ארכיון פורומים / סדרות ותוכניות טלוויזיה

קאסל סיום עונה 6: WTF!? (ספוילרים לרוב)

מאת: ענבל
פורסם בתאריך: 08/06/2014

כן, אני חובבת קאסל.
ובעיני הסדרה הצליחה להחזיק לא רע גם אחרי שקאסל ובקט הפכו לזוג חמוד ואוהב.
המקרים מעניינים במידה, ההומור נשמר, הדמויות לא עושות שום דבר שלא מתאים להן, המינון של אלכסיס ירד, והזוגיות לא משתלטת על הסדרה לרוב.
וכשהיא משתלטת, כמו בפרק האחרון של עונה 6, זה דווקא סבבה. בקט, כמה לא מפתיע, נשואה שלא בידיעתה. זה מוביל למרדף אחרי הבעל הסורר, ונסיונות נואשים לגרום לו לחתום על טפסי הגירושין. עוד לא מפתיע - הבעל נעלם, מעורבים בזה פושעים בקנה מידה גדול מן הצפוי, בקט וקאסל יוצאים וידם על העליונה (לא לפני כמה קטעים משעשעים, ובראשם צרחת הבהלה של קאסל, שהצחיקה לא רק את הבעל הסורר, אלא גם אותי), יש איזו שיחה רומנטית על כמה שהאהבה שלהם גדולה מהחיים, החליפה של ראיין קטנה והשמלה של בקט הרוסה. העיקר שבסוף אנחנו מגיעים ליום החתונה עצמה.
ואז, דווקא אז, מחליטים לעשות כאילו קאסל מת? למה? הם חשבו שבלי קליף האנגר אנשים לא יחזרו לעונה 7? מה הקטע?

*ועוד משהו שהרגיז אותי בקטנה: היחס לחשפניות ולמועדני חשפנות. לא יודעת למה, אבל נורא הופתעתי לגלות שקאסל מתמצא במועדוני חשפנות ותוכננו חשפניות למסיבת הרווקים שלו. אז זה הרגיז אותי ברמת ה"לא מתאים לדמות". אבל עוד יותר הרגיז אותי, כי מועדוני חשפנות זה כל כך ניצול של נשים, כל כך רגע לפני (ולפעמים ממש לגמרי) זנות, שהיחס הקליל הזה לנושא מצד קאסל, סדרה שלא נתפסת אצלי כמוזילה נשים, עשתה לי איכסה.

דיון (1)