ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

Witch's Romance פרקים 1-2 (ספוילר)

מאת: אורלי
פורסם בתאריך: 24/04/2014

בעקבות ההמלצה של דנה, צפיתי בשני הפרקים הראשונים של הסדרה ומאוד נהניתי.
הסדרה מראה בהחלט פוטנציאל קומי ורומנטי משובח, עד כדי כך שאני מאוד מקווה שאף גורם שלישי כמו הארוס הקודם של הגיבורה לא ייכנס בין הזוג הראשי, למרות שאני חוששת שזה הולך לקרות בכל מקרה.

אבל אם נתעלם ממה שיכול לקרות בהמשך אני חייבת להתייחס לשתי נקודות שהיו גבוליות לדעתי מבחינת ענייני הטרדה מינית. ואני מתכוונת כמובן לקטעים בסוף הפרק הראשון והשני.
נתחיל בסוף הפרק הראשון, הבחור שנשכר על ידי החברים לעבודה של ג'י יון כדי להשפיל אותה יצר סיטואציה שיש בו לדעתי הטרדה מינית בכל מקרה, גם אם הוא היה רציני בחיזורו כלפיה, להעמיד אותה במצב שבו היא כביכול מעליבה אותו בפני כולם אם היא לא נענית לנשיקתו זה יצירת לחץ עליה שאינו במקום כדי להוציא ממנה נשיקה, העובדה שהוא בחר להעליב אותה באופן כזה לא הופכת אותו כמובן לפחות מטרידן או זבל.

האופן שבו דונג-הא קפץ לעזרתה גם הוא יש בו בעייתיות מסוימת למרות כוונותיו הטובות, ההתנצלות שלו לאחר מכן, מוכיחה שהוא מודע לבעייתיות הרגע, ויודע שגם אם היא הייתה ב"מצוקה" זה לא בהכרח אומר שהיא הייתה מעוניינת ש"יצילו" אותה באופן כזה, ולא יכולתי שלא לתהות, האם במקרה שבו היה מדובר במישהי באמת לא מושכת, מישהי שנראית חיצונית ממש רע הוא היה קופץ לעזרתה באותו אופן, ולחילופין האם בחברה בה אנו חיים במקרה שבו אותה בחורה בלתי מושכת הייתה כועסת עליו, היו מבינים שהכעס שלה במקרה הזה הוא אכן מוצדק כי יש לה את הזכות בכל מקרה לא לרצות ש"יצילו" אותה כך.

ולכן בכל מקרה שמחתי על ההתנצלות שלו, שהגיעה ממקום שמבין שגם אם הוא חושב על טובתה באותה סיטואציה זה לא אומר שיש לו את הזכות לנשק אותה, למרות שהיה מעניין שהיא לקחה את זה למקום של בעצם אתה אומר שלא היית מעוניין לנשק אותי שיש בזה עלבון.

בסוף הפרק השני יש סיטואציה של כמעט יחסי מין כשאחד מבני הזוג שיכור כמעט לחלוטין, והשני נראה הרבה יותר פיכח, באופן כללי הייתי אומרת שזו סיטואציה בעייתית במיוחד בשידור שלה בימים אלה אחרי שערוריית פארק שי הו, ולכן שמחתי על העובדה שבעצם המשפט הדמיוני של ג'י יון, והעובדה שבעקבות הגילוי שהיא מגלה לגבי גילו של דונג הא הם הבהירו את העובדה שהיא עדיין מספיק בשליטה כדי לספק הסכמה מודעת ליחסי מין, או להפסיק אותם, וכך אפשרו לי ליהנות מהסצנה הרבה יותר.

דיון (12)