ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Strip Search - סדרת רשת חדשה

מאת: פשוט יעל
פורסם בתאריך: 22/04/2013

אז החבר'ה של Penny Arcade (וובקומיק מאוד מצליח שמתעסק בעיקר בענייני גיימינג וכאלה, וכבר הצליח להפוך את ההצלחה שלו לשני כנסי גיימינג גדולים בארה"ב [PAX ו-PAX East] וסדרות רשת אחרות וכו') החליטו לעשות סדרת ריאליטי-כשרונות שמחפשת את 'ה-web-cartoonist הגדול הבא'. ראיתי התייחסויות לזה פה ושם, והחלטתי לנסות לצפות.

אני אישית לא ממש מתלהבת מ'פני ארקייד'. אני גם לא אוהבת תכניות ריאליטי (אפילו לא ריאליטי-כשרונות, שזה יותר נסבל מבחינתי). ובכל זאת, גיליתי שאני ממש נהנית מהסדרה הזו. נראה לי שזה מפני שכולם שם ממש נחמדים.

לפני שאבהיר, אקח צעד אחורה ואתאר את הפורמט: 12 אמנים (לחלקם כבר יש וובקומיק, חלקם עובדים באיור או אנימציה) בבית אחד בסיאטל, מתחרים על פרס של סכום כסף יפה (משהו כמו 15,000 דולר נדמה לי) ושנה באולפני 'פני ארקייד'. בכל יום יש שתי משימות, שיכולות להיות משימות אמנות יצירתיות למיניהן, או משימות שקשורות יותר לאספקטים אחרים של ניהול קומיקס רשת, כמו למשל ראיון עיתונאי או סידור שולחן merch לכנס. במשימה הראשונה הזוכה (או זוכים, לפעמים יש משימות קבוצתיות) מקבלים איזשהו פרס, למשל ציוד אמנות מתקדם, ובשנייה הזוכה נאלץ לבחור את שני המועמדים להדחה (שיוצאים לעשות מין דו-קרב קומיקס).

וכולם אנשים יצירתיים ומעניינים (אפילו אלה שאני לא אוהבת את הסגנון שלהם), וכמו שאמרתי, כולם ממש נחמדים ומפרגנים, ומבחינתי זה מה שעושה את הסדרה. למשל, כשצריך לבחור מועמדים להדחה, הזוכה תמיד ממש מבואס/ת - ומה שחשוב, תמיד בוחר/ת אך ורק לפי קריטריונים מקצועיים, של ההצלחה במשימה הקודמת. ולפחות בהדחות האחרונות התקבע מנהג שכשהשניים יוצאים לדרך, השאר מלווים אותם בקריאות עידוד. אין פוליטיקה, אין תככים, אין בריתות. יש טיפה דרמה פה ושם, אבל ממש בקטנה, ולא מהסוג של סכסוכים בין משתתפים או משהו כזה, לשמחתי. אני כ"כ שונאת את הדברים האלה, וזה אחד הדברים שהכי לא מדברים אליי בסדרות ריאליטי. איזה כיף שאין אותם פה (טוב, הסדרה בקושי באמצע ויכול להיות שיתפתח פיכסה בהמשך, אבל לפי האווירה שנוצרה עד עכשיו אני מאמינה שלא).

אם זה נשמע לכם כמו משהו ששווה לנסות, אפשר למצוא את הפרקים כאן:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLjZRIC6PMEFmsifnzKPim7L1weoKpDkiD

דיון (0)