ארכיון המסך המפוצל > 2010

התנגשות הטיטאנים

Heroes vs Villains: העונה העשרים של הישרדות ארה\"ב מזמנת את גיבורי ונבלי התוכנית לקרב אחד ענק. איך זה יגמר?

מאת: okok4
פורסם בתאריך: 02/02/2010

חלקה השני של הכתבה מכיל ספוילרים, אזהרה בהמשך.


ראשית, הקדימון:


התקנה הראשונה בתקנון "הישרדות" קצרה ופשוטה: למשתתפים במשחק אסור לדון בחלוקת הפרס ביניהם. נכון, המשחק הוא קולקטיבי, אבל הזוכה הוא אינדיבידואל. החוק הזה רלוונטי כמובן לזמן הצילומים בלבד; מרגע שהסתיימה העונה קורה ההפך: הזוכה דווקא מחויב לחלוק את הפרס – עם רשויות המס. ריצ'ארד האץ', זוכה העונה הראשונה, העדיף לשמור את מיליון הדולרים לעצמו. על החלטתו הפרטיזנית נידון האץ' בשנת 2006 לארבע וקצת שנים בכלא. בקיץ 2009 הרימו ברשת CBS טלפון להאץ'. הם רצו להזמינו להשתתף בעונה נוספת, חגיגית במיוחד. דא עקא, האץ' עודו בכלא, משלם את מחיר הפרס ההוא משנת 2000.  אלאניס יכולה לכתוב על זה שיר.

אז מה קרה שהפקת התוכנית נזכרה בו פתאום? עונת אולסטאר נוספת. בניגוד לעונת הסתם-אולסטאר הקודמת (עונה 8, מ-2004) הפעם יש גם תמה מרכזית: גיבורים נגד נבלים. לאורך העשור תיבלה ההפקה את המשחק בתמות רעיוניות שונות ומשונות: גברים מול נשים (עונה 9), זקנים מול צעירים (עונה 12), שחורים מול לבנים מול היספאנים מול אסיאתיים מול לבנים (עונה 13), מעריצים מול פייבוריטים (עונה 16) ומטומטמים מול ראסל (עונה 19). כשאנשי ההפקה ישבו לטכס תמה לעונה מספר 20, הם מצאו שהמתחרים הפופולאריים ביותר לאורך העונות היו אלו שהתחלקו דיכוטומית לשני מחנות: מחנה הרעים ומחנה הטובים. הרעים אם אלה שתיחמנו וזממו מזימות, ואילו הטובים הם אלה שעשו פחות או יותר אותו הדבר, אבל השכילו לעטות ארשת צדיקים בזמן שהשיט דובק במישהו אחר.מבואסים קמעה על כך שהאץ', מלך הנבלים לא ילוהק לעונה, פנתה ההפקה להמשך מלאכת הליהוק. לא משימה קשה במיוחד: משחק המבוסס על הפרות אמון, מניפולציה, שקרים, תמרונים ותקיעת סכינים הוא צלחת פטרי לנבלים; צריך רק לחזור ל-19 העונות שעברו ולשלוף אותם משם עם מלקחיים.

19 עונות, הא? יפה יפה. עשור שלם עבר ורשת CBS לא מוותרת על התוכנית. ומדוע שתוותר? בשנות ה-90 נחשבה CBS לרשת מספר אחת – של הקשישים. קומיקאים אהבו לירות חצים שנונים לעבר הרשת והאפיל הגריאטרי דבק בה וסירב להתנדף. ואז הגיעה "הישרדות" (טוב נו, ועוד כמה תוכניות, אבל לא לשמן התכנסנו). העונה הראשונה שובצה בעונת קיץ 2000, בערבי רביעי. כשהצליחה בצורה פנומנאלית היא הועברה אחר כבוד לעונת הסתיו ולמשבצת היוקרתית: חמישי ב-20:00. מרגע שהשאריות של NBC מהניינטיז התנדפו מלוח השידורים של יום חמישי, העפילה "הישרדות" לפסגות הרייטינג של יום זה, מקפיצה גם את אחוזי הצפייה של הסדרות המתוסרטות ששובצו אחריה. עונת סמואה (19), שהסתיימה בדצמבר, ניצחה במשבצת השידור שלה את כל המתמודדות מולה, הן במספר הצופים הכללי והן בנתון החשוב באמת: גילאי 18-49.

