ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

משחקי הכס, עונה 3 פרק 4 (ללא התייחסות לספרים)

מאת: שגיש
פורסם בתאריך: 23/04/2013

וואו, אפשר להגיד את זה? סוף סוף העונה התחילה

פרק מצוין, כמו שהיינו רגילים פעם, עם תככים ותהפוכות

סיפורו של ואריז והתנהלותו מרתקים: סבלני, יסודי ונקמני. שנאתו לאצבעון מוציאה אותו מכליו, והוא היחיד שהצליח לעלות - בעזרתה של רוז - על תוכניתו להגניב את סנסה ממעלה המלך. במהלך מבריק ובמקום לפגוע בה, הוא מציע שידוך לבית טיירל. נהדר.

ת'יאון מתוודה לראשונה, שהוא יותר סטארק מגרייג'וי. עם כל הזוועות והטעויות שהוא עשה, אי אפשר שלא לחוש אמפתיה כלפיו, במיוחד כשהוא אומר ש"אביו האמיתי אבד את ראשו במעלה מלך", איזה דמות אדירה לסדרה. כמה אכזרי היה לראות שהמציל אותו, באקט סדיסטי ולא ברור, עשה זאת רק כדי להחזיר אותו לסד העינויים. מעניין מה הסיפור שם.

מרג'ורי טיירל נועצת ציפורניים עמוקות והולכות בג'ופרי, ואפילו טיווין לאניסטר מפרגן לה. זה בזמן שהוא נוזף בסרסיי שהיא "לא חכמה כמו שהיא חשבה" והצופים מתענגים על הרגע. גם הסיפור על האחווה ללא-דגלים מעניין, ועוד יותר מעניין לראות שגם הם - אסופה של לוחמים מכובדים בדרכם שפשטו מעליהם את עול הבתים הגדולים - עזבו את דת השבעה או האלים הישנים והולכים אחרי "אל האור" וזאת לאחר "הדברים שהם ראו". מעניין אם נזכה להבין את זה יותר לעומק.

אבל שיא הפרק לדעתי הוא לא הסיום, בו קלהיסי מגלה את שליטתה בולאריאנית ומשתמשת בצבא הלא-טמאים כדי לנקות את אסטפור מעבדות (שחרורם היה מפתיע וטיפה לא אמין בעיני, חשבתי אותם לרובוטים ללא צל-מחשבה וכך היה נדמה לי שהם לא יוכלו ללכת בעקבותיה כאנשים חופשיים) - סוף זה היה צפוי למדי גם אם עשוי נהדר - אלא ההתרחשות בצפון מעבר לחומה, בה קומץ הלוחמים השחורים האחרונים נדחק לרעב ולמצוקה כה קיצוניים שהם פורצים במרד, הורגים את קראסטר שמרעיב אותם וגם את הלורד המפקד אגב כך. בפועל המשמעות היא שאין יותר משמר לילה, ושהוא פוזר לארבע הרוחות. הו, מורמונט, כבר לא תזכה להזהיר את תושבי ווסטרוז מהסכנה.

דיון (4)