ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

עונה 3 פרק 10 התייחסות לסדרה בלבד. ~sp~

מאת: ללא שם
פורסם בתאריך: 11/06/2013

איך אף אחד עוד לא פתח שרשור לזה? טוב נו. הנה רשמי, או יותר נכון חפירותי. זה גם סוג של סיכום של כל העונה פחות או יותר.
(פרסמתי את זה גם אצל יאדו, אבל לא ברור לי אם ההודעה נקלתה, כי מקודם זה הראה לי שזה פורסם, ועכשיו זה לא מראה לי)

ויי זמיר.. איזה פרק ביינוני ומאכזב :-(. מרגיש לגמרי פרק של אמצע עונה. האמת, רוב הפרקים בעונה היו יותר טובים ממנו בכלל. כמעט אף קו עלילה לא באמת התקדם לשום מקום. וכמעט כל סצנה הייתה בקטע של "כמעט" אבל ממש לא "עד הסוף".

מאיפה להתחיל?

- טוב, דאני. כזאת אכזבה. חיכיתי לסצנה שלה כל הפרק. וידוי: אני מאוהבת בדמות שלה. כל כך! אני סוגדת לאדמה עליה היא דורכת. אבל אוי, הסצנה הזאת הייתה כ"כ רעה, שזה כאב לי. למה? לא אכפת מכל נאומי ה-" I shall set you free my slaves", כי אני כ"כ טובת לב ורחומה. כשהיא עושה את זה באפיות זה יוצא כזה מגניב. הסצנה הכי טובה של העונה הייתה סוף פרק 4 אאז"נ - "דרקון הוא לא עבד". פאק לשמוע אותה צורחת על העבדים להטיל את השרשראות בשפה זרה, או כשכל השליטים הדושים והמיזוגנים קוראים לה כלבה ומחפיצים אותה והיא מסתכלת עליהם במבט הזה- של חכו חכו.. אתם תקבלו את שלכם. ויודעים מה, נכון שכל נאומי ה-"אני דאני משחררת העבדים" כבר מתחילים טיפה להתמחזר, אבל אני אחיה עם זה. תודו שאם מרטין לות'ר קינג היה נראה כמוה והיו לו 3 דרקונים העולם היה מקום הרבה יותר מגניב. אבל בחיית זומזום, מה בשם כל האלים הישנים והחדשים היה הקטע עם זה שהיא יורדת ל"עם" והם סוחבים אותה. לשניה חשבתי שהיא עושה סוג של "Crowd jumping". למה הורסים לי את הדמות שלה למה? כדאי מאוד ליוצרים לעשות לה סצנות מגניבות בעונה הבאה.
בנוסף- שתזיין כבר את ג'ורה (חיחי, נו השם שלו מצחיק). מגיע לו לבחור המסכן הוא כ"כ מנסה להרשים אותה. ואם היא תתאהב במוזר הזה שהתגנב לה לאמבטיה אני ממש אתאכזב. אני לא בוטחת בו. מעבר לזה שהסיבה שלו לעזור לה היא כי "בא לו עליה, איזה כוסית היא"- שאחד משתיים- או שהוא משקר, ואז זה מסוכן, או שהוא לא משקר, וזה הסיבה הכי מטומטמת להיות בצד שלה ששמעתי. דיי זה לא רומנטי. זה קריפי. אל תקני את זה דאני- את חכמה יותר מזה! וחות מזה- הוא פאקינג מתגנב לה לאמבטיה. הלו.. קריפי מאץ'? דיי נו, אל תעשו בינהם רומן פליזזזזז...

- טיירון וסרסיי- אני מאוד אוהבת את הדמות של סרסיי. למרות שמדי פעם יש לי ביקורת על העידון שלה, אבל אני לא חושבת שזו אשמת השחקנית, אלא הטקסטים (למשל בפרק לפני האחרון של עונה הקודמת שהיא השתכרה וכל זה- אוי, כל הסאבטקסט מאחורי ההתנהגות שלה היה כ"כ גס ולא מעודן. חבל). בשיחות כאלה כמו שניהלה עם טיירון בפרק הזה, אני דווקא ממש מרחמת עליה. כ"כ כואב הלב. במיוחד כשהיא דיברה על ג'ופרי.