ויש לה את כל הסיבות לנצח: הפורמט המהודק מספק לפריים טיים האמריקאי את מה שהוא אוהב: דמיות טובות להזדהוּת, דמויות רעות לתיעוב, אתגרים עתירי אקשן וכן, גם בחורות יפות בביקיני. זה תמיד עובד. ויש סיבה נוספת, חשובה לא פחות: ב-CBS השכילו לשמור על ליבת הפורמט מכל משמר. נכון, לאורך העשור הוכנסו חידושים ושינויים, כמו האי הגלות, אלילים מוכמנים, שבטים מתקמבקים וכו', אבל אלה רק עניינים קוסמטיים. שלד המשחק נותר איתן. צופה שנפל לקומה בסוף העונה הראשונה ויתעורר ב-11 בפברואר 2010, יוכל לצפות בעונה ה-20 מבלי להזדקק לספר ההפעלה. אפילו ג'ף נראה פחות או יותר אותו הדבר. בשבוע שעבר, אגב, הודיעה CBS רשמית על הזמנת שתי עונות נוספות.

עונה 20 צולמה גב לגב עם עונה 19 וההפקה נשארה באותו לוקיישן, סמואה. עד כה נהגה ההפקה לקחת מרווח של ארבעה חודשים בין צילומי העונות האי-זוגיות לזוגיות. הפעם המתינו רק ארבעה שבועות.  תשעה עשר מתמודדים נשלחו לסמואה, אליהם הצטרף ראסל הישר מעונה 19. שימו לב: מכאן והלאה ספוילרים לכל העונות ששודרו עד כה, כולל 19.

הטוביםטום, קולבי, ג'יימס

טום ווסטמן
רזומה: זוכה עונה 10 (פלאו).
טום אומר: "אני מקווה שלא שימו עליי מטרה ויגידו 'הוא כבר זכה, בואו נפטר ממנו'. אני מקווה שהם יגידו 'הוא זכה, בחיים לא יתנו לו את הכסף שוב, הוא לא איום, בואו ניקח אותו לסוף'. אנסה לשכנע אותם שזה חכם לשבת בגמר ליד אחד שכבר זכה.
ג'ף אומר: "ככל הנראה הזוכה הגדול ביותר שהיה לנו. כולם אהבו אותו".
פוטנציאל: קשה לדעת. כזוכה במיל' יהיה לו קשה, וגם קשה להבליט את היכולות האתלטיות שלך כשכולם מסביב אתלטיים לא פחות. יכול לעוף ראשון ובאותה מידה יכול לזכות שוב.

קולבי דונלדסון
רזומה: גמר עונה 2 (אוסטרליה); הועף חמישי בעונה 8 (אולסטאר)
קולבי אומר: "אני עדיין מעריץ גדול של התוכנית, יש כל כך הרבה אנשים שאני רוצה ללחוץ את ידם ולהגיד להם כמה אני מעריך את המשחק שלהם. הייתי בעסק הזה פעמיים, אני יודע כמה זה קשה. יש לי אסטרטגיה אחת: לעשות כיף ולהישאר חיובי; הרי אף אחד לא רוצה להיות ליד אנשים שלא עושים כיף".
ג'ף אומר: "יש לו משהו להוכיח. הוא חזר לעונת האולסטאר ולא הצליח. היה הרבה הייפ מסביבו והוא לא עשה הרבה. 9 שנים אחרי והוא בכושר טוב יותר משהוא היה בפעם הראשונה".
פוטנציאל: ברית עם ג'יי.טי שלא תגיע רחוק. 

