ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

ח(רא)סמבה - על חסמבה דור 3

מאת: רועי
פורסם בתאריך: 08/11/2013

שבת שלום לכולם

קודם כל אני מתנצל על הכותרת לפוסט הזה,פשוט לא מצאתי משהו יותר יצירתי שיוכל לתאר את האכזבה שלי מהסדרה.

בשנים האחרונות עלו כל כך הרבה סדרות בטלוויזיה הישראלית אך כמעט ולא ראיתי סדרה עם פוטנציאל כמו של חסמבה.

הפוטנציאל של הסדרה מתבטא כבר בליהוק:
היא כוללת קאסט מטורף והטרוגני בקנה מידה ישראלי המכיל את
מיטב שחקני הדרג ב'-ג בארץ (יובל סגל, אורנה פיטוסי , איציק כהן, מגי אזרזנר, איתי תורגמן, אקי אבני ועוד)
דינוזאורים כדוגמת ציפי שביט, הוגו ירדן, גבי אמרני ואחרים נוספים
וגם קאסט של סדרת נוער לכל דבר (תומר אופנר, שי לי הירש ,יוליה פלוטקין)

דבר נוסף העומד לטובת הסדרה הוא היוצרים שלה, מדובר ביוצרים מוכרים בתעשייה שאני אישית מאוד נהנתי לצפות בעבודותיהם הקודמות: דני סירקין(המובילים, תא גורדין) דרור נובלמן (האלופה) וגל זייד (עריכת תסריט לכל סדרה שנייה שמשודרת על המסך שלנו)

כמו כן לסדרה יתרונות נוספים כדוגמת תקציב מותרות גבוה, ההתבססות על תסריט מקורי!!! וגם קהל היעד הנרחב שיכול להתלהב מהסדרה.

אז איך סדרה עם כל כך הרבה פוטנציאל הופכת בפועל לגרסה לגילאי 15-16 של גאליס:
במילה אחת, התסריט שהיה מתחת לכל ביקורת:
למרות הביקורות בעונה הראשונה על ילדותיות הסדרה הסדרה קרצה יותר ויותר לילדים בעונתה השנייה.
קו העלילה הראשי היה מופרך ונראה כהעתק מושלם של אופרת הסבון לילדים גאליס (כל ההתברברות עם הרעיון שרנן היא המיודעת)
קו העלילה המשני היה כל כך דל
בגזרת הוותיקים כמעט ולא נוצלו יכולותיהם של הדינוזאורים וקו העלילה הסתפק בסיפור בורקס מטופש ולא מצחיק בו מחפשים להוגו ירדן אהבה ובסוף הוא לא רוצה את אהבת נעוריו.
בגזרת הנערים סיפור דרמת נעורים סוג ז' שבו איגי(תומר אופנר) ננטש ע"י אימו ועקב העובדה שרנן(שי לי הירש)רוצה לעזור לו וגם דורשת ממנו יותר מדיי הוא זורק אותה ואז מבין שהוא טעה.
גם עזיבת השחקנים המכובדים יהודה לוי ודורית בר אור לא תרמה לזרימת התסריט.

בנוגע לתסריט הקומי
ניתן היה לחזות שיוצרי הסדרה רצו להפוך את העונה ליותר קומית ועל כן גם ליהקו את איציק כהן לתפקיד זרח זורקין וכמו כן ציוותו לזאב רווח תרנגולת אך לעניות דעתי הרצון להפוך את הסדרה ליותר קומית בה על חשבון התסריט הדרמטי.

לסיכום:
הפוטנציאל של הסדרה היה להפוך לסוג של מיספיטס ישראלית ובמקום זה קיבלנו גרסה של גאליס לגילאי 15-16 בתוספת ניחוחות בורקס.
המותג שווה עונה 3 אבל הוא חייב תסריט בהתאם לפוטנציאל הקאסט.

שבת שלום

דיון (5)