ארכיון המסך המפוצל > 2011

הממיר 19/7/11

הטופ מודל הבאה, איך פגשתי את אמא, יומני הערפד, אורות ליל שישי, המפץ הגדול, בניחוש חוקר וגם על הפרומואים של yes

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 19/07/2011

9. איך פגשתי את אמא, עונה 6 פרק 24 ואחרון לעונה
 Challenge Accepted היו אחלה מילים לסיים איתן את הפרק האחרון לעונה. מי שרוצה יכול גם להתחיל לנתח אותן באופן מטאפורי על הכוונות להמשך של היוצרים והסדרה. אבל האמת היא שהיה מספק לכשעצמו, לחתום את העונה הקצת פושרת הזאת בסוג כזה של קאצ' פרייז מתאים לחיוכו השובה של בארני בסצנה האחרונה. גם מי שסבל והתלונן שבוע אחרי שבוע שהסדרה הזאת כבר לא משעשעת כמו שהייתה, יהיה צריך כנראה להתאמץ להסתיר חיוך שבע רצון מצמד המילים האלה. נורה חזרה בדקה האחרונה כדי לעורר אותן, וביחד עם כל רצף ההתקדמויות העלילתיות שדידו להן לאורך העונה וסוף סוף
הגיעו לפתרונן, יצרו סיום מספק למדי. כלומר, לפחות על פי אוסף הכללים שמצופים מפרק סיום עונה – קרו דברים גדולים לדמויות? צ'ק. אזכורים לאירועים קודמים בסדרה ששולחים את מוחות הצופים להתרפס בנוסטלגיה על העבר? צ'ק. רמיזות שאמורות להעלות ציפיות להמשך למרות שכבר מיצו את עצמן אחרי ש-6 עונות לא מצאנו את אימא וקצת לא אכפת לנו יותר? צ'ק.

מצד שני, חוץ מלעשות את כל מה שהיה אמור להיעשות – למצוא תכלית לקיומם של מארשל ולילי (הריון), טד (אימא? סתם, לא, עבדנו עליכם), בארני (הוא חתן!) ואפילו רובין ברגע של מבט נוגה – לא קרה כל כך הרבה. אני מתכוונת מבחינת הדברים השוליים, הקטנים, שהיו בשבילי מרכז הסדרה ולא מה קורה מבחינה עלילתית. למרות שלא מצאתי הרבה מידי נשמה ברוב הפרק, בכל זאת הוא התחיל בוויכוח של טד ובארני על הכפתור, שהיה מעולה. אז על זה ועל העובדה שהפרק היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע, אני אסיים בברכת "לא רע" ונתראה בעונה הבאה.
(Little cloud)

9. יומני הערפד, עונה 2 פרק 3
יצא שבסמוך לפרק של השבוע מהעונה השנייה של "יומני הערפד" ראיתי את הפרק העשירי בעונה הראשונה, זה שבו ג'רמי מנסה להתחבר עם טיילר והלה מכה אותו בתמורה. ג'רמי שואל מה הבעיה שלו וטיילר המובך אומר שהוא לא יודע. כשהוא יוצא מהפריים אנחנו רואים את הירח המלא בוהק מאחוריו. התפעלתי מהרמז המטרים הבולט כל כך שבכל זאת הצלחתי לפספס, וזה בדיוק מה שאני אוהב בסדרה הזו. היא מצליחה לבנות בחישוב את העלילה מאחורי דמויות שממש אכפת לי מהן, או כאלה שלכל הפחות הן עגולות ומנומקות, כך שכאשר יש טוויסט אני לא רואה אותו מגיע כי אני מתרכז במשהו אחר.

קרוליין, כפי שאני מקפיד לשוב ולומר, היא הדמות האהובה עלי שם. ההתמודדות שלה עם הפיכתה לערפד הן בפרק הקודם והן הפעם היא מרתקת ונבנית באופן יפה ומאוד אנושי. ההחלטה שלה בסוף, בטוויסט בפני עצמו, לגרום למאט להתרחק ולהיפרד ממנה, הייתה צובטת. עכשיו הגיעה קת'רין לאסוף אותה כדי לעשות כיף ובטח להשחית אותה, זה בוודאי יהיה מעניין לצפייה.

