ארכיון המסך המפוצל > 2012

הממיר 28/8/12

קומיוניטי, יומני הערפד, אפיזודס, הוחלפו בלידתן, כוכב נולד ועוד

מאת: המערכת
פורסם בתאריך: 28/08/2012


10. קומיוניטי, עונה 3 פרק 19
"אה, כן, המכללה הקהילתית הפנטסטית הזו, שבה כל מה שקורה מגוחך להפליא והכל סובב סביבכם כקבוצה" (ד"ר היידי).

כיף, לא ראיתי את זה מגיע – פרק קליפים נוסף. אמנם הוא רחוק מרחק רב מקודמו, שבעיניי היה ונותר הפרק הגדול ביותר בסדרה, אבל לזכותו ייאמר שהוא לא ניסה לצלול אל אותם עומקים אלא נתן דגש בעיקר על הצחוקים, רבים מהם מורכבים מגאגים מטופשים כשם שהם היסטריים (צ'אנג מסניף חטיף תירס, פירס מוריד את המים בפעם ה-10,000), כמו גם הזדמנות לוואן ליינרים שנונים ומעולים. התוצאה הייתה סוחפת ובסופה לא האמנתי שנגמר כל כך מהר, ממש ציפיתי לראות את השלב הבא שבמסגרתו הם הולכים להציל את הדיקן. לקטע המלא (yaddo מבלוג קפה + טלוויזיה)9. קומיוניטי, עונה 3 פרק 17
אין ספק שהסדרה הזו כבר עברה ליחס הפוך בין הספיישלים לבין הפרקים הרגילים, אבל דאמיט אם זו לא הייתה מחווה/פארודיה מבריקה ומתבקשת לכל סדרות הפשע שאמריקה כל כך אוהבת. המקרה היה אבסורדי, כל העלילה התיישרה בהתאם – השיא היה הגעתו של דודו הקולונל של טוד ככה סתם – ונראה שכל גרינדייל השתתפה בהמחזה דרימטוריומית מן השורה. תולדה של עבודה קלושה ומופרכת, גידול בטטות לקורס ביולוגיה, המצטרפת ליתר המלאכות שמתאימות לבית ספר יסודי מאשר למכללה (בהזדמנות זו שירלי גם סיפרה על בניית פיניאטה לקורס ספרדית למתקדמים), כולם נרתמו כדי להבין מי הוא הרוצח הנקלה שאחראי לכך. ולא סתם בטטה, אלא כזו שעמדה ללבלב, המקבילה הפתולוגית של "הקרבן הייתה בהיריון". רפליקות רדפו רפליקות, כולן שנונות, קלישאתיות, מבריקות ומטומטמות בו זמנית.
לקטע המלא (yaddo מבלוג קפה + טלוויזיה)

9. יומני הערפד, עונה 3 פרק 16
מצחיק, כשנגמר הפרק הקודם עם ד"ר מרדית פל שיורה בריק, תהיתי כמה פעמים האיש הזה ימות או יהיה על הסף? וכמה פעמים אמור להיות לי אכפת? עם המחשבה הזו יצאנו לפגרה ארוכה וכאילו-מותחת, אבל בפועל כל הדברים שהציקו לי במהלך העונה הזו נותרו בעינם. המשפחה המקורית עדיין חיה. לא שאכפת לי, תכל'ס, אני דווקא מחבב את רובם, אבל כל זמן שמנסים להרוג אותם והם מנסים להרוג אחרים – טוב, נראה לי שזה כבר מוצה.
לקטע המלא (yaddo מבלוג קפה + טלוויזיה)

8.5 אפיזודס, עונה 2 פרק 8
יש משהו בקנאה שחושפת רגשות שאני מוצאת מאוד משעשע לצפייה, ולכן אהבתי מאוד את קטעי הקנאה של שון לבוורלי. כשמסתכלים על שון ובוורלי, על האופן שבו הם משדרים על אותו גל רוב הזמן, וכיצד הם עובדים יפה ביחד, קשה להאמין שמה שקרה בסוף העונה הקודמת אכן סגר את הגולל על מערכת היחסים הרומנטית ביניהם. אף על פי שבכל פרק נראה כאילו עוד מסמר ננעץ בארון הקבורה של אהבתם. הקטע החזק ביותר בפרק היה כשבוורלי התקשרה לשון ואמרה לו לפני שהיא יוצאת לדייט הנוסף, שיגיד לה האם הקנאה שלו היא מסוג רכושני שלא רואה עתיד ביחד, או בגלל שהוא כן רואה אפשרות לעתיד משותף שלהם. זו הייתה שאלה אמיצה מאוד בעיניי, וכאב לי על התשובה השלילית של שון באותו רגע, בשביל שניהם. בשבילה כיוון שדי ברור שזה לא מה שהיא רצתה לשמוע, ובשבילו, כיוון שאני לא בטוחה שזה מה שהוא באמת מרגיש, ונראה לי שהוא עשה זאת יותר מהמקום של הדבר הנכון לעשות.