ג'יימס קלמנט
רזומה: מושבעים בעונות 15 (סין) ומיקרונזיה (16), ממנה פונה עקב פציעה; זכה בתואר אהוב הקהל בשתי העונות וקיבל 100,000 דולר בכל פעם.
ג'יימס אומר: "אני אוהב את הישרדות ואת האתגרים. אשאיר את זה פשוט, אותיר לבנות לעשות את כל המשחק החברתי, כי אני אומר את האמת כששואלים אותי שאלה. עד היום היתה לי את העריכה הכי טובה, הם גרמו לי להראות כמו מלאך. אני אוהב להשיג את מטרותיי, מה שלא הצלחתי בפעמיים הקודמות. הפעם אעשה כל מה שצריך בשביל להגיע לסוף".
ג'ף אומר: "ענק שקט. הודח עם שני אלילי חסינות בכיס. אני לא בטוח ברצון שלו לזכות. אני חושב שהוא כבר למד שהמשחק הזה הוא לא על האתגרים, אלה על הדיבורים".
פוטנציאל: הוא שם כי הם היו צרכים גבר שחור ושרירי. יעזור לשבט שלו באתגרים עד האיחוד ואז יבעט החוצה.


רופרט, ג'יי.טי וקנדיס

רופרט בנוהאם
רזומה: מושבעים בעונה 7 (איי הפנינה) ובעונה 8 (אולסטאר, עליה קיבל מיליון דולר כפרס חביב הקהל); וגם חלטורה בגרסה הישראלית.
רופרט אומר: "לא ממש הבנתי את המשחק אז. חשבתי שהזוכה הוא השורד ולא מי שתוקע סכינים. כמה מהנשים העונה הן מהקשוחות שהיו בתוכנית. אני מקווה שסנדרה, שהגנה עליי בעונה 7, תחבור אליי לברית. מה שאני רוצה להוכיח לעצמי זה שאני עדיין מסוגל לעשות את זה".
ג'ף אומר: "כנראה המתמודד הפופולארי ביותר. רופרט אותו הדבר. קצת זקן יותר. ילדים עדיין אוהבים את הפיראט המזוקן צד דגים וצועק אהההה".
פוטנציאל: קלוש. לא קל לתפוס דגים בסמואה וזה פחות או יותר מה שהוא יודע לעשות.

ג'ימס "ג'יי.טי." תומאס
רזומה: זוכה העונה ה-18 (טוקנטינס); קיבל גם את תואר אהוב הקהל ו-100,000 דולרים.
ג'יי.טי אומר: "סרי תהיה האיום הכי גדול שלי. אני רואה את עצמי מתחבר עם טום וג'יימס.
אני יודע שלהיכנס לתוכנית הזאת כבן זוג של שוגר לא ממש יעזור לי, אז רק נשאר חברים. אמנדה וג'יימס מגניבים, אבל צריך להיזהר מברית של אמנדה, ג'יימס ופרווטי. אנסה להיות האיש הנחמד ולזרום כמו בפעם הקודמת, עד לרגע בו אראה שזה כבר לא עובד, ואז כל מה שצריך.
ג'ף אומר: "יכול להתחרות על תואר 'הזוכה האהוב ביותר' עם טום. שיחק כמו טום. משחק חברתי, אתלטי, עם בריתות טובות. היה לו את סטיבן עד הסוף הוא לקח את המשחק ברגע הנכון".
פוטנציאל: בלי סטיבן בסביבה יהיה לו קשה מאוד (למה לא בעצם הביאו את סטיבן?). סביר שיעוף עוד לפני האיחוד.

קנדיס וודקוק
רזומה: מושבעים בעונה 13 (איי קוק) ויחס עוין לג'ונתן האליל.
קנדיס אומרת: "הפעם אדאג שתהיה לי מערכת יחסים עם כולם, ולא רק עם האנשים בברית שלי. אני מניחה שאנשים תוהים מה אני עושה בעונה, כי אני סיימתי שמינית, כנראה האחרונה פה מכולם. רובם ודאי כלל לא יודעים מי אני. וזה טוב בשבילי".
ג'ף אומר: "בעונה שלה היא אמרה אני שייכת לשבט ההוא, איתו אני רוצה לנצח, לו אני נאמנה, הם צרכים אותי. אנחנו רואים את הנאמנות זאת כהרואיות".
פוטנציאל: אם תכנס לברית נשים עם אמנדה, שוגר ושאר הבנות יכולה בהחלט להגיע לאיחוד. הפעם היא השאירה ארוס בארה"ב, כך שרומן כפי שהיה לה עם אדם באיי קוק כבר לא יהיה לנו פה.


