ארכיון המסך המפוצל > 2009

רזי התעשיה 9/12/09

דן שפירא מדוכא, חדשות רעות לעוזי וייל, מכבי תל אביב לכולם, yes רוכשת ועוד חדשות תעשיה

מאת: רז מרקוביץ'
פורסם בתאריך: 09/12/2009


* הרשות השניה פרסמה כי במהלך שנת 2009 נקנסו חברות הכבלים והלוויין בסכום של 90,000 ₪ לפחות כל אחת ובסכום כולל של 810,000 ₪. ארבעה קנסות הוטלו על yes ו-HOT בעקבות שילוב של תוכן שווקי ושידור יתר של חסויות בזמן שידורי ספורט. ערוץ 9 נקנס בשל שילוב תוכן שיווקי בתוכנית "יום חדש".

* הרשות השניה לא אישרה את לוחות השידורים של "קשת" ו"רשת" לשנת 2010 בשל חוסרים בתחום ההשקעה בסוגה העלית. בנוסף, בלוחות השידורים חסרות תכניות תרבות והתייחסות מספקת לחגי ומועדי ישראל. ובכל זאת, סביר כי הלוחות יאושרו בקרוב - החוסרים מינוריים יחסית ויתוקנו בקלות.

* מועצת הכבלים והלוויין החליטה כי משחקי מכבי ת"א בכדורסל ישודרו בחינם לכלל המנויים. המשחקים, המשודרים העונה בערוץ ספורט 5+, היו זמינים לכלל המנויים רק כאשר שיחקה מכבי ת"א בהיכל נוקיה. מעתה הערוץ יפתח גם למשחקי החוץ של הקבוצה.


כן, כן, פתוח לכולם. גם שחורים, גם מוקה.

* פסטיבל הטלוויזיה של ראש פינה - החוגג השנה יום הולדת 10 - יפתח ב-10 בדצמבר ויכלול לראשונה תחרות פורמטים מקורית. התחרות, הנערכת ביוזמת אולפני הרצליה, תחל בסדנת פורמטים ותסתיים בבחירת המנצח, אשר יזכה לפיתוח הפורמט במימון האולפנים למשך שלושה חודשים.

* מנתונים שפורסמו בעיתון "גלובס" עולה כי בשנה 2008 הגיש הציבור 2,925 תלונות נגד תוכניות טלוויזיה, עלייה של 42% לעומת שנת 2007. 430 תלונות הוגשו נגד "רשת", כפול מהתלונות נגד "קשת".

קשת

* עיתון "כלכליסט" עדכן לא מזמן שערוץ 20 (ערוץ "האח הגדול") הגיע ל-200,000 מנויים. אז קבלו עידכון: ממידע שהגיע למערכת המדור עולה שהמספר כבר חצה את ה-260,000!

* נמשך הליהוק לסדרת הדרמה "חיים אחרים" (בילי אליוט עם ציציות): יובל שרף ("איים אבודים") תגלם את חברתו הטובה של עוז זהבי. לצידם לוהקו גם מיכאלה עשת ויורם חטב.

* הדר לוי, איתי שגב וגיל קופטש הצטלמו לפיילוט של תוכנית הומוריסטית חדשה ב"ביפ". הבעיה: הדר לוי וגיל קופטש משתתפים בתוכנית (המדשדשת) "הספסל האחורי" של "רשת". בימים הקרובים תתקבל החלטה האם התוכנית תעבור את שלב הפיילוט ויהיה מעניין לראות מה יקרה.

ערוץ 10

* למרות הירידה ברייטינג, ערוץ 10 ורייף-אבוט-המאירי עובדים על העונה רביעית של "הישרדות" ואפילו סיכמו על עונה חמישית. העונה הרביעית תהיה שילוב של עונת כוכבים בה יתמודדו כוכבי העונות הקודמות מול שבט מתמודדים חדשים (כמו עונה 16 של הגרסה האמריקאית). בין השורדים במיל' שכבר הביעו ענין לחזור לתוכנית: אלכס, איגור, נטע לי זלצמן. מירית, נועם טור ודן מנו עדיין לא השיבו לפנייה. נעמה קסרי סירבה.

* את הישרדות, שתסתיים בסוף דצמבר, תחליף ריאליטי אחרת – "הרווק". בימים אלה הוצב בגשר ההלכה שלט פרסומת ענק עם תמונתו של הרווק הישראלי והשורד במיל' - גיא גיאור.

* בערוץ מתחילים גם להפשיר לאט לאט הפקות המקור: לסדרת הדרמה הקומית "הבעיות שלי עם נשים" לוהק דן שפירא, שיגלם בחור כבן 35 שמגלה שכל חבריו נשואים, מה שמוביל לדיכאון ולטיפול פסיכולוגי (אצל חנה לסלואו). יובל סמו יגלם את חברו הטוב ביותר. הצילומים אמורים להתחיל בקרוב.

רשת

* הזכיינית שוקלת לבצע שינויים רבים בעונה הבאה של "שבוע סוף". רותם אבוהב, עידן אלתרמן ודביר בנדק כנראה ישוחררו לטובת פרויקטים אחרים, כאשר אודישנים למשתתפים חדשים ואנונימיים נערכים בימים אלה. כן נבחנת גם האפשרות להחליף ולחזק את צוות התסריטאים. אורנה בנאי חתמה לאחרונה חוזה טלנט בזכיינית וצפויה כנראה להגיח למספר הופעות אורח בתוכנית.

* עדכון ראשון: תוכנית המערכונים של עוזי וייל לא תגיע למסך. התוכנית - מעין קונספט אינטרנטי מיוחד בו בכל פרק מוקשת מילת נושא במנוע חיפוש סרטים דמוי-יוטיוב ואז מתקבלת רשימת קטעי וידאו (מערכונים) בנושא – לא עברה את שלב הפיילוט ואישור הזכיין.

HOT

* ב-20.12 תחל העונה השלישית (וכנראה אחרונה) של להיט הילדים –"'האי". לשחקנים הקבועים מצטרפים השנה שחקנים חדשים, בניהם: מאי הרשקוביץ', רוני הדר, גל לב, הנרי דוד, איתמר צור, ליאור רז.

yes

* ערוץ הולמרק יסיים את שידוריו בישראלי ב-28 בדצמבר. חברת יוניברסל, בעלת הערוץ, הודיעה שהיא בוחנת את האופציה להכנס לתחום התקשורת בישראל עם ערוץ אחר כאשר ישתנו תנאי השוק (ויתאפשר לה לשלב פרסומות בתכניה).

* דפנה דקל לוהקה ל"בלו נטלי" דרמת הפשע בכיכובו של צביקה הדר. היא תגלם את אישתו.

* עדכון רכש: Hung מבית HBO ו-modern Family של רשת ABC יעלו במהלך 2010 בערוצי הלווין.

* ב-20.12 תעלה עונה החדשה של "דאוס", בתגבור מספר שחקנים חדשים ובניהם: גאיה טראוב, זמרת הפופ אמילי קרפל, זוהר שטראוס, לימור גולדשטיין, אלון נוימן ושרון אלכסנדר. באותו היום תעלה גם "בין השורות", סדרת הדרמה היומית הראשונה המיועדת לקבל הרוסי.

* החברה העלתה בימים אלה טיזר לעונת החורף הקרובה ולשלל הפקות המקור הצפויות לעלות ממש עוד מעט:תגובות,הצעות וסקופים מעניינים אתם מוזמנים לשלוח למייל: dht160@gmail.com


תגובות (10)