וכך בסוף הפרק, כשבוורלי אומרת לאח של מורנינג (שהוא חמוד אמיתי) שפעם היה לה מאוד ברור מה היא מרגישה והיום היא כבר לא יודעת, אני חושבת לעצמי, שנראה לי שהדברים נכונים גם לגבי שון. כאילו הוליווד הפכה את מה שהיה ברור באנגליה למשהו מאוד מטושטש. מהבחינה הזו אני חושבת שהעלילה השנייה של הפרק, שבה הנאמנות שהפגינה קרול למרק לפידוס בשעה ששמעה על פיטוריו הקרבים, הייתה מאוד מרשימה. הרשימה אותי גם העובדה שלא עלה בדעתה בכלל שהיא זו שבונים על כך שתחליף אותו, ולמרות שאני לא בטוחה כיצד קרול עצמה מרגישה עם הידיעה הזו, אני חושבת שמכל ההחלטות שראינו מונחתות בתעשייה הזו, זו ההחלטה שאני רואה בה הכי הרבה הגיון, ונראה לי שהיא טומנת בחובה גם עתיד חדש לסדרה שעליה הם עובדים. (אורלי)

8.5. קומיוניטי, עונה 3 פרק 20
חריגה נוספת מהתקן השגרתי – שתכל'ס כבר מזמן לא קיים – והפעם החבורה הפכה לדמויות במשחק מחשב 8-ביט.

זה היה פרק חמוד מאוד, עמוס בבדיחות קטנות וחמודות מאוד, שנגמר בסיומת חמודה מאוד. אפילו שהיה ברור שהסטייה של עאבד באמצע המשחק היא זו שתושיע אותו בסופו של דבר, החמידות לא נגרעה. בנוסף, טוב לראות את ג'יאנקרלו אספוזיטו, ושיבוצו בתור אחיו של פירס, פרי לתסמונת הידועה והנוראה של המאסטר הגזען ששוכב עם השפחה/המשרתת השחורה, היה, ובכן, חמוד מאוד.

אבל אני חייב לשאול: עכשיו? אני יודע שלוקח זמן להפיק פרקי אנימציה וזו הסיבה שהפרק הזה בפועל שודר שלא כסדרו, אבל זה נראה כל כך מפוקפק, כאילו החברים יצאו להציל את הדיקן מציפורני הפסיכופתיות של צ'אנג, ואז החליטו ללכת לשחק במשחק מחשב (שאמנם לא ידעו עליו מראש, אבל אין הבדל בתחושה). זו החלטה באמת מעפנה, לשדר את הפרק באמצע עלילה אחרת. אם כבר הוא משודר לא במיקום הנכון, היה עדיף לדחות אותו כליל לסוף העונה. עוד לא ראיתי את הפינאלה המקורית, אבל סבירות גבוהה שהפרק יכול היה לשמש יופי של סוף בפני עצמו. אפילו אם גרינדייל תיחרב לחלוטין, העלילה כאן מתרחשת מחוץ לה.
אבל נו, העיקר שהיה פרק חמוד מאוד. (yaddo מבלוג קפה + טלוויזיה)


קרדיט: NBC

* לכל סיכומי הפרקים של קומיוניטי.

8. ניחוח אישה, פרקים 9, 10
אחרי תחושת ההיי שהותירו בי שני הפרקים הקודמים, באו הפרקים הללו כדי לתת את התחושה של חזרה למציאות. יון ג'ה וג'י ווק מחליטים להיות ביחד, אבל הם לא באמת יכולים להתעלם מהחיים שהם חיו קודם, וכך ג'י ווק מוצא את עצמו נאלץ להתמודד עם כך שהוא מואשם בהתקף שקיבל אביה של ארוסתו אחרי שביטל את אירוסיו לה, ועם הנזק הכלכלי שמנסים להסב לחברה שבבעלותו בשל כך. יון ג'ה, שדחתה טיפול כדי שתוכל לעזור לג'י ווק, מגלה שהיא לקתה בזיהום, ובנוסף לכך שהגידול שלה התפשט. אך בעוד מנת המציאות הופכת את ג'י ווק לנכון להילחם יותר על מטרותיו, אצל יון ג'ה אפשר לראות רגרסיה גם בהתנהגות, ממי שהחליטה לחיות את החיים, למי שהחליטה שוב להקריב את רצונותיה בהווה תוך תקווה לעתיד טוב יותר.  וכך מבלי לספר לג'י ווק על מה ולמה, וכדי למנוע ממנו את הכאב שבידיעה על מחלתה וסופה הקרב, היא מחליטה להיפרד ממנו באמתלות שווא. מזל שלג'י ווק יש כוח על, והוא מסוגל לשמוע ממרחקים, ולהיות במקום הנכון בזמן הנכון, כך שהזמן שבו הוא שרוי בחוסר ידיעה לא נגרר לאורך פרקים. (אורלי)