סטפני, שוגר וסירי

סטפני להגרוסה
רזומה: מושבעים בעונה 10 (פלאו); שבה עם בובי ג'ון לעונה 11 (גוואטמלה) והגיעה עד הגמר.
סטפני אומרת: "לא צפיתי בתוכנית בשנים האחרונות. יש שלושה אנשים שאין לי בכלל מושג מי הם. בפעם הקודמת לא הסברתי את עצמי כמו שצריך למושבעים. הפעם אם אגיע לגמר אפנה אישית לכל מתמודד ואסביר את עצמי. זו עונת אולסטאר, כולם מכירים את המשחק, כולם יודעים שהולכים לדפוק אחד את השני. אתה חייב".
ג'ף אומר: "בעונה הראשונה שלה בפלאו היא הייתה אחת מהנשים ההרואיות ביותר ששיחקו. היא נשארה לבד, האדם האחרון בשבט שלה, התאחדה עם השבט היריב ועדיין הצליחה להמשיך".
פוטנציאל: תסתדר עם רופרט, תריב עם כל השאר, אבל תגיע לאיחוד.

ג'סיקה "שוגר" קיפר
רזומה: גמר עונה 17 (גאבון); בנות גילמור.
שוגר אומרת
: "היה לי מאוד כיף בפעם הקודמת. אני לא יודעת עד כמה זה סוד שיש לי מערכת יחסים עם ג'י.טי, כי אנשים מדברים, אבל חוץ ממנו יש לי עוד בריתות סודיות. ופרוורטי בטח תרצה אותי מתה".
ג'ף אומר: "בחירה מעניינת לגיבור. היא נתנה לנו מימד נוסף. במשחק שלה יש מוטו: אני רוצה שאנשים טובים ינצחו. היא עשה הרבה בשביל להעיף אנשים רעים וחזרה לעשות את זה שוב".
פוטנציאל: מסתבר שהיא היתה סוג של חברה של ג'יי.טי בשבועות שלפני תחילת הצילומים. האם זה יעזור לה? לא נראה לי. סיכוי יותר מסביר לעוף ראשונה.

סירי פילדס
רזומה: מושבעים בעונה 12 (פנמה) ו-16 (מיקרונזיה); זכתה בתואר אהובת הקהל וקיבלה מכונית.
סירי אומרת: "זו תחרות קשה, טום, בוסטון רוב, סטפני, השחקנים החזקים. אני מקווה שאנשים יראו אותם כמטרות, כמו שאני רואה. אני נחשבת לשחקנית שרצה מתחת לראדר, אהובה, אסטרטגית. אני רוצה להגיד שאהיה אגרסיבית, אבל אני צריכה לחוש את כולם ואת הדינאמיקה קודם. אני מקווה שהבן שלי יראה אותי כאמא שאף פעם לא מוותרת".
ג'ף אומר: "האישה שקמה מהכורסא ושיחקה 'הישרדות'. עכשיו היא חזרה בפעם השלישית והיא אחרת. היא בטוחה, יודעת שהיא יכולה לעשות הכל. אם תשרוד את החמישה-שישה פרקים היא תהיה איום לניצחון".
פוטנציאל: אחרי עונה 16 כולם יודעים בדיוק כמה היא שחקנית חברתית מצוינת. יהיה מעניין מאוד לראות לאן היא תנווט את יחסיה עם אמנדה, לאחר שהאחרונה בחרה לקחת איתה את פארווטי לגמר מיקרונזיה. מועמדת הגיונית בהחלט לניצחון.