- טיירון- האמת? בכלל לא אהבתי אותו בעונה הזאת. כ"כ הורידו לי ממנו. איזה חבל. הוא היה דמות מבריקה בעונה 1, ו-2. במיוחד ב-2. בעונה הזאת רמת ה- awesomeness שלו כ"כ ירדה בעיקר שהוא פשוט הפך להיות שפוט של אבא שלו. אני לא מצליחה להבין. בסוף עונה קודמת, הסצנה הכי מרגשת של הפרק לדעתי הייתה של שאי ושלו- שהוא אמר שהוא רוצה להישאר שם כי הוא טוב בלתחמן ונוכחותו שם יכולה לתרום לעם, כי הוא ימתן בעזרת תעלולים את כל הרוע שהולך שם במלוכה, אז הבנתי אותו. כאילו קניתי את זה, כי הוא באמת היה טוב בזה ויצא מלך במלחמה ההיא. ואפילו שאיי מוכנה להתפשר ולהישאר שם בסתר, כי זו באמת מטרה שווה. אבל מה בדיוק הוא עשה בעונה הזאת? בתמונה הגדולה- 0. העניין הוא שהוא צריך לעשות 1 משני דברים- או לגדל בייצים ולהעמיד אנשים כמו אבא שלו וג'ופרי במקום! או, להיות כולו "כן מלכי.. בלה בלה בלה.." מולם, אבל לתחמן מאחורי הקלעים כדי להשיג את מבוקשו. כמו ואריז ואצבעון (אגב, קצת חסר לי בפרק הזה, חבל שלא הראו מה קרה איתו). אבל טיירון לא הצליח להשיג כלום העונה הזאת! לא בתחמונים, ולא באומץ. אה, סליחה, הוא הצליח להוריד את תקציב החתונה שלו בחצי במסגרת היותו שר אוצר. וב-"הצליח" אני מתכוונת כמובן ל-לגמגם במבוכה מול הסבתא המגניבה ההיא (תוספת מבורכת של דמות אגב), שיורה אליו צרור שנינויות בקצב של עקיצה למשפט, באופן שדיי אומר- לא, אני לא אתן לך לבלשט אותי לכדי לשלם על חצי החתונה הזאת, אבל בעצם אוי, אתה כזה חמוד כשאתה מושפל, טוב יאללה, נעשה לך ג'סטה (ממתי בדיוק טיירון מפסיד בקרב שנינויות?). אה, ואולי אתם רוצים גם לספור את התעלול המבריק של מניעת הבריחה של סאנסה עם אצבעון. באמת תרגיל מבריק שבכלל לא backfired על כולם בערך- סאסנה, עצמו, סרסרי, ההומו, או מישלא תרצו. צ'מעו, אמרתי לעצמי- בסדר גם אני הייתי נשארת במקום שאיי, אם הייתי חושבת שהוא יכול להביא תועלת. אבל איזה תועלת הוא בדיוק הביא? אפילו לצאת מחתונה כפויה הוא לא מצליח, ובחיי שזה לא מגיע לשאיי היחס הזה. כן, תהייה דושבאג לאדם היחיד בעולם הזה בערך שאוהב אותך באמת, תציע לה להיות הפאקינג מאהבת שלך. אני בטוחה שלא יהיה לה אכפת שתתחתן עם מישהי אחרת ותשכב איתה רק 3-4 פעמים, אתם יודעים, רק כדי שכמה ילדים יתפסו. זה בכלל לא בקטע רומנטי והוא בטח מאוד יסבול מלשכב עם מישהי אחרת. ובשביל מי? בשביל האבא הדוחה שלו שדואג להזכיר לו בכל הזדמנות איזה גמד מכוער ודוחה הוא? איך הוא מבייש את השם לאניסטר, ואיך הוא הרג את אמא שלו בלידה (מנוול שכמוהו, החליט להיוולד החוצפן), וכמה הוא צריך להיות אסיר תודה לו על זה שהוא לא הטביע אותו בתור ילד. אה ושכחתי- שהוא יעדיף שגופתו תירקב לפני שהוא ייתן לו את טירת-משהו-בצוק-משמו (המקום הזה שטיירון ביקש ממנו בפרק הראשון). היה חסר רק שטייוון יגמור את הנאום ההוא בצחוק של מואה הא הא, למקרה שלא שנאנו אותו מספיק. אז דיי כבר להיות ה-bitch של אבא שלך, של אחותך, של ג'ופרי. למה נשארת? בשביל זה? יוחזר טיירון המגניב לאלתר! דיי כבר אני לא יכולה שהורסים לי דמויות.

