ארכיון המסך המפוצל > 2009

רזי התעשיה 26/11/09

אורנה בנאי עוברת לרשת, עונה נוספת ליפה והחנון, מייקל לואיס יגלם את מייקל לואיס ועוד חדשות תעשיה

מאת: רז מרקוביץ'
פורסם בתאריך: 26/11/2009

* יושב ראש הכנסת, רובי ריבלין, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעת דיבה נגד חדשות 2 ו"אולפן שישי" בגובה 100 אלף שקל. הסיבה: מערכת התוכנית סירבה לדרישתו לפרסם התנצלות בעקבות פרסום כתבה בנושא נסיעותיו לחו"ל עם רעייתו.

* ועדת הכלכלה של הכנסת קיימה בשבוע שעבר דיון ברפורמה בשוק התקשורת הישראלי. הוועדה אישרה את המעבר משיטת הזיכיונות לרישיונות החל מ-2012. במהלך הדיון העלו חלק מחברי הוועדה את הבקשה להקדמת המעבר, אך לאחר שהובהר כי מבחינה טכנית המהלך יכול להתבצע רק לאחר סגירת השידורים האנלוגיים בארץ - אושר המועד הנבחר.

קשת

* ברשות השנייה טוענים שקשת הפרה את כללי הרשות לפיהם כל זכיין אינו יכול לשדר יותר משלוש שעות ריאליטי בשבוע (כולל הברייקים והפרסומות). שני פרקי "האח הגדול" ששודרו בשבוע שעבר התארכו לכדי ארבע שעות. השעה הנוספת אפשרה לקשת עוד כ-15 דקות פרסום ברייטינג גבוה (30%), שמכניסות לה, על פי הערכה, 2.5 מיליון שקלים בשבוע.

בינתיים ערוץ 20 מצליח למשוך אליו קהל. מנתונים שהגיעו לוואלה ברנז'ה עולה שהערוץ מגיע בפיק לרייטינג מרשים של 4-6%. יהיה מעניין לראות אם המגמה תמשך כאשר תסתיים התקופה בה הערוץ פתוח לכל המנויים.

ואם בענייני "האח הגדול" עסקנינו, אז כדאי שתדעו שבקשת כבר מתחילים לעבוד על העונה הבאה של גרסת ה-VIP. לאחרונה החלו בזכיינית לפנות למועמדים פוטנציאלים ולמדור נודע כי השם הראשון שנכנס לבורסת השמות הוא ברק פרכטר, צלם הפפראצי של מגזין רייטינג.

* נמשך הליהוק לסדרת הדרמה החדשה "חיים אחרים" (מעין "בילי אליוט" דוסית). לעוז זהבי, שלוהק לתפקיד הראשי, מצטרפים עתה יורם חטב ודניאלה עשת ("מדורת השבט"). הצילומים צפויים להתחיל בתחילת השנה.

* קשת החליטה להפיק עונה נוספת לסדרת התעודה "איך להיות מאושר בשישה שיעורים", אך כלל לא בטוח שמיקי רוזנטל ויורם יובל ישובו להנחות. העונה הראשונה של הסדרה שודרה ברצועת הפריים טיים וזכתה לנתונים נאים של 20% רייטינג, נתון מרשים בהחלט (בעיקר בשביל תוכנית שעלות הפקתה נמוכה משמעותית מעלות תוכנית בידור והיא גם נחשבת השקעה בתעודה).

רשת

* בעקבות מצבה הכלכלי של הזכיינית ותהליך הארגון שהיא עוברת עומדים להחליט ברשת על הקפאתה או אפילו על ביטולה של סדרת הריאליטי "המירוץ למיליון". הרייטינג של העונה הראשונה (24%) היה מספק, אך העלות הגבוהה של כל פרק (400,000 דולרים) הופכת את ההפקה ללא כדאית מבחינה כלכלית.

* בשעה טובה התבשרנו השבוע על ליהוק ראשון לדרמה החדשה והמסקרנת "לחזור" – דן שפירא. הסדרה מתחקה אחר סיפורם של חבורת חוזרים בשאלה העוברים לתל אביב ומנסים להתמודד עם כל הפיתויים והאטרקציות של העיר וצפויה לעלות בשנה הבאה.* אחת הידיעות החמות שמעסיקות את הברנז'ה בימים אלה הוא עזיבתה של אורנה בנאי, מהטאלנטים המזוהים ביותר של קשת, לטובת חוזה דומה בחברת רשת המתחרה. על פי הפרסומים בנאי צפויה לקבל סכום של כ800-900 אלף שקל עבור כל אחת מהשנתיים ברחוב הברזל, שם היא תשתף בגרסה החדשה של 'משחק מכור' לצד ליאור שליין ואף תקבל סדרה מתוסרטת בכיכובה.

* ברשת עובדים על תוכנית בשם "ספה אדומה" בהנחייתו גיא לואל, שאמורה לפתור לכם את הדאגות הכלכליות. במסגרת התוכנית, שמזכירה את 'משפחה חורגת' ייפגש לואל עם אנשים עם בעיות כלכליות ובעזרת צוות יועצים כלכליים הוא ינסה לסייע להם לצאת מהמצב אליו נקלעו.

* תוכנית הבישול החדשה של אורנה פיטוסי תעלה בשבועות הקרובים ברשת. מדובר בתוכנית יומית בה תארח פיטוסי שפים שונים שילמדו אותה ואת הצופים בבית לבשל מנות קלות להכנה. אתר ice פרסם השבוע תחקיר ובו נטען שהפקת התוכנית כבר פנתה ליחצנים ולחברות מתחום המזון והציעה להם לקנות אייטמים בתוכנית תמורת סכומים לא קטנים. הרשות השנייה ודאי תבדוק את העניין.

* והנה עוד סממן למצבה הכלכלי של הזכיינית: ברשת בודקים אפשרות לשיתוף פעולה עם HOT לשידור של מהדורת החדשות שתחליף בפברואר את גיא פינס. לאחרונה נבדקת האופציה לשדר את התוכנית כרצועה לילית במסגרת ימי השידור החדשים של רשת (א'-ג') שהיא תקבל בינואר.

ערוץ 10

 * בערוץ 10 ובחברת ההפקות "אבוט-רייף-המאירי" התחילו לעבוד על גמר העונה השלישית של "הישרדות". למרות מצב הערוץ הם החליטו להשקיע בתוכנית ולחזור להיכל נוקיה, שם התקיים גמר העונה הראשונה. בגמר ישתתפו כל המתמודדים, בנוסף ל-5,000 צופים נלהבים של התוכנית. במהלך התוכנית, שתתקיים ב-30 בדצמבר, תתכנס מועצת שבט אחרונה וגורלית, בה יצביע חבר המושבעים ויקבע את זהותו של השורד האחרון, שיזכה בפרס בשווי מיליון שקל. בהפקה בודקים אופציה לפתוח גם השנה את ההצבעה לקהל.

בימים אלה אושרה רשמית הפקתה של עונה שנייה לסדרת הריאליטי "היפה והחנון" (גם של "אבוט-רייף-המאירי"). העונה הראשונה של הסדרה הסתיימה כבר כמעט לפני שנה אך בעקבות המצב הכלכלי הערוץ הקפיא את העבודות על העונה השנייה. העונה החדשה צפויה לעלות כבר בקיץ הקרוב.

 * ואם זו לא מספיק עבודה, רייף מצלמים בימים אלה את  'הרווק'. צילומי הריאליטי הגרנדיוזי החלו לפני כשבועיים ובאתר מאקו פרסמו תמונות ראשונות מן הצילומים שנערכו בעיר העתיקה בירושלים:HOT

* סדרת הדרמה היומית החדשה 'עצפור' שרק סיימה לאחרונה צילומיה, כבר קיבלה הזמנה לעונה שנייה. הדרמה, המביאה את סיפורה של קבוצת נערי רחוב בירושלים, תעלה במהלך מרץ בערוץ HOT3.
 
* מייקל לואיס עובד עם ערוץ ביפ על סדרה קומית בה הוא יגלם את עצמו. הסדרה תהיה מבוססת על הביוגרפיה של האיש והקוביות, ותאופיין כסדרה קומית שתגולל את סיפורו של לואיס, כוכב נופל שנותר ללא עבודה וללא מעריצות, לאחר התמוטטות הקריירה. פיילוט הסדרה צפוי להצטלם בינואר.

* תוכנית החתונות של דנה מודן ורועי לוי במסגרתה הם מלווים את הזוגות עד ליום המאושר של חייהם, צפויה לעלות נכון לרגע זה ב-27.12 בערוץ HOT3. התוכנית תשודר בימי א'-ד' בשעה 21:30 ובימי חמישי תשודר תוכנית סיכום השבוע.

Yes

* ב yes עובדים על דוקו-ריאליטי חדש שיעסוק בבני הנוער. הסדרה, שכנראה תקרא "17" תתעד את בני הנוער הגרים בפריפריה, כאשר לכל אחד מהם סיפור חיים יוצא דופן. את הסדרה תפיק MYTV שאחראים בין היתר ל"פעם בחיים" ו"רנד בנד".

* השחקן והדוגמן אנחל בונני לוהק לתפקיד הראשי בסדרה החדשה "15 דקות", ויחד איתו לוהקו גם סמי הורי ונתן נתנזון. "15 דקות" היא דרמה מוסיקלית יומית בת 85 פרקים, עליה אחראים רובי דואניס ואריק שגב. הצילומים יחלו בקרוב.

ערוץ 1

* זוכרים שסיפרנו לכם לאחרונה על סדרת דרמה חדשה בשם 'זוהר' שמיועדת לשידור בכבלים? אז מסתבר שכעת 'מדיה טי.וי', החברה המפיקה, מנהלת מו"מ לשידורה בערוץ הראשון. כזכור, הסדרה מביאה את על זוג חוקרים שמנסים לקשור בין מספר מקרי רצח. עם הזמן מבינים החוקרים כי נשאבו לפרשייה מיסטית בה מעורבים אנשי כת קבליסטית מסתורית.תגובות,הצעות וסקופים מעניינים אתם מוזמנים לשלוח למייל: dht160@gmail.com


תגובות (14)