אמנדה

אמנדה קימל
רזומה: גמר עונה 15 (סין) וגמר עונה 16 (מיקרונזיה).
אמנדה אומרת: "לא חשבתי שאשחק שוב בפעם השלישית, ועוד עם אנשים שאני מעריצה כמו רוב ורופרט. הג'ונגלים וחוסר האוכל לא מפריעים לי יותר, עברתי את השלב הזה. אני נחושה לזכות בעונה. לא אתפשר, אשחק יותר אגרסיבי. לא יכולתי ללמוד טעויות מהגמר של סין מכיוון שבזמן צילומי העונה במיקרונזיה לא ידעתי אם זכיתי בסין או לא. אבל עכשיו אני יודעת: לא הייתי אגרסיבית מספיק. התנצלתי על המשחק. אני צרכיה לתמוך במשחק שלי, לעמוד על שלי ועל מה שעשיתי".
ג'ף אומר: "הגיע לגמר פעמיים. בעייתית מאוד בטיעון הסופי. היא צריכה לשוב וצפות במועצת השבט האחרונה ולהסיק מסקנות".
פוטנציאל: כמו שציינתי, היא תרוץ מיד לסירי; השאלה היא האם סירי בכלל תרצה להתעסק איתה שוב? ועדיין, יכולה להגיע שוב לגמר בלי בעיות. לנצח – זה כבר סיפור אחר.

מה חושב ג'ף על הליהוק? "הייתי נרגש לראות 90 אחוז ממי שחזרו. מעניין אותי לראות את היחסים בין קבוצת אנשים שאמרו להם 'אתם הגיבורים!' לקבוצה אחרת שאמרו להם 'אתם הנבלים!'. אחת השאלות הגדולות בעונה הזאת היא האם אתה יכול לשנות את המוניטין? האם גיבור יכול להפוך לנבל ונבל לגיבור?". 

***

משדלפה רשימת המתמודדים (והתבררה כמדויקת בהמשך) עלו טענות שונות בנוגע לבחירה, גם לעצם שריריותה (קנדיס?) וגם לעצם העובדה שעורכי התוכנית הם למעשה אלה שקובעים מי יצא מלאך ומי יצא שטן. והיו גם שטענו שהרשימה שוביניסטית-משהו: אישה שמרימה את הקול (ג'רי) או מפלרטטת עם גברים (פארווטי) מתויגת בתוכנית ככלבה מניפולטיבית, בעוד גבר עם תכונות זהות היה נחשב לרומנטיקן אסרטיבי.  

הרעים


קורטני, סנדרה ופארווטי

קורטני ייטס
רזומה: גמר עונה 15 (סין).
קורטני אומרת: "רציתי לעשות זאת שוב, אך לא מייד אחרי סין. עכשיו עברו כמה שנים ואני מוכנה לשחק שוב, הפעם עם גישה טובה יותר. בעונה הקודמת היא מבועתת רוב הזמן. עכשיו אני רוצה לשחק עם יותר חוש הומור. אני חושבת שזה יהיה כיף לפגוש את אמנדה וג'יימס שוב".
ג'ף אומר: "היא נבל חכם. יודעת שהיא לא הכי חזרה אבל יודעת איך לשחק את המשחק ולפלס את הדרך".
פוטנציאל: בלי טוד היא אבודה. חלשה פיזית ושכלית. תעוף עוד קודם לג'רי.

סנדרה דיאז-טוויין
רזומה: זוכת עונה 7 (איי הפנינה); דחתה הצעה להשתתף באולסטאר הקודם ("הייתי מותשת").
סנדרה אומרת: "באינטרנט היה כתוב 'גיבורים מול נבלים', חלק יכולים להיות גם וגם אז איך יודעים מי טוב ומי רע? אני לא יודע עם מי אהיה ובאיזה שבט, כך שאני לא יכולה לתכנן כלום. אמתין לראות מי מחפש נקמה ומי נגד מי, ואז אפעל. כל עוד אשמור על עצמי ברוב, וזה משהו שאני תמיד עושה, אהיה בסדר".
ג'ף אומר: "הנבל השקט. זרקה דגים והפלילה את כריסטה. ככה היא נצחה. המנטרה שלה היתה 'כל עוד זו לא אני'".
פוטנציאל: ברית אפשרית עם ראסל, טייסון, קואוץ' ורנדי. בהחלט יכולה להפתיע. 

