ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

לא תראו את זה בא, אני חושבת/ יומני קארי

מאת: מיקה
פורסם בתאריך: 01/02/2014

אני לא יודעת איך קוראים לזה בעברית ולא מצאתי את הסדרה באנגלית, עמכם הסליחה.
ספוילרים לכל הסדרה עד עכשיו, כן?

למה בכלל התחלתי לצפות בסדרה הזו? לא יודעת. אולי כי היא מצולמת בעיר בה אני גרה. מעולם לא הייתי מחובביה הגדולים של סקס והעיר. סדרה בסדר כזו עם קצת יותר מדי פאנצ'ים של משחקי מלים עאלק אינטליגנטיים לדעתי.
בכל אופן, התחלתי לצפות. והיה בנאלי וצפוי - כצפוי. אבל אנה סופיה רוב מקסימה וגם האחות שלה - דורית - דורית! - חמודה לאללה. ומרבית שאר השחקנים.
ואז הם נהיו פחות צפויים וישמור השם - בעלי עומק!
כשוולט מגלה שהוא הומו, ניחא. זה הגיוני למדי לאור זה שמדובר בשנות השמונים. אבל זה היה עשוי ממש יפה. כלומר, העונה הזו. הקטע עם ההורים שלו שמעיפים אותו מהבית ולא מקבלים את הרעיון. העובדה שהוא בכלל לא הומו טיפוסי ולא מתחבר לכל סצינת המועדונים, וכן חולם על חתונה, משפחה, ילדים וכלב. וצובט בלב שהם לא יגיעו לעכשיו, כשהוא כבר יכול להתחתן, כבר יכול להביא ילדים בעולם ולצאת מהארון, להיות נאמן לעצמך לא אומר שאתה לא יכול לחיות בצורה "נורמטיבית".
וגם הקטע שאבא של קארי עף עליה כי היא מחליטה לוותר על הקולג' ולקחת את העבודה שהוצעה לה ככותבת במגזין. אבל עף. עף!
יש לך ביטוח? כמה את הולכת להרוויח? מה אם מפטרים אותך, את יודעת כמה את זכאית לקבל פיצויים?
והכי נפלא זה שהיא מחליטה שלא אכפת לה, היא עושה את זה, וכבר בפרק הבא היא מפוטרת. ובשלב הזה הקולג' כבר לא אופציה. לא השנה, בכל אופן.
והאבא לא אומר לה "אמרתי לך", אבל זה בעיקר כי הוא בכלל לא מוכן לדבר איתה.
גם אהבתי את הצורה הקצת חסרת מעוף מבחינה תסריטאית אבל את ההקבלה שבאה עם זה, שזה קצת צבוע שמבת אחת הוא "מצפה לנורמטיביות, לחשוב כמוהו" ולכן כועס, ומהשניה לא מצפה לכלום ולכן לא היה כועס לו היא היתה מחליטה לא ללכת לקולג'. אבל מה שמש אהבתי, זה שהם שמטו את הקרקע מתחת לרגליים של הדמות, ואהבתי את הכתיבה והביצוע כשהאבא, בלי להגיד "אמרתי לך!" מצליח לשמור על השקט המאופק שלו ולא מוכן לסגת. לא עד שמגיע הסוף שבו הוא כן מבין שאין שום דבר לא בסדר בהתנהגות שלה, ואלה החיים שלה, ולפעמים צריך לדעת לטעות לבד, אבל הוא עדיין צריך להיות שם בשבילה.

בקיצור, בחיי שלא ציפיתי מהם לזה.

דיון (3)