט-אפוקליפטי שבו אדם לאדם זאב. ומורגן הראה זאת בצורה היפה ביותר, בהשתלטות על העיר והפיכתה למלכודת זומבים אחת גדולה, ולקבר גדול עבורו.
פשוט פרק יפה ועשוי טוב שמזכיר לי למה בתחילת הסדרה (פרקים 1-2) כל כך נהנתי מהסדרה. אני מניח שבפרק הבא נחזור למושל (המאכזב מ-א-ו-ד בסדרה) ולוודברי ולעוד עשרות דמויות וקווי עלילה שוליים ומינוריים, אבל הפרק הזה היה מעין זריקת תקווה בסדרה. אולי בעונה 4 נראה את הסדרה מהודקת יותר, אחרי שייפטרו מכל מיני שאריות מיותרות מהעונה.

דיון (0)