ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

דיון על הסדרה עד הפרק הנוכחי ששודר בארץ 4X21 משמע מכיל ספוולרים!

מאת:
פורסם בתאריך: 28/02/2014

נתחיל בכך שאני אתייחס לפרק ה"שחור לבן" המדובר 4X19 ואתעכב על ההתחמקות מקו העלילה שיכול היה להיות מוצלח ומסקרן לצפייה "עזרא הוא A" ועל ההשלכות מהתחמקות זו ואיך ולמה היוצרים חושבים שהם יכולים לגאול את דמותו של עזרא.

פרק הפילם נואר 419 המדובר, היה מבחינתי הפרק הכי טוב של הסדרה. פרק זה היה חווית צפייה בכל כך הרבה דרכים: התאורה, המרקמים, התלבושות, עיצוב התפאורה, חוסר התנועה של המצלמה, גרם לשחקנים לרקוד אחד עם השני ואיתנו בדרך בה לא חווינו קודם לכן. הזכיר לי איך הרגשתי כשצפיתי בטלוויזיה כשאני הייתי ילדה קטנה ~מסמיק~
מיותר לציין שהפרק היה פרי דמיונה של ספנסר ואיך היא תופסת את הדמויות בזמן הווה (עזרא ומונה הנבלים, טובי המצפן המוסרי שלה "safe place to land" והבחור עליו היא יכולה להישען אריה הקלולסית וכו'), מי שאוהב לנתח את הסדרה (כמוני :-D)היה רואה שיש בפרק השלכות לקווי עלילה שיחשפו בעתיד.

ומכן אנתב את הדיון לפרק 420 המניע האמיתי של עזרא.
מאז הקליפהנגר בפרק 412, התפרצותו של עזרא למאורה של "A", הצופים מחכים לשקרניות "to catch on" ולראות לאן החשיפה תוביל. הרגע בו אריה תגלה שהבחור שמענה את חברותיה במשך שנתיים וכנראה ניסה לרצוח את אליסון הוא לא אחר מאשר החבר שלה שבמקרה גם המורה שלה שביצע בה יחסי מין בהסכמה.
בסופו של דבר אריה מגלה כי עזרא הוא סופר שאפתן, שהכיר את אליסון, והמשתמש באריה וחבריה כמחקר לרומן פשע אמיתי. A. True. Crime. Novel.
במקום להיות "A" כפי שהובטח למעריצי הסדרה (ובהבטחה אני מדברת על אינספור ראיונות עם היוצרים/כותבים בהם הם אמרו שלא מדובר ב'טובי 2.0' עזרא הוא רע!), ה"טוויסט" - מונח נדיב לעלילה חלשה מאוד - היה שעזרא הוא עיתונאי מטורף, מקיאוולי שלקח תמימות של נערה! Z-[

מצד אחד אפשר לקחת את קו העלילה למקום טוב, שסוף סוף מראים לנו הצופים שיחסי מורה/תלמידה בטלויזיה זה לא משהו "להעריץ" או חס וחלילה לשאוף! מדובר פה בניצול יחסי מרות והפעלת מניפולציה רגשית על אריה "זנ יכול להיות הסוד שלנו" ו - "את צריכה לראות בי כאדם החשוב לך ביותר" בקיצר עזרא ניסה להרחיק את אריה מהסובבים אותה!

מצד שני את/ה אומר/ת לא היינו כבר הסיפור הזה עם טובי?, אם עזרא היה רק סופר בהתהוות, למה הוא צריך ציוד ההיי טק ומצלמות כדי לעקוב אחר כל מהלך של אריה, ספנסר, האנה ואמילי? למה יש לו תמונות גדולות של אליסון במאורה? (תמונות בגודל טבעי..?to jerk off).
למה היו לו מאורות חקירה שונות מלכתחילה? למה הוא צריך חצי תריסר לוחות לבנים כדי למפות את כל פרט ופרט בשנים האחרונות? כול זה לא מסתדר!

במשך 3.5 עונות עזרא לא היה קשור לעלילה אלא רק על תקן החבר של אריהת וכשסוף סוף קורים אותו למיסתורין (אליסון) היוצרים מתחמקים! זה פשוט תירוץ עלוב בכדי להצדיק את חשיבות דמותו בעולם השקרניות! דמות כול כך מיותרת ואולי בגלל התיאוריות המרובות היוצרים פשוט בחרו בדרך אחרת.
מה שמטריד אותי זה שמרלן קינג היוצרת אמרה בראיון שבכוונתה לגאול את דמותו וזה ממש לא נראה אפשרי בשלב זה לא אם הוא ימות כמו גיבור טרגי כדי להוכיח את אהבתו לאריה.

האיש הזה הוא מורה, ו"חבר של" אחד מתלמידותיו, שהכניס מצלמות אבטחה בכל רחבי הדירה והבקתה שלו כדי לצלם ארבע בנות(כולל אחת שהוא טוען שהוא אוהב), שכר מישהו שייקח את התמונות שלהם, יושב בהרכב בבגדים שחורים צופה בהם והוא עושה את זה ללא הסכמתם וכל למען רומן פשע אמיתי.
הוא ככל הנראה הולך להיות הגיבור. גם אם הוא לא "A" הוא עדיין נבל קריפי וזה לא משהו שצריך לגאול!

דיון (4)