7.5 הוחלפו בלידתן, עונה 1 פרק 10
מאותו הפרק שבו הסתבר שרג'ינה בעצם ידעה על החלפת הילדות ולא עשתה דבר עם המידע הזה, הסדרה קצת מדשדשת בעיניי. אולי מפני שהיא הרבה יותר טובה בעיניי בעיצוב של רגעים קטנים ונוגעים ללב מאשר בפיתוח קווי עלילה ראשיים של תככים, נקמות ושנאה תהומית. ואיכשהו נראה כאילו מישהו מלמעלה בכוח מנסה להפוך את הסדרה הזו למשהו שעדיף שהיא לא תהפוך אליו. הפרק של השבוע, לצערי, לא היה יוצא דופן מהבחינה הזו, כשהחזירו את האב האובד של ביי והפכו אותו לדמות שמניעיה חשודים ושגורמת גם לאנשים סביבה להפוך לחשדנים ומרירים.

אני גם לא אהבתי את העובדה ששוב הלכו על הקו שבו שתי האחיות שהתחלפו מוצאות עניין באותו בחור, במיוחד לא שבפעם הקודמת נעשה ויתור. אפילו שהעניין באותו הבחור לא היה באותו הזמן, ואילו כרגע המצב הוא שדפני וביי שתיהן מעוניינות באמט, ואף אחת לא מוכנה לוותר. אני שמחה לפחות שאמט ברור בנוגע לרצונו (ואני מקווה שהרצון שלו ברור גם לו). המשפט שביי אמרה לו על כך שאם זה בסדר לנערה רגילה לצאת עם ערפדים זה בסדר גם שיהיו זוגות של חרשים ושומעים הצחיק אותי מאוד, והעניין שנרשם מצדו של וילקי בדפני מעודד אותי לחשוב שאולי בסופו של דבר הם לא ימשיכו עם הקו המעצבן של מריבה בין אחיות על אותו בחור. יש מספיק צרות אחרות בעולם להתמודד איתן. (אורלי)

6. כוכב נולד, עונה 10 - פרק ספישל בית הספר למוזיקה
אחרי 100 הקלאסיקות הישראליות, ועדת השופטים, אתניקס ואפילו הראל סקעת הגיע תורה של התחנה הבאה במוזיקה הישראלית: בית ספר למוזיקה. "הם ייפגשו" רעם הפרומו "עם מי שכבר עשו זאת קודם!" וכך נוצר המצב ההזוי למדי בו מוצמדים מתמודדים בתיכון לילדים ביסודי, עם פער שעמד לעיתים על שנים ספורות.

כל עוד התמקדו הילדים בקולות וחמידות רקע זה היה נחמד. שלו מנשה למשל, עם הקול הגבוה באופן יוצא דופן שלו, נתן רקע טוב לעומק של שרון קידושין והפך את הביצוע הבלתי אפשרי ל"כמו צמח בר" לתוצאה ראויה למדי. ההצמדה של קטלין אליגדו הפיליפינית לרן שפיר, אחרון המתמודדים המזרחיים, יצאה לעומת זאת די מגוחכת, במיוחד בצירוף ביצוע לשיר נוסטלגיה אשכנזי כל כך כמו "ימי בנימינה".

ואם חשבתם שיש לכל האירוע הצדקה מוזיקלית, היא התנפצה כשלסיום הובא אור בן ברוך (שהודח בתוכנית הקודמת ומתנשא לגובה מטר תשעים בערך) לשיר עם שני ילדים שגובהם המשותף לא הגיע לזה שלו, מה שהיה כל כך מתוק שאי אפשר היה להתרכז בשיר. ו-אה, הייתה גם מקהלה מהילדים שלא זכו לשיר בדואטים, כי זאת לא טלוויזיה: זאת מסחטת רגש שלא מתביישת ולא נכשלת. מול הפרצופים הבאמת-מתוקים של כל ילדי בית הספר למוזיקה עלה מדד הסופרלטיבים בשולחן השופטים, שגם ככה לא היה נמוך במיוחד, לרמות מוגזמות לחלוטין. גידי גוב העלה את כמות ה"קסום" לשלוש פעמים במשפט, מירי מסיקה הוכיחה שאפשר להיות יותר גרועה מקרן פלס ומשה פרץ נטש את הביקורתיות לטובת התפעלות מתלמידיו לשעבר.

