ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

קומיוניטי סוגרת עונה -ספ' עונה 4 פרק 13 ולכל העונה-

מאת: WaxLion
פורסם בתאריך: 10/05/2013

די הולם את מצב הסדרה העובדה שהיא סיימה את העונה באחד הפרקים הכי גרועים שלה, אם לא הגרוע ביותר.

אני יודע שיש אנשים שהתחברו לסדרה יותר ושיש פחות. לטעמי היא היתה בשלוש עונותיה הראשונות הקומדיה (ואפילו הסדרה בכלל) הכי טובה בטלוויזיה. יוצר גאון, צוות כותבים חזק והקאסט הכי מהודק בסביבה.
הבעיה העיקרית שלה היתה עקביות, כשהיא נעה בין פרקים שהפכו לקלאסיקה, לבין סיטקום קלאסי נחמד וכמה פרקים שפשוט לא עבדו והיו גרועים.

הקהל הרחב לא בדיוק חיבק, איכשהו תמיד הם הגיעו לסוף העונה עם לשון בחוץ והיינו צריכים לקוות שיחודשו. עכשיו אני די מקווה שיבטלו אותה ויתנו לה לנוח בשקט.

עונה 4 התחילה כמו תאונת דרכים, מביך וכואב. מלא גימיקים, רעיונות לא מפותחים ורפרנסים לעונות הקודמות. כל מה שאפשר לעשות בשביל לשכנע את המעריצים שקומיוניטי כאן, גדולה וטובה יותר מתמיד. הדמויות הושטחו חזרה לנקודות המוצא שלהם בפיילוט, עאבד חזר להוביל, ונזרקו כל מיני אזכורים למטא וחומות של תקווה שנקברו לפני שקרה איתם משהו.

בהמשך העונה היה שיפור מסויים. הם זנחו את פרקי הספיישל כי ראו שלא הולך להם, והתרכזו בדמויות ובקאסט שיעשה את העבודה. היחסים בין ג'ף ופירס התפתחו יפה, כמו הפגישה שלו עם אבא שלו. גם לטרוי ועאבד היו רגעים יפים. אפילו הצליח לצאת יחסית בסדר מכל השטות הזאת של בריטה-טרוי.

הפרק האחרון היה כמו החלק הראשון של העונה על סטרואידים - מיש מש של כל דבר שיכלו לחשוב עליו - חתונה, סיום לימודים, פיינטבול, עולמות מקבילים. הכול עשוי בצורה מזלזלת בלי טיפת תחכום והגיון. דן הרמון אמר עוד בהתחלה שהוא חותר לסדרה של 4 עונות, זמן מתאים לתהליך התבגרות בקולג'. מה שאומר שנקודת הסיום של ה-graduation היתה צריכה להיות קלוז'ר רציני לסדרה ולכן הקשקוש הזה היה עוד יותר מבאס.

קצת קשה לנתח מה עובד בקומדיה ומה לא, והכול עניין של טעם בסוף. אני חושב שבסופו של דבר מה שחסר לי העונה (ואולי כאן היה התפקיד של הרמון) הוא מודעות עצמית. בכל אספקט שלה. באיך העלילה מתקדמת, באיך נתפסים הז'אנרים שעליהם נבנו פרקי הספיישל ובאיך הדמויות התפתחו. אז נכון לקראת הסוף הם הצליחו למצוא איזשהו קצב ותבנית שמתאימה לסדרה "החדשה". ניקח את הדמויות האהובות (מינוס פירס) ונחזור לסיטקום קלאסי. לא מתוחכם אבל גם לא מתחכם, לא רגיש ולא מרגש, בינוני. בדרך כלל לא מצחיק, אבל עם פאנץ' פעם בכמה דקות בשביל להרגיע את הצופים.

באמת חבל לי על הסדרה, הגיע לה ולנו יותר מסוף כזה.

דיון (8)