במקביל אני אוהב את האופן שבו עלילת אנשי הזאב מתפתחת כאן, לאט ובסבלנות, כמו שהדוגמה הזו מהעונה הראשונה ממחישה. בניגוד ל"דם אמיתי" – שבה אמנם הערפדים יצאו מהארון אבל במקביל להם פתאום מגיחים כל היצורים העל טבעיים שניתן להעלות על הדעת, וגם כאלה שלא – פה חשיפה של יצור נעשית באופן הדרגתי ומתקבל על הדעת. עכשיו טיילר גילה על דודו, ואגב כך הוא נחשף אל הערפדים סטפן וקרוליין. אמנם סטפן אמר שהוא טיפל בו, אבל האם הוא יכול להשפיע על אנשי זאב?
(yaddo מהבלוג קפה+טלוויזיה )

8.5. אורות ליל שישי, עונה 5 פרק 7
ג'ייסון סטריט, ג'ייסון סטריט, ג'ייסון סטריט!!! ברוך שובך סיקס, אפילו אם אתה עדיין פנתר בנשמתך (ולא יפה לא להזמין את אריק לחתונה שלך). אני מקווה שהמחסור הבולט של סצנת ג'ייסון/טים אומר שתהיה אחת כזאת בפרק מאוחר יותר.

מתחילת העונה הייתה לי תחושה שהתסריטאים מנסים לדמות את ההצלחה המהירה באופן חסר תקדים של הליונס ובעיקר היחס של "הממסד" כלפיהם, לקבוצת הפוטבול של אוניברסיטת מיאמי של שנות ה-80. אחרי הפרק הזה אין כל ספק שזו הייתה הכוונה של התסריטאים עם הקבלות ישירות לאירועים שקרו בעבר (האוהדים של הפנת'רס במדים של בית-סוהר והמשחק עצמו).

שמחתי לראות את הסיפור של וינס ואביו (שהיה כמעט נבואי עם מה שקרה בעונה האחרונה של פוטבול מכללות). בפעם הקודמת שהסדרה נגעה בנושא של גיוס למכללות עם סמאש, הם בכוונה נמנעו מלהראות את הצד הזה של התהליך למרות השכיחות הרבה של תופעות מסוג זה.

אני מאוד נהנה לצפות בזמן ה"איכות" שלוק ובילי מבלים ביחד (סיפור האיך פגשתי את אימא של בילי היה ענק). ההתבגרות של בילי בעונה האחרונה (וגם לאורך כל בסדרה) היא אחד הדברים שבגללם אני אוהב את הסדרה הזאת.

דרך אגב, התפיסה שזה לא ספורטיבי לנסות להבקיע כמה שיותר במשחק פוטבול היא מטומטמת (לפי התאוריה הזו, בכדורגל קבוצה שמובילה 3-0 צריכה להסתגר ולשחק בונקר). זה לא אשמת הקבוצה המנצחת שליריבה שלה אין הגנה. בספורט שמעודד את המשתתפים בו לפגוע פיזית ביריב כמיטב יכולתם, זו צביעות להגיד לאותם משתתפים "לרחם" על היריב. מה גם שמהלך כמו שראינו בפרק האחרון זה יותר לוחמה פסיכולוגית כלפי היריבות הבאות.
(תתש)

8. המפץ הגדול, עונה 4 פרק 15
נשיא האוניברסיטה גורר את הפיזיקאים (והמהנדס) לערב גיוס תרומות, ומגלה שלא הגאונות של שלדון היא מה שיביא לו כסף, אלא דווקא המיניות של ליאונרד. התוצאה הייתה מצחיקה במיוחד בזכות ההשוואה של הגברת העשירה לאימא של ליאונרד (מגעיל והיסטרי בו זמנית), הלגלוג של פני, והגאווה של שלדון בג'יגולו הקטן שלו.

עוד כמה רגעים זכורים: פני מסדרת לליאונרד את העניבה, מה שמזכיר לנו שהשניים האלה לא יישארו סתם ידידים לנצח; שלדון רואה סרט שלם של סנדרה בולוק כי אמרו לו שזה סרט זומבים; איימי מאורסת לסעודי עשיר, שקונה לה דברים יקרים.
(דורון ז)

8. בניחוש חוקר, עונה 5 פרק 4
כמו "המפץ הגדול", גם "בניחוש חוקר" עלו על גל ה"קוגריות" בפרק השבוע, ואפילו ליהקו את ג'ין סמארט הנהדרת לתפקיד הזה. והפרק עבד לא רע; למרות העלילה הקצת מופרכת כרגיל, הדמות של שון לא עצבנה יותר מדי, מיתנו את מינון הסלאפסטיק והרפרנסים (אבל אהבתי את חיקוי צ'אנדלר בינג), ניסו לתת איזשהו הסבר לתופעה דרך הדמות של מדריך הג'נטלמנים (מלבד הכסף, הצעירים מחפשים גם קלאסה), הביאו גילוי מצחיק על הנרי שגם הוא הלך לקורס ה"פיתוי", ואפילו היתה סצינה מפחידה ומצחיקה כאחד - המפגש של גאס עם הרוצחת בכלא.

