ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

פרויקט סקינס-חלק 1 (עונה 7)

מאת: רועי
פורסם בתאריך: 11/08/2013

כפי שידוע למרבית גולשי הפורום אני חובב גדול של הסדרה סקינס
אך עקב נסיעה דחופה לחו"ל נמנעה ממני האפשרות לצפות בפרקי הסיום של הסדרה ולחוות עליהם את הדעת,לכן באיחור קל אני מפרסם את הפוסט הראשון בסיקור של סדרת המופת הבריטית.
והפעם סיקור העונה ה-7.

העונה ה-7 שהסתיימה זה עתה הייתה עונה דיי שונה ממרבית עונותיה של סקינס
שהשוני העיקרי בה היה בהחלטת הכותבים לתת ל-3 דמוית מהסדרה עלילה של "סרט" המתפרשת על 2 פרקים.
3 הדמויות שנבחרו: אפי,קאסי וקוק זכו לביקורות על עצם בחירתם(גם בפורום זה)
אך לעניות דעתי לא ניתן היה להביא דמויות אחרות(בהסתמך על העובדה שהסיכוי להביא את ניקולס הולט,הכוכב הגדול ביותר שיצא מהסדרה הוא אפסי)
וכך עם ציפיות רבות מצאתי את עצמי ב1/7/13 יום לפני הבגרות בהיסטוריה צופה ב-fire.

skins:fire
הפרק נפתח באקספוזיציה בה אנו מגלים כי אפי עוזבת את בריסטול ועוברת ללונדון יחד עם נעמי(פרטים בהמשך),היא מתחילה לעבוד בחברה פיננסית גדולה בתור פקידת קבלה,היא חדורת מוטיבציה ותוך כדי ניצול אחד מחבריה היא מתקדמת במעלי החברה ומתחילה לשכב עם הבוס.
לכאורה דמותה של אפי בפרק זה שונה בתכלית מדמותה של אפי בסדרה,
בעוד בפרק הזה אפי חדורת מוטיבציה ושאפתנית להצליח בקריירה שלה,בשאר הפרקים היא ההפך הגמור מכך,היא מבולבלת ולא בטוחה בעצמה בשום דבר,מערכות יחסים,ידידים ואפילו הרצון לחיות הם חלק מההתלבטויות שעוברות על אפי במהלך הסדרה ולקראת סופה של הסדרה היא מגיעה לבית משוגעים.
דמותה של נעמי,שלעניות דעתי גונבת את ההצגה ומציגה את תצוגת המשחק הגדולה ביותר בתולדות הסדרה נועדה להחזיר את אפי לקרקע,היא מנסה לשמור עליה במהלך השינויים הרבים אותם היא עוברת אך התנגדותה הנחרצית של אפי וסרטן סופני מונע ממנה לעזור לחברתה הטובה.
לקראת סיום הפרק מבקש הבוס והחבר של אפי מאפי לעזור לו להרוויח עוד כסף בדרכים לא חוקיות והיא נעתרת לבקשה אך התרמית מתגלה והבוס של אפי בוגד בה ומשליך אותה לכלבים והיא בתמורה מפלילה אותו.

פרק זה בסופו של דבר עומד בציפיות ומציג ביקורת כלפי הרצון להצליח בקריירה על חשבון העבר שלך והחברים שלך,זכורה לי סצנה בה אפי שכבר זוכה להצלחה בחברה קונה לנעמי בית חדש במקום לדאוג לה בצורה רגשית עקב הסרטן הסופני בו היא חלתה ולמעשה זהו עוד ביטוי להעדפת הקרייריסטים בנינו לפצות בצורה חומרית את ילדיהם וחברם על התמקדותם בקריירה במקום לדאוג להם בצורה רגשית שמן הסתם טובה יותר.
מה שאני אישית יזכור מהפרק הוא תצוגת המשחק המדהימה של נעמי בגילומה של לילי לאבלס שגונבת את ההצגה.

skins:pure
למרבית חובבי הסדרה היה מפרק זה ציפיות גבוהות
קאסי הדמות הכי מרגשת בתולדות הסדרה זוכה להמשך העלילה והציפייה הייתה שנקבל תשובה לשאלה שמעסיקה אותנו שנים,האם סיד פגש את קאסי באמריקה אך אני ושאר חובבי הסדרה זוכים לאכזבה.
קאסי חוזרת ללונדון לאחר שהייה ארוכה באמריקה ועובדת בבית קפה.
היא מחפשת קשר טהור (כמו שהיה לה עם סיד) אך מתאכזבת שכל העולם לא רואה אותה באמת.
קו עלילה זה הוא למעשה המשך של קווי העלילה האופיניים של קאסי אך הוא זוכה לטוויסט מעניין.
היא מגלה שמישהו עוקב אחריה ומפרסם תמונות שלה באינטרנט(תמונות הזוכות להצלחה רבה ובהמשך מקנים לה חוזה דוגמנות)ומחפשת אותו.
לאחר שהיא מוצאת את האיש היא מפתחת איתו ידידות לא צפויה אך הוא רוצה יותר והיא לא מאפשרת לו את זה.
בחלק השני של הפרק קאסי בחברת ידידה החדש נוסעים לווילס ומבקרים את אביה ואחיה הקטן ובסיום הפרק קאסי מתנדבת לשמור על אחיה הקטן בעוד אביה יוצא לחפש את עצמו באיטליה כדי להתגבר על מות אשתו מספר שנים קודם לכן.

פרק זה המעוצב כסרט אינדי מאכזב אותי בצורה יוצאת דופן.
האכזבה הגדולה ביותר היא מעצם העובדה שלא זכיתי לקבל תשובה לגבי הקשר של קאסי עם סיד.
אכזבה נוספת היא מהסוף הפתוח והדיי מעצבן של הפרק (מעצבן במיוחד בגלל שזהו הסוף הפתוח השני בעונה הזו לאחר הסוף הפתוח בעלילתה של אפי).
אך למרות כל זאת ישנם גם נקודות זכות,אחת מהן היא שילובן של דמויות ישראליות/יהודיות בעלילה(דמויות שגרמו לדיון "ייצוג ישראלים בקולנוע ובטלוויזיה)וגם תסריט דיי טוב אך שוב לא מחובר לפרקים הקודמים בסדרה בשום אופן,עןבדה שמכעיסה אותי מאוד.
למעשה פרק זה יכל לעמוד כנגד עצמו ולשמש כסרט גם בלי להבין את רזי דמותה של קאסי וזו לא הייתה המטרה בחידוש הסדרה לעונה נוספת.
בסופו של דבר פרק זה הוא אחת האכזבות הגדולות בעונה למרות שקשה לומר זאת מפני שהוא זוכה לאיכות תסריט וצילום ויזואלי מרשים.

skins:rise
לאחר 2 פרקים נשיים שעוסקים ברגשות,אנו מקבלים את קוק,הbad boy של הסדרה בפרק שכולל אקשן ועלילה סוחפת.
קוק עובד כסוחר סמים ומתבקש על ידי הבוס שלו לבצע משלוח למנצסטר ולעזור לחברה של הבוס שלו למצוא בית.
חברתו של הבוס מנסה לפלרטט איתו אך הוא דוחה אותה,דבר המעצבן אותה מאוד.
היא ממשיכה לאמלל אותו אך הוא לא מתפתה והיא עוברת לחברו הטוב מקרטל הסמים,קוק מגלה זאת במקרה במהלך מסיבה וחברו מרביץ לו ופוצע אותו.
יום למחרת קוק אוסף את חברתו של הבוס ששמה הוא צארלי,ולאחר מספר הזדמנויות הוא מתפתה ונענה לחיזוריה.
הוא מסיע אותה לביתו של הבוס שלהפתעתו יודע שצארלי בגדה בו,הוא מפחד שהסוד יתגלה אך לאחר שהבוס הורג את חברו שפצע אותו יורדת לו אבן מהלב.
קוק חוזר לביתו של חברה שלו ורוצה לברוח מחשש שעצם העובדה שהוא שכב עם צארלי תתגלה גם כן והם נוסעים.
במהלך הנסיעה צארלי מתקשרת לקוק וטוענת שהיא בסכנה וקוק מתפתה ולוקח אותה איתו ועם חברתו.
בחלק השני של הפרק צארלי קוק וחברה של קוק(אמה) בורחים מהבוס של קרטל הסמים ומצליחים עד שקוק בוגד באמה בפעם השנייה והיא בורחת מהמחבוא ונהרגת על ידי הבוס.
לאחר מכן קוק חוזר להיות הילד הרע שאותו אנו מכירים והורג את הבוס ונפרד מצארלי לתמיד.

פרק זה שנראה לא קשור לדרמת נעורים רגילה,למעשה מכיל מסרים סמויים לגבי היכולת להיות bad boy,קוק אשר היה האיש הרע במשך כל פרקי הסדרה,הורג את הפסיכאטר של אפי(מעשה שהוא החטא הגדול ביותר של בן אדם רע להרוג בן אדם)ונהפך לבן אדם טוב ההפך הגמור ממה שהוא היה בעוד צארלי משמשת כ"קוק של פעם" רק באישה
וגם היא סביר להניח נעשית בן אדם טוב לאחר ההרג של הבוס למרות שבשביל ההבנה הזו אמה הייתה צריכה להיהרג.
חוץ מהמסר הזה מדובר למעשה בסרט פשע טיפוסי ואינו משובח דיו.
הדבר החורה לי מכל הוא עצם העובדה שבפעם השלישית ברציפות אנו זוכים לסוף פתוח ולמעשה כל הפרקים בעונה ה-7 שנועדו לתת סוף ראוי לעלילה של הדמויות מסתיימים בסוף פתוח.

לסיכום: העונה ה-7 יודעת לספר סיפור ומאופיינת בצילום מדהים ולמרות שבפני עצמה היא לא רעה כל כך, היא לא ממשיכה את המורשת של הסדרה חוץ מבפרק של אפי ולכן מוטב היה לכותבים לוותר על כתיבתה ולסיים את הסדרה בעונתה ה-6 (הדברים מתקשרים בעיקר לפרק של קאסי שהמוניטין שלה ירד בעקבות העונה החדשה)

בחלק הבא:10 הפרקים הגדולים ביותר בתולדות הסדרה

דיון (3)