ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

אחרי הסדרה - עברתי לקומיקס ואני מבולבל

מאת: אורי
פורסם בתאריך: 07/03/2014

סיימתי לראות את באפי, והתחלתי את הקומיקס. קראתי עד עכשיו את כל עונה 8 ואני סיימתי אותה ממש מבולבל ואולי חבר'ה פה יוכלו לעזור לי. האנגלית שלי אחלה, אבל משהו בנרטיב של הקומיקס פשוט לא עבר אליי כנראה.

שתי סוגיות עיקריות שלא ברורות לי -

למרות שקראתי אחר כך שוב את התקציר של כל העונה בויקיפדיה, עדיין לא הצלחתי לגמרי להבין מה זה הטווילייט הזה שהשתלט על אנג'ל - זה יקום/מימד בפני עצמו? ישות PTB? שד או משהו אחר? מאיפה הוא בא ולמה עכשיו?
ומאיפה הנפיצו את הנבואה על יצירת יקום חדש טוב יותר שלא שמענו עליה אף פעם קודם לכן, למרות ששמענו על מלא נבואות אחרות שקשורות לאנג'ל/באפי? זה הרגיש כמו תירוץ סתם כדי לחפש סיפור לעונה הזו.
וממש לא הבנתי למה באיזה חוברת הטווילייט הזה העניק לבאפי כוחות על-על כולל היכולת לעוף? מה זה קשור למשיכה העזה שהיא חשה (שוב פתאום) לאנג'ל/טויילייט ולצורך הקסום ליצור את היקום החדש? ואיך זה הגיוני שמהילד שלהם נוצר יקום?

אם מישהו הבין או יודע ממש אשמח להבהרה על כל הבלאגן הזה.

והכי לא הבנתי מה המשמעות מבחינת היקום של באפי לכך שהרסו את זרע הקסם (עוד אלמנט שנשמע מונפץ. איך ויילו/ג'יילס לא דיברו על זה קודם?).
האם כל דבר קסום שהיה נהרס או שרק אי אפשר לעשות עוד קסמים חדשים ומה שיש נשאר כמו שהוא? ולמה הקוטלות כעסו על באפי בגלל זה - האם זה ביטל להם את הכוחות והחזיר אותם לסתם נשים (כלומר ביטל קסמים שהיו בפעולה כמו הקסם של ווילו מסוף הסדרה)? או בגלל שלא יוכלו להיות עוד קוטלות חדשות? ואז איך זה שווילו עוד יכולה לעשות קסמים או משהו כזה? ושכן יש שדים וערפדים עדיין בעולם?

בקיצור, אני יצאתי ממש מבולבל מהעונה הזו. מבחינתי העונה הכי מפוזרת של הסדרה, יותר אפילו מעונה 4 הנוראית. פתאום אנחנו בסקוטלנד (ולא בקליבלנד איפה שנאמר שיש עוד הלמאות' בסוף הסדרה), פתאום קופצים עד לנפאל בכדי להריץ דחקות עם אוז? ועוד מלא קטעים לא ברורים שמראים על התפזרות. הדבר היחידי כמהלך עלילתי שאהבתי ונראה לי מאוד הגיוני היה החיבור בין זאנדר לדון - סוף סוף שיעשו משהו הגיוני עם הדמות שלה מאז עונה 5. וגם הקפיצה לעתיד היתה אתנחתא טובה.

לקראת קריאת עונה 9 - זה השתפר? הם הידקו את העלילות עכשיו?

דיון (1)