אם הגימיק הזה היה מגיע בשלבים מוקדמים יותר של התוכנית, מילא. אבל כשהוא מגיע בשלב שבו הגמר כל כך קרוב וכל הדחה היא קריטית זה זלזול מוחלט בפורמט. הרי לא היתה בפרק הזה תצוגה של יכולות מוזיקליות אלא תחרות חמידות בלבד, והיות שאי אפשר להעליב חלילה את אחד הילדים הפרק הזה לא הוסיף כלום לתחרות ולא חידד באופן משמעותי את ההבדל בין המתמודדים. וחבל, כי יש שם יותר משלושה ראויים לגמר. בין השישה שנשארו - איטן, אור, שרון, לינוי, אניטה והדר - יש עדיין שני שליש מההימור שלי מלפני חודש, ואני לא אתנגד אם שרון ו/או לינוי יעלו. והערה צדקנית אחת: הדר עמרם, מתמודדת בת 16 שנראית אפילו פחות, מולבשת באופן סדרתי בבגדים חושפניים שספק אם הם מתאימים לזמרת מבוגרת בהרבה, ודאי בטלוויזיה לכל המשפחה. זה צורם מאוד, וחבל. (מירב)


בשולי הממיר

* בפרק השבוע של הביץ' מדירה 23 התארח קווין סורבו בתפקיד עצמו.

* אליוט סלד, מי שמציע לקרול את הקידום באפיזודס, גולם על ידי מייקל ברנדון, הרי הוא דמפסי מ"דמפסי ומייקפיס".

***
ציטוט השבוע

 "יש לנו בשטח בית הספר בלש סמוי ממחלק הסמים, זה מרגש מאוד, זה כמו ב'הסמויה'"
(מר וולף, "פרוורי הגיהינום")

***
מה יהיה לנו השבוע?
28 באוגוסט עד 4 בספטמבר

ביום שלישי: בניחוש חוקר 6 מסתיימת (yes אקשן)
ביום רביעי: הגליידס 2 (yes אקשן), אפיזודס 2 מסתיימת (yes Oh), פרויקט מסלול 8 ופרנקלין ובש מסתיימות (HOT3)
ביום חמישי: מכת המחץ 2 (yes אקשן), דם אמיתי 5 מסתיימת (yes Oh), השעה (HOT3)
ביום שבת: הוחלפו בלידתן 2 (yes דרמה), חדר חדשות מסתיימת (yes Oh)

ביום ראשון הבא: האחות ג'קי 4 מסתיימת (HOT3)
ביום שני הבא: פאן אם (HOT3), הבטן הרכה 4: התער (yes אקשן), לות'ר מסתיימת (yes Oh)
ביום שלישי הבא: גלות (yes דרמה), רוקי בלו (yes אקשן), מחוברים 2 מסתיימת (HOT3)

יומיות:
דדווד 2, בימי שני ושלישי (yes Oh)
ש"ח: המפענחת - מההתחלה (yes אקשן)


גלות
דרמת המשך ל"שביתה" בשלושה פרקים, המתחיל חודש לאחר כישלון השביתה שפרצה במפעל ומגוללת את ההתמודדות של מנהיגיה המובסים.


צלם: איתן ברנט


רוקי בלו (Rookie Blue)
סדרת משטרה העוקבת אחר קבוצת שוטרים מתחילים שסיימו זה עתה את האקדמיה לשוטרים. עם מיסי פרגרים ("גיבורים", "ריפר") וגרגורי סמית' (אפרם מ-"אוורווד").***
מסביב למסך המפוצל

בהאפינגטון פוסט יצאו השבוע בפרויקט מעולה שבמסגרתו הם תשאלו המון מבקרי טלוויזיה אמריקניים לגבי העונה החדשה שמגיעה בחודש הבא, עם מספר שאלות ברורות: מהי הקומדיה הכי טובה בה, הדרמה הכי טובה, הסדרה הכי גרועה, כוכב הטלוויזיה הכי חם והסדרה החוזרת שהם הכי מחכים לה.

האפליקציה שחוזה את עתיד סדרות הטלוויזיה. (אסף רזון)

הדואר האמריקאי הפסיד 700 מיליון ד' בגלל משפחת סימפסון. (אסף רזון)


***

רוצים לכתוב לממיר הבא? צרו קשר: editor@tve.co.il

תגובות (22)