אבל הרגעים הכי טובים בפרק הם האינטראקציה בין המדריך קלייב, שיא הג'נטלמניות והקלאסה, לבין שון שהוא... לא ממש זה. במיוחד הערות הביניים של קלייב בסצינה הסופית שבה הם מופיעים ביחד. סוף סוף מישהו שאינו מהדמויות הקבועות מצליח להעביר ביקורת על הדמות הראשית שהיא קצת בלתי-נסבלת, ועושה זאת בצורה יותר מוצלחת מהקבועות (שכמובן לא יכולות ללכת יותר מדי רחוק עם הביקורת). אחרי כמה פרקים חלשים, מקוה שהסדרה תחזור להיות כיפית יותר, ושהסדרה ושון כאחד ילמדו קצת את סודות האיפוק.
(אסף רזון)


7. הטופ מודל הבאה, עונה 12, פרקים 1-2
והנה אנו שוב בסיבוב נוסף של תכנית הסגידה לטיירה בנקס הידועה גם בשם "דוגמנית העל הבאה של אמריקה", ושוב אותם מראות מוכרים... הנה טיירה בתפקיד האלה הגדולה (מה היא תהיה בעונה הבאה? שליטת היקום?), הנה ג'יי השחור וג'יי הכתום, נייג'ל ופאולינה פוריצ'קובה על משבצת דוגמנית העל מהעבר המספיק רחוק כדי לא לאיים על טיירה. הנה הביץ' מחרחרת המלחמות שלא באה לתוכנית כדי למצוא חברות ובטוחה שהיא תעיף את כולן בדרך לצמרת. הנה הבחורה מהעיר הקטנה שתזכיר לנו שהיא באה מעיר קטנה בכל משפט שני שלה (אכלנו ארוחת צהריים בשלוש, וואו! זה היה כל כך מרגש! אני מעיר קטנה ואצלנו אוכלים צהריים בשתיים!). הנה החייזרית הקטנה עם התחביבים ההו-כה-מוזרים-תראו-אותי-אני-כזו-מיוחדת שמצטלמת נהדר. הנה הבחורה עם השזירה הגרועה שבאה מהגטו והיא כל כך קשוחה ואל-תתעסקו-איתי (והראשונה לפרוץ בבכי כי היא נזכרת שאין פרפרים בגטו). הנה הבחורה שהיא וישו ביחסים קרובים כמעט כמו ג'יי הכתום ומכון השיזוף החביב עליו. הנה הבחורה עם המחלה העונתית... אופס! תקלה!

יש העונה שתי מחלות לדוגמא: לטליה יש כוויות בכל הגוף מכיוון שבינקותה נשפך עליה קומקום עם מים רותחים ואילו איזבלה היא אפילפטית (האם הנמשים של פו יכולים להיחשב כחצי מחלה? היא מזכירה לי את התקופה שחליתי באבעבועות רוח). אז מה זה יהיה? כוויות או אפילפסיה? לאיזבלה יש לכאורה יתרון כי היא גם מעיר קטנה (ע"ע) אבל טליה בוכה הרבה יותר ורוצה לשמש כמודל חיקוי לכל אותם ילדים שיש להם אימא רשלנית שמניחה לתינוקת בת שנה וחצי לשחק עם קומקומים רותחים. אני הימרתי על האפילפסיה (סיכוי להתקף פוטוגני) אבל כשבסוף הפרק השני הגיעו סנדרה ואיזבלה למקום האחרון היה לי ברור שסנדרה נשארת. הם לא יוותרו על עושת הצרות המקצועית עם האגו טריפ כל כך מהר... שלום לך איזבלה, שלום לך אפילפסיה. דווקא הייתה חמודה. אני מהמרת שטליה לא תשרוד הרבה בזכות הדמעות והרצון להוכיח שגם נפגעי כוויות הם בני אדם (כלומר – דוגמניות, שזה בני אדם בעולמה של טיירה) כי היא נראית די קלולס וגם בלי הכוויות יש לה את הגוף הכי לא אסתטי העונה מבחינת פרופורציות.

אין לי עדיין פייבוריטיות ואני עדיין בשלב שאני עוד לא מזהה את כל הבנות. אף אחת בינתיים לא משכה את תשומת לבי בכל מה שקשור ליופי אבל אהבתי את העובדה שסיליה לא ויתרה לסנדרה על המיטה ומצד שני לא לקחה את זה למקום של מריבה, היא עושה רושם של בחורה חזקה וחכמה (ונראית כמו אחותה הבוצ'ית של קירסטן דנסט) ולונדון הייתה חמודה שויתרה על המיטה שלה בשביל סנדרה וישו (ואמרה שבמילא בקרוב היא תקבל מיטה משלה, כלומר, היא תישאר בתחרות כי ענווים ירשו ארץ). לעומת זאת סנדרה באה לתוכנית כדי שנשנא אותה וזה מצוין מבחינתי, אם לא יהיה לי את מי לעודד לפחות יהיה לי את מי לתעב.
(רמונה)5. "אומרים שאני חמודה מדי, אבל האהבה האמיתית שלי היא אקשן" אומרת קרן פלס ויורה בעוד מישהו בבריכה. התשדיר ("פרומו") החדש של yes לא ברור בקונספט שלו. למה דווקא קרן פלס? ואם הבעיה שלה שהיא חמודה מדי, למה היא ממשיכה להיות כל-כך חמודה
כשהיא אומרת את זה? ואולי בכלל הסיבה לליהוק היא כדי לתת לצופי הקיץ המהביל הצצה בחמודותיה? בכל מקרה התשדיר מבויים נפלא כרגיל אצל חברה זאת, תשדיר ההמשך הקצרצר מצחיק מאד, הליהוק המופרך עובד איכשהו, אבל האם שמתם לב למשהו קצת שונה?

קרן פלס מדברת עברית.

זה אולי לא כל-כך מפתיע ביום-יום, אבל ביקום המופרך של חברת "כן" זה היה מדע-בדיוני עד כה. נסו להזכר בתשדירים הקודמים - האם חוץ מהשאלות של הקריין (שנענות, כמובן, ב"YES" עברי ותנ"כי למהדרין) הם דיברו בשפה שלנו אי פעם? בעשור שחלף מאז שהחברה החלה לפעול, היתה מדיניות ברורה ואחידה - כל התשדירים מדברים אנגלית ולא עברית. מישהו כנראה חשב שהפרובינציאליות העלובה הזאת תעזור למכור "הילה" של חו"ל, ושהנייטיבז יתרשמו מזה נורא. קשה לומר אם זה עזר להם, בי זה עורר בחילה בכל פעם; הבושה בשפה העברית היא משהו שמשותף לרוב הפרסומאים והמשווקים, אבל חברת "כן" הביאה אותה לדרגת אמנות. אנחנו הלקוחות צריכים למצוא דרך להעניש את החברה (והדומות לה) על קילקול המרחב הציבורי וזילזול באינטליגציה שלנו, אחרת נמשיך לקבל את אותה סחורה גרועה באריזה MEFUNFENET.

והציון? ממוצע בין ההתנהגות המחפירה עד כה לבין משוב חיובי על שסוף סוף החליטו להפסיק אותה. עוד נראה אם זו סנונית ראשונה או רק משהו שהתפלק להם בטעות.
(אסף רזון)


בשולי הממיר

* אלונה טל התארחה ב"שקרניות קטנות".

* ב"משרד": את החבר החדש של אנג'לה, סנאטור המדינה, מגלם ג'ק קולמן שהיה נוח בנט ב"גיבורים".

* ב"90210" הופיעה קלאודיה בלאק (ארין סון מ"פארסקייפ") בתור הגורו סונה. (darthziv)

* בפרק השבוע של "המפץ הגדול" הופיעו ג'סיקה וולטר ("משפחה בהפרעה", "90210") בתפקיד התורמת העשירה, וג'ושוע מלינה ("הבית הלבן", "ספורט באוויר") בתור נשיא האוניברסיטה. (אסף רזון)

* "לגדל את הופ": את טיילר איש הגז גילם אדי סטיפלס (דארנל ב"קוראים לי ארל"). (אסף רזון)

* "איך פגשתי את אמא": המראיין מר בלום היה  דייב פולי  מ"עיקר החדשות". הפועל שמתעקש לקרוא לטד "איש חשוב" היה צ'י מקברייד, אמרסון קוד ב"החיים על פי נד" והמיליונר ווגלר ב"האוס". (אסף רזון)

* "קוראים לי פיץ", פרק 4: את אמא של פיץ גילמה השחקנית הותיקה ג'ואנה קאסידי, שהיתה גם מרגרט צ'נווית ב"עמוק באדמה" וזכורה גם מהסרט "בלייד ראנר" בתור הרפליקנטית/חשפנית עם הנחש שנהרגת ע"י דקארד בסלואו-מושן... (אסף רזון)

* "בניחוש חוקר": את ה"קוגרית" הבלונדינית גילמה ג'ין סמארט ("24", "סמנתה מי"), את חברתה יוג'יניה גילמה לי גרלינגטון (שמופיעה כיום בסדרה המדוברת The Killing ולפני זה כברנדה בקסוורת ב"אוורווד"). את "מדריך הג'נטלמנים" גילם ג'ון מייקל היגינס, ויין ג'ארויס ב"משפחה בהפרעה". (אסף רזון)


בניחוש חוקר
Copyright © 2010 Universal Network Television, LLC. All rights reserved

* "חוק וסדר" עונה 8 פרק 12: את הנרי צ'אנור גילם קאל פן (ד"ר קוטנר ז"ל ב"האוס"), גם כאן הוא היה רופא. את טרייסי קואן גילמה יין צ'אנג (יוקי ב"אחת שיודעת"). (אסף רזון)

* "האשה הטובה": את השופט קווין גילם השחקן הותיק גריפין דאן ("שגעון של לילה"), את השופטת אדלר גילמה קייט ברטון (אליס גריי ב"האנטומיה של גריי") , ואת ליונל גילם אדווארד הרמן (ריצ'ארד גילמור מ"בנות גילמור"). (אסף רזון)

* "קאסל": את עובד הרכבת המושחת גילם כרמן ארגנזיאנו, גנרל ג'ייקוב קרטר ב"סטארגייט", את אמו של הילד החטוף אבר קאראדין (לקסי ב"יוריקה", קלי ב"גברתי הנשיאה" ועוד המון תפקידים), ואת האבא גילם ג'ון פייפר-פרגוסון (תומס ורגיס ב"קאפריקה"). (אסף רזון)

***

מה יהיה לנו השבוע?
19-25 ביולי

ביום שבת: "אהבה מטורפת" (yes קומדיה), "הצילו" 7 (HOT3)

יומיות
חדש: "המירוץ למיליון" 18 החל מיום שלישי (yes Real), "החיים הקשים של אר ג'יי ברגר" א'-ד' החל מיום ראשון 25.7  (HOT, קומדי סנטרל)
ש"ח: "שובר שורות" כל העונות החל מיום ראשון (yes דרמה), "פלאשפורוורד" החל מיום שלישי (HOT3) 


"החיים הקשים של אר ג'יי ברגר". לא קומדיה לכל המשפחה

***
מסביב למסך המפוצל

“TLV – עושים את תל אביב” נותנת לארבעה מהצעירים הכי לא תל אביבים שקיימים בארץ, לגנוב את המשרות שעבדנו קשה להשיג, על ידי ישיבה בבתי קפה והתעדכנות ברכילויות של עולם התקשורת. לביקורת המלאה (דנה שופי, עכבר העיר)

ניתוח: ערוץ 10, קשת ורשת - האם הרייטינג תואם את המציאות?
חלק ראשון, חלק שני.
 
חמש אנקדוטות שאולי לא ידעתם על...החיים זה לא הכל.

האם המאפיה באמת מגוחכת כמו שהיא מוצגת בטלוויזיה? ראיון עם ג'ורג' קוזאמי, סוכן FBI  שריכז את מבצע המעצר הגדול בתחילת השנה בניו-יורק. (אסף רזון )

* ליאור אשכנזי יהיה אל באנדי הישראלי


בינתיים בעולם...

* צ'רלי שין חוזר עם קומדיה חדשה; הודיע כי הוא מפתח פיילוט לסדרה המבוססת , כדאי שתשבו טוב מההפתעה, על הסרט "סדנה לעצבים"...

* אלונה טל תגלם גיבורת על בסדרת טלוויזיה אמריקאית.

* "מונית הכסף" הקנדית דרסה למוות הולך רגל.

***


רוצים לכתוב לממיר הבא? כתבו לנו
(editor@tve.co.il)

המסך המפוצל בטוויטר
ובפייסבוק


תגובות (15)