ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

הערכת מצב-סדרות ישראליות עונת קיץ 2013

מאת: רועי
פורסם בתאריך: 19/07/2013

לאחר תקופה די מנומנמת מנסות הזכייניות השונות לפנות לליבנו עם שלל סדרות קיץ חדשות ומגוונות,בסקירה זו אנסה לתת את הדעת לגבי אותן סדרות:

עבודה ערבית: הקומדיה של סייד קשוע בכיכובם של קלרה חורי,מריאנו אידלמן ונורמן עיסא המצוין חזרה לעונה ה-4 בפרק ראשון מצחיק שתיאר באופן בידיוני את התחלת מחאת האוהלים באמצעות דמויות בסדרה,לאחר מכן הפרק השני היה פחות טוב אך עדיין מומלץ לצפות בסדרה שמצד אחד מצחיקה מאוד ביחס לקומדיות האחרות ששודרו בארץ ומצד שני חשובה לתרבות הישראלית

****

שטיסל: שטיסל היא סדרה חדשה בהפקת yes שמתהדרת בקאסט מרשים הכולל את דבלה גליקמן,איילת זורר(כן ההיא מסופרמן)ומיכאל אלוני ועוסקת בעולם החרדי.
לעניות דעתי הסדרה פורטת יותר מדיי על הרגש של הצופה גם ברגעים שאין צורך בכך כמו גם שהסדרה יחסית איטית ולכן לא כל אחד יוכל להתחבר לסדרה הזו.

***

מלבי אקספרס: מלבי אקספרס הינה דרמה קומית בהפקת ערוץ 10 ששודרה אתמול וצולמה בברזיל.
הסדרה מבוססת על ספר די מוצלח של הקומיקאי מיקי גבע שגם כתב את הסדרה ומשתתף בה בתפקיד הראשי לצד עדי הימלבלוי, שחר חסון ויובל שגב.
רעיון הסדרה נחמד אך השימוש בהומור סטלנים ירחיק את הקהל המבוגר מן הסדרה וימתג אותה כסדרה לצעירים.
קהל היעד הזה יקבל את טעמו אך קהל יותר אינטליגנטי ובוגר יסבור שהסדרה היא בזבוז זמן.

***

נויורק עונה 2: לאחר עונה ראשונה מוצלחת שהיוותה תעודת כבוד לדרמות היומיות הישראליות והעלתה אותן למעלה(הוט מתכננת דרמה יומית הכוללת את עוז זהבי, משה איבגי ונינט בתגובה לסדרה)זוכה נויורק לעונה ה-2 שממשיכה את עלילת הסדרה וכוללת מספר דמויות נוספות.
ברור לכולם שהסדרה היא למעשה סרט פשע סוג ב' שנמתח על פני 50 פרקים אך עדיין היא כוללת קאסט מרשים ואיכות הפקתית גבוהה ביחס לסדרות ישראליות בארץ ולכן מומלץ לכל מי שרוצה קצת להעביר את הזמן לצפות בפרקי הסדרה.

דבר נוסף לחובבי סקינס,בפרק ששודר השבוע כללה הסדרה בפעם הראשונה בתולדותיה דמות יהודייה שמשוחקת ע"י שחקן ישראלי.(ראוי לציין שהסדרה כללה בעבר שחקנית ישראלית אך היא שיחקה דמות בריטית)
מבלי להיכנס לספויילרים הדמות מדברת בעברית בחלק מן הפרק ואף מקללת.
היה נחמד לשמוע עברית בסדרה כמו גם שאף אחד מן השחקנים הבריטיים לא הצליח להגות את שמו של הדמות (יניב).

דיון (5)