פארווטי שאלו
רזומה: מושבעים עונה 13 (איי קוק) וזוכת עונה 16 (מיקרונזיה).
פארווטי אומרת: "הבנות העונה קשוחות. הן מתחרות אמיתיות, לא ממש דמויות גדולות. קנדיס היתה מתחרה קשוחה, וגם ג'רי. טוב היא גם דמות. אבל הגברים – הם דמויות. האסטרטגיה שלי היא לשחק עם חלקי התצרף שיש לי ולגרום לו לעבוד בשבילי. בגלל שהמתח יהיה מאוד גבוה, לכולם יש אישיות חזקה, אני חושבת שאשתדל להיות חיובית וחברותית. אני אצור קשר עם כל אחד שם, לא משנה אם אני חושבת שהוא איום או לא. אתן לכולם את הקרדיט הראוי".
ג'ף אומר:  "הִנדסה את אחת הבריתות הכי טובות אי פעם. המנהיגה של הקבוצה. יכולה לזכות שוב, ללא ספק". 
פוטנציאל: מטרה מהלכת. היא לא תסולק בשלבים הראשונים כי השבט שלה צריך נשים אתלטיות, אבל מעבר לכך זה כבר מסוכן בשביל הסובבים אותה.


דניאל, ג'רי ורנדי

דניאל דילורנזו
רזומה: גמר עונה 12 (פנמה).
דניאל אומרת: "יש שלושה אלמנטים במשחק: הפיזי, המנטאלי וחברתי. ואני הייתי חלשה בחברתי. כרתי בריתות עם אנשים שלא הכרתי. הפעם זה קל יותר כי ראיתי את רובם משחקים. אני יודעת עם מי אסתדר ועם מי לא, מי יציב ומי לא. אני צריכה למצוא את אדם בודד מהקבוצה איתו אני מתחברת ואדבוק בו. אני מקווה שבוסטון רוב יהיה בברית שלי".
ג'ף אומר: טובה בבריתות עם האנשים הנכונים ואז זזה מהדרך. יכולה להחזיק במשחק.
פוטנציאל: הבאה בתור אחרי קורטני וג'רי.

ג'רי מנת'י
רזומה: עפה שמינית בעונה 2 (אוסטרליה), עפה שביעית בעונה 8 (האולסטאר).
ג'רי אומרת: "למה קולבי חוזר? הוא תמיד נחמד מול הפנים שלי אבל מאחורי הגב אומר דברים נוראיים. בעונות שלי לא בגדתי בברית שלי אבל גם לא ניצחתי. הבנתי שצריך לשבור בריתות וליצור חדשות. הפעם לא אשאר נאמנה, אעשה מה שצריך. אני פה בשביל לנצח. אני נכנסת למשחק במצב רוח לוחמני. הג'רי הישנה חזרה אבל הפעם אני עם חוכמה וניסיון".
ג'ף אומר: "הפאם פאטל האולטימטיבית. 9 שנים לאחר עונת האולסטאר והיא נראת אותו הדבר כמו אז. למרות שהיא בשבט של הרעים היא רוצה לשחק בצורה הרואית".
פוטנציאל: אין. היו צרכים להביא את היידי במקומה.

רנדי ביילי
רזומה: מושבעים עונה 17 (גאבון). 
רנדי אומר: "אני יודע שיש קונפליקטים בין מתמודדים שמקורם בעונה 2 (אוסטרליה). אני לא רוצה להגיד 'רנדי' ו'מתחת לראדר' באותו משפט, אבל זה יכול לתת לי כרטיס לטווח הארוך, עד המושבים. ברור ששוגר תהיה נגדי, אבל לא אכפת לי, היא יותר חכמה מהקרדיט שנתתי לה. בכל מקרה לא אתחשב במה שקרה בגבון נגד שוגר. לא חשבתי שאנצח בגבון, מקסימום שאגיע למושבעים. עכשיו אני יודע שאני יכול לזכות".
ג'ף אומר: "אף אחד לא בא לבקר אותו בביקור. הוא אחד מהשנואים ביותר. רשע ואוהב להיות רשע. רנדי שמח שאף אחד לא אוהב אותו כי הוא לא אוהב אף אחד".
פוטנציאל: יריב עם הבנות. יגיע בקושי רב לאיחוד.