ממ.. מה עוד קרה הפרק.. בואו נראה:

- אריה ממשיכה ללכת עם ההונד.. ו- שום דבר משמעותי לא קורה. אה, היא שומעת אנשים מלאי שנינות צוחקים על המשפחה שלה- "אוי איזה מצחיקים הסטארקים האלה, צועקים כשוחטים אותם... גיחי גיחי.." ואז היא הורגת עוד אדם. מזל טוב. רגע, היא לא זימנה בסוף את האיש המגניב הזה ללא פנים מעונה 2? אני פאקינג חיכיתי עונה שלמה שהוא יגיע שוב!! ועכשיו היא מזמנת אותו ועוד לא מראים לנו אותו? העיקר שהוספתם מליון דמויות חדשות אבל העלמתם את אחת הדמויות המגניבות ביותר בסדרה.

- בגזרת ג'יימי ובריאן עוד אכזבה גדולה- אחד קווי העלילה הכי טובים של העונה. אולי הטוב ביותר. וכמה מה שהקדשתם לו בסוף היא ממ.... דקה של זמן מסך. מה? קודם כל- מה הולך לקרוא לבריאן? הוא השאיר אותה בשוק ההוא? מה, הם לא עברו מספיק ביחד כדי שהוא ידאג לה? והוא נפגש עם סרסיי אחרי שלא ראו אחת את השניה, אממ.. כמה עונות, תזכירו לי? 2 וחצי בערך. אתם מסיימים עונה בלי להראות לנו מה קורה אחרי שהוא חוזר!?!?! ברצינות?

- לפחות בגזרת ת'יאון הייתה התקדמות כלשהי. כלומר גילינו מי הקריפ המוזר הזה שמענה אותו- אה הוא הבן הממזר- של הדמות הזאת של.. תזכירו לי איך קוראים לו? מה זה משנה.. הוא עובד עם פריי הזה. אה. אוקי. אז הוא הבן של דמות שולית שאנחנו בקושי מכירים. וואו, אני ממש מרגישה מסופקת מכל קו העלילה שלו העונה הזאת. לפחות אחותו המגניבה חזרה. התגעגעתי לדמויות הנשיות האלה שעושים לנו הפוך על הפוך ומראות לנו כמה הם bad-ass. מגניב!

- מה עוד היה... בואו נראה- המכשפה האדומה, והמלך הזה וכל קו העלילה שלו. משעמם. לפחות הממזר החמוד הזה הצליח לברוח.
- ייגריט יורה בג'ון סנואו? wtf? מה נסגר איתך ילדונת?? פסדר, שבר לך את הלב והכל. למה להרוג אותו? לפחות הצליחה לשלוף עוד- "you know nothing Jon snow" אחד אחרון..
- בראן- פיהוק. טוב הבנו.. יש לך כוח גדול.. אתה צריך להגיע מעבר לחומה. למה לבזבז עליך כ"כ הרבה זמן מסך לעזאזל, תנו לעלילה שלו דקה מקסימום.
- ג'ופרי עדיין אדיוט קטן ומנוול.
-סאנסה מתחילה להיות קצת מגניבה.
הממ.. זהו פחות או יותר. לא?

לסיכום- פרק מאכזב מאוד. כפרק, ובמיוחד כפרק סיום העונה. לפחות פרקי סיום העונות הקודמות נגמרי עם סצנות מגניבות לפנים. הסצנה המסיימות הזאת. אאוץ'. זה כואב מדי לחשוב עליה בכלל.

משחקי הכס- בבקשה תחזרי בעונה הבאה מגניבה יותר, טוב? pretty please?

דיון (30)