טייסון, בוסטון רוב וקואוץ'

טייסון אפוסטול
רזומה: מושבעים עונה 18 (טוקנטינס).
טייסון אומר: "אף אחד לא יכול להביס אותי במשהו שקשור בכישרון. אולי מישהו יצליח להניף משקל יותר גבוהה אבל בכל השאר אני לוקח. אני איום פיזי אבל אני גם מקסים. אני חושב שסרי תהיה ברית טובה, רק כי אנחנו נהיה 'הזוג המוזר'. אם מסתכלים על רוב המשתתפים העונה, אני אומר שלפחות 90 אחוז מהם על גבול הפסיכוטיות. בלי מזון בלי שינה - זו תהיה טלוויזיה טובה. ואני חושב שאני יכול להחזיק יותר זמן מרובם". 
ג'ף אומר: "טייסון נבל מעניין - הוא מורמוני. הוא נתעב וזה לא משחק, הוא באמת לא אהב אנשים בשבט שלו"
פוטנציאל: יעליב את כולם עד הגמר.

רוב "בוסטון רוב" מאריאנו
רזומה: עף שביעי בעונה 3 (מרקיז), הגיע לגמר בעונת האולסטאר (8); הציע נישואין לזוכה, אמבר, דקות לאחר שזו לקחה את המיליון.
בוסטון רוב אומר: "עשיתי את 'הישרדות' פעמיים, את 'המירוץ למיליון' פעמיים. התחתנתי עם אמבר ונולדה לנו תינוקת. כשהתקשרו אליי ושאלו אותי אם אני רוצה לעשות זאת שוב התגובה הראשונה שלי היתה 'אוי זה יהיה כיף'. אח"כ חשבתי על זה – תהיה לי תינוקת בת חודש. אמבר אמרה לי 'איך אתה יכול שלא ללכת? כל מה שיש לנו בחיים זה בזכות 'הישרדות'. אתה חייב לחזור'. אני בנקודה אחרת בחיים מלפני חמש שנים, למדתי כמה דברים, יש לי יותר מוטיבציה. יותר סבלנות. אני רוצה לנצח במשחק. להגיע למקום שני בהישרדות השאיר לי טעם רע בפה. הפעם אני פה לנצח.  אני לא רואה איך אני מפסיד עם הקבוצה הזאת". 
ג'ף אומר: "אם הייתי צריך לשים הימור אחד – זה יהיה על רוב".
פוטנציאל: גדול. כולם מכירים את הנחש וכולם גם יסתערו עליו ברגע הראשון בהצעות שונות ומשונות. רוב מספיק מוכשר בשביל לכרות בריתות כפולות ומכופלות ולנווט את דרכו לגמר.

בנג'מין "קואוץ'" ווייד
רזומה: מושבעים עונה 18 (טוקנטינס); קטילת דרקונים.
קואוץ' אומר: "כשצפיתי בעונה שלי ראיתי את הדמות הזאת, 'קוטל הדרקונים', שחטפה הרבה. אני לא יכול לחזור עליה שוב. אני צריך לקחת את קוטל הדרקונים ולהפוך אותו למשהו גדול וטוב יותר. יש לי כבר כינויים מוכנים לכולם, אני מוכן לא לבטוח באף אחד. לא לתת להם כלום ולקחת מהם הכל".
ג'ף אומר: "לא עשה כלום והקהל תיעב אותו. הפעם הוא רוצה לנצח. האם הוא ינצח? לא. אבל אם מישהו חכם הוא ייקח אותו עמוק לתוך המשחק. הוא מבדר והוא לא מאיים".  
פוטנציאל: בינוני. יצמד לטייסון עד לאיחוד אבל לא הרבה מעבר לכך.


ראסל

ראסל האנץ
רזומה: גמר עונה 19 (סמואה); קיבל את תואר אהוב הקהל ו-100,000 דולרים.
ראסל אומר: "רציתי לאתגר את עצמי. להראות שאני יכול להיכנס לאנשים לראש ולגרום להם לעשות מה שאני רוצה וזה מה שעשיתי. עכשיו אני יודע שאני יכול. ראיתי כמעט כל פרק בתוכנית. שיחקתי כמו שרציתי. כל מה שעשיתי היה אסטרטגי. לקח להפקה 19 עונות למצוא אותי. אם הם חושבים שחבורה של אולסטאר יכולה לשחק איתי הם טועים". 
ג'ף אומר: "השחקן הכי נכלולי שהיה. אחרי מה שהוא עשה בעונה 19 החבר'ה צרכים להיזהר כי הוא יעשה את אותו הדבר ב-20".
פוטנציאל: להלן.

בדומה לאמנדה, שנחתה בחופי מיקרונזיה מבלי לדעת האם ניצחה בעונת סין (גמר סין צולם לאחר סיום המשחק במיקרונזיה), כך גם רסאל נותר קלולס לגמרי בכל הנוגע לאפקטיביות של סגנון משחקו והאם מאמציו נשאו פרי. במקרה של אמנדה כולנו יודעים איך זה הסתיים (רע ומר; ועכשיו יש לה הזדמנות שלישית לתיקון) ואילו במקרה של ראסל אפשר רק להעלות ספקולציות. לזכותו עומד יתרון ההפתעה: איש בעונה 20 לא מכיר אותו והוא יכול לחזור על מעלליו הזדוניים שוב. פארווטי: "אף אחד לא ידע כלום על ראסל. הוא היה המסתורי. היה מצחיק לראות את כולם מסביב אומרים 'מי זה האיש הקטן הזה? הוא בטח ממש רע, אם הוא פה, בשבט של המניפולטיביים הרשעים'".

בניגוד למושבעים הממורמרים בעונה 19, יש לי הרגשה שהתנהגות זהה מול מושבי עונה 20 תיזקף לזכותו ולא לחובתו. מצד שני, אם נכנס למוחו של מתמודד רנדומאלי בעונה 20 קצת מסוכן לתת לאס מסתורי שכזה להסתובב חופשי לאורך זמן. כשכולם מכירים את כולם, כולם גם יודעים ממה להיזהר, אצל ראסל גם יודעים שיש להיזהר (הוא לא סתם שובץ בגדוד הרשע) אבל לא יודעים ממה יש להיזהר. בגמר עונה 19 הוא נראה מדוכדך וכבוי; באקט קצת פתטי ביקש לקנות בכסף את תואר "השורד האחרון". האם היה מתאמץ כל כך חזק לו הגיע לגמר עונה 20? המממ.


תמונה קבוצתית עם מסוק

בעונת האולסטאר הקודמת תוך שלושה שבועות נזרקו כל המיליונרים (טינה, ריץ' ואיתן, בסדר הזה; ג'נה פרשה). יש שתי סיבות מרכזיות להעיף זוכי עבר; ראשית, הוא כבר זכה, שייתן גם לשאר הילדים לשחק, ושנית – הוא כבר זכה, משמע הוא הסיכון מספר אחת. במקרה של פארווטי, רופרט (חביב הקהל) ובוסטון רוב (חביב אמבר), את המיליון הם עשו בצ'אנס השני שלהם, כך ש"החומרה" כפולה ומכופלה. ייתכן גם שהאספקט הזה לא יעלה בעונה, לא כי המתמודדים לא ידסקסו עליו, אלא כי הוא ירד בעריכה. הפקת התוכנית מאוד לא אוהבת דיבורים רפלקסיביים על עונות קודמות, זה הורס את ההוליזם של העונה או משהו כזה.  אך באספקט אחר כן תתקיים התרפקות על עונות עבר: כל האתגרים העונה יתבססו על אתגרים אהובים מהעשור האחרון. אולי גם פרס המכונית (המקוללת) יערוך קאמבק.

העונה, לסלוגן הידוע של "הישרדות" Outwit, Outplay, Outlas, נוסף חלק שני: Return, Revenge, Redemption. שבועיים מתום צילומי העונה רעדה אדמת סמואה בעוצמה חזקה. האם היתה זו רק רעידת לווין להתרחשויות בלוקיישן של הישרדות 20?


הישרדות 20: Heroes vs Villains
11 בפברואר – CBS
בעונה הקרובה – yes stars Next

***
ולמתעניינים, ג'נה מורסקה (זוכת עונה 6) מדווחת מחגיגת העשור ל"הישרדות" (ספוילרים לכל העונות):